מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום נוירולוגי

שיקום נוירולוגי מתייחס לשיקום לאחר כל מצב של פגיעה במערכת העצבים המרכזית, הכוללת את המוח ואת חוט השדרה. מערכת העצבים היא האחראית על כל הפעולות המוטוריות שלנו, על התחושות שלנו, הרגשות והמחשבות שלנו. לכן, כל פגיעה במערכת העצבים המרכזית עלולה לגרום לפגיעה כלשהי באחד מתחומי התפקוד שלנו ולהוביל למגבלה וקושי בתפקוד ובעצמאות היומיומיים.

למה לפנות דווקא אלינו לצורך שיקום נוירולוגי?

כי אצלנו ב-Restart Therapy שיקום בבית הלקוח, השיקום מתבצע בביתו של המטופל, בסביבה הטבעית בה הוא חי, בשיתוף מלא של המטופל ובני משפחתו וכולל שיקום רב מקצועי אשר מעניק מעטפת טיפולים הוליסטית שלוקחת בחשבון כל פרט ופרט בחייו של המטופל.
אצלנו בRestart Therapy עובדים מיטב הפיזיותרפיסטים/ות, המרפאים/ות בעיסוק, הקלינאי/ות תקשורת והדיאטנ/יות אשר שיקום נוירולוגי זורם בדמם. כל המטפלים מוסמכים על ידי מוסדות אקדמאיים מהשורה הראשונה, ובעלי ניסיון של שנים בשיקום בבתי חולים, מרכזי שיקום ושיקום ביתי.
אצלנו ב-Restart Therapy מאמינים שהמטופל, המטפל העיקרי ובני משפחה הם השותפים הטבעיים לתהליך שיקום מוצלח, ולכן כל תוכניות הטיפול נבנות בשיתוף עימם תוך התחשבות בצרכים, התחושות והמטרות האישיות של כל אחד ואחד מהם. מדובר בתהליך מורכב וחשוב שמצריך מהמטפל להיות קשוב ומודע לסובבים, לדעת להכיל גורמים רבים, לנהל תקשורת חיובית וכושר מנהיגות. כל אלה מאפיינים את הגישה הטיפולית הייחודית שלנו.

מערך השיקום הנוירולוגי של Restart Therapy כולל את ההתמחויות הבאות:

שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי או דימום מוחי.
שיקום נפגעי חוט שדרה בעקבות גידול, מחלה או תאונה (תאונת עבודה או תאונת דרכים).
שיקום לאחר ניתוח ראש בעקבות פגיעת ראש וחבלה מוחית או לאחר ניתוח להוצאת גידול מוחי.
• טיפול שיקומי לאנשים המאובחנים במחלות נוירולוגיות כגון פרקינסון, אפילפסיה, תסמונת "גיליאן ברה" ועוד.
שיקום נוירו-אונקולוגי לאנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן ולאלו שהחלימו ממנה.
טיפול בפיברומיאלגיה ובכאבים כרוניים.

חשיבותו של שיקום נוירולוגי

חיים עם מחלה נוירולוגית דורשת הסתגלות מתמדת לאתגרים ולקשיים יומיומיים ולכן עלולים להוביל לירידה באיכות החיים. רוב המצבים והמחלות הנוירולוגיות הן כרוניות (לכל החיים) ואין להם מרפא. הרופא יודע לאבחן את המחלה, לעקוב אחר ההתקדמות שלה ולהמליץ על טיפול תרופתי שבדרך כלל מטפל בסימפטומים של המחלה ולא במחלה עצמה. לכן, שיקום רב מקצועי הוא פשוט חובה במצבים כאלה. רק שיקום יכול לחולל שינוי של ממש באיכות חייו של החולה ובני משפחתו, כי רק טיפול שיקומי יודע להשתמש ביכולות השמורות, לשפר ולחזק את היכולות שנפגעו ולסייע למטופל למצות את הפוטנציאל התפקודי שלו בכל שלב של המחלה.

מגוון הטיפולים הנכללים בשיקום נוירולוגי רב מקצועי של Restart Therapy

טיפולי פיזיותרפיה שיקומית מתמקדים בטיפול בבעיות ביציבה, קואורדינציה, שיווי משקל, קושי בעמידה או בהליכה ובעיות נשימה. טיפולי הפיזיותרפיה מסייעים בהפחתת הכאב ונוקשות שרירים, חיזוק כוח שרירי וסיבולת ושמירה על תנועתיות המפרקים. למידע היכן בארץ ניתנים טיפולי פיזיותרפיה פרטית בבית.

טיפולי ריפוי בעיסוק לשיפור התפקוד היומיומי במטרה לשמור על עצמאות ולהפחית את הצורך בעזרה של אדם נוסף. תרגול ואימון של מטלות יומיומיות מסייע בשימור ושיפור יכולות שנפגעו, בעוד שהעדר תרגול עלול לגרום לניוון יכולות וירידה בתפקוד. If you don't use it, you lose it. לעתים קיים צורך בהתאמת אביזרי עזר להגברת תפקוד ועצמאות. המרפאות בעיסוק שלנו מתמחות גם בשיקום קוגניטיבי, שיקום ראייה, והתאמת סד מנוחה במקרה של שיתוק או מגבלה תנועתית ביד. למידע היכן בארץ ניתן לקבל טיפולי ריפוי בעיסוק באופן פרטי.

קלינאית תקשורת למבוגרים מוסמכת לטפל בבעיות בליעה, דיבור, שפה וקול על רקע נוירולוגי בקרב מבוגרים. בעיות שכיחות הן קשיי בליעה של רוק או מזון, אפזיה והפרעות בשפה (הבנה או הבעה), דיסארטריה ובעיות בדיבור כמו קול חלש או מרוח (Slurring). לאיתור קלינאית תקשורת פרטית באזור מגוריך.

דיאטנית קלינית אשר מתמחה בשיקום יודעת להמליץ על שינויים ותוספות חיוניות לתזונה הרגילה של האדם המשתקם. שינויים ותוספות אלו חיוניים למשל, לספיגה טובה יותר של התרופות שהוא נוטל, להפחתה בחומרה או למניעת החמרה של סימפטומים מסוימים, לשמירה על משקל תקין עבור אדם היושב בכ"ג או למשל לאדם אשר מתקשה בבליעה ועקב כך יורד במשקלו ובעוד מקרים רבים וייחודיים לתחום זה של שיקום. לאיתור תזונאית קלינית באזור מגוריך לקבלת ייעוץ תזונתי למבוגרים.

מוזמנים לשתף:

בוא לקבל מ-Restart Therapy קלינאית תקשורת פרטית, פיזיותרפיה פרטית, שיקום בבית ושיקום פרטי לאחר אירוע מוחי את השיקום הטוב ביותר, אצלך בבית, ויחד נחזיר את האיכות לחייך! לייעוץ טלפוני חינם עם מטפל מוסמך והתאמת צוות המטפלים הטוב ביותר בשבילך לשיקום נוירולוגי מוצלח חייג עכשיו 077-9966400 או באפשרותך להשאיר את הפרטים שלך בצור קשר ונחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן