מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום נוירולוגי פרטי

חלק גדול מהפציעות או המחלות הנוירולוגיות, כמו אירוע מוחי, פגיעת חוט שדרה או מחלת הפרקינסון גורמות לחסרים נוירולוגיים ארוכי טווח. במהלך השיקום, עוברים המטופלים סוגים שונים של טיפול על מנת להחזיר לעצמם את היכולות שנפגעו כתוצאה מהפציעה או המחלה.
במהלך השיקום, המטופל לומד להכיר את גופו "החדש" לאחר הפציעה או לנוכח המחלה, להבין מהן יכולותיו הנוכחיות- אלו יכולות שמורות ואילו יכולות ומיומנויות נפגעו וכעת זקוקות לשיקום.

מה כולל שיקום נוירולוגי פרטי בRestart Therapy?

• ביצוע הערכה שיקומית טלפונית על ידי מטפלת מוסמכת אשר מתמחה בשיקום נוירולוגי. מטרת ההערכה היא לאסוף מידע כללי על המטופל, האבחנה, והמצב התפקודי שלו. חושב להבין מהו התהליך שעבר מאז אותו אירוע, פציעה או קבלת האבחנה, מבחינת בדיקות, טיפולים, ניתוחים ועוד.
• בזכות המידע שנאסף המטופל ובני המשפחה מקבלים המלצה על תוכנית הערכה וטיפול של צוות רב מקצועי, בהתאמה אישית למידע ולתלונות שעלו במסגרת ההערכה הטלפונית.
• נעשית בחירה של המטפלים הטובים ביותר לטיפול במקרה הנוכחי ונוצר קשר ביניהם לבין המטופל ו/או בן משפחה עיקרי. בנוסף מוגדר מטפל מוסמך כמנהל תיק.
• מנהל תיק (Case Manager) שומר על קשר על בני המשפחה והמטופל, מתעדכן מול המטפלים השונים בנוגע לטיפול והתקדמותו ומוודא כי העבודה מתבצעת כצוות רב מקצועי ברוח הגישה ההוליסטית. מנהל תיק תפקידו לספק מענה עבור כל צורך נוסף של המטופל או בני משפחתו במהלך השיקום. לדוג', קבלת מידע על ציוד ואביזרי עזר, ליווי וסיוע בתהליכים מול מוסדות כמו משרד הבריאות או ביטוח לאומי, הפנייה ותיווך לאנשי מקצוע בקהילה כמו עובד/ת סוציאלי/ת או פסיכולוג/ית שיקומי/ת ועוד.
• תיאום הטיפולים נעשה באופן ישיר בין המטופל ו/או איש קשר (בדרך כלל בן משפחה) לבין המטפלים עצמם, ללא מתווכים. הטיפולים נקבעים במועד/ים קבוע/ים (מבחינת יום ושעה) לשמירה על סדר יום ומערכת טיפולים שבועית.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום נוירולוגי
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

שיקום נוירולוגי פרטי על ידי צוות מומחים בשיקום

כל המטפלים שלנו מוסמכים ובעלי רישיון משרד הבריאות לטפל בתחום. לכל המטפלים יש ניסיון רב של שנים בשיקום על כל סוגיו: שיקום נוירולוגי, שיקום אורתופדי ושיקום גריאטרי.

צוות המטפלים של Restart Therapy המומחים בשיקום פרטי בבית הלקוח כולל:

פיזיותרפיסטים אשר עברו הכשרות בתחומים ספציפיים שונים כמו: פיזיותרפיה נשימתית, טיפולים ווסטיבולריים (מותאם לסחרוחורות), שיקום רצפת אגן, פיזיותרפיה לימפטית, פילאטיס שיקומי, ועוד. בנוסף המטפלים מתמחים במגוון שיטות טיפול כמו: נוירואיפרא, בובאט, קניזיוטייפינג, דיקור יבש, מאליגן, טיפול ברקמה רכה ועוד. מטרת הטיפול בפיזיותרפיה באופן כללי היא חזרה לתפקוד אופטימאלי בדגש על שיפור הכושר הגופני, חיזוק שרירים ושיפר התנועה, שיפור תפקודי מיטה, מעברים וניידות, והתאמת ציוד עזר לתפקוד.

מרפאות בעיסוק אשר עברו הכשרה ספציפית בשיקום פיזיקאלי, שיקום קוגניטיבי, שיקום כף יד, התאמות דיור, התאמת אביזרי עזר לתפקוד ועוד. מטרת הטיפול בריפוי בעיסוק באופן כללי היא חזרה לתפקוד עצמאי בעיקר בפעולות של טיפול עצמי בדגש על שיפור תפקודי ידיים ושיפור יכולות קוגניטיביות, התאמת הסביבה הביתית והתאמה של ציוד ואביזרי עזר לתפקוד לצורך הגברת עצמאות ובטיחות בבית.

קלינאית תקשורת בעלת ניסיון של שנים בעבודה עם מבוגרים עם בעיות בליעה, בעיות דיבור ושפה והפרעות קול על רקע נוירולוגי. מטרת הטיפול היא לשפר את היכולות התקשורתיות של המטופל ובמידת הצורך לספק דרכי תקשורת חלופיות, ולשפר את יכולת הבליעה.

דיאטנית קלינית אשר מוסמכות ומוכשרות להעניק ייעוץ תזונתי והתאמת תפריט לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית ושיפור התגובתיות של הגוף לטיפול התרופתי. במצבים ומחלות מסוימים ייעוץ תזונתי עלול לשפר ולהקל על סימפטומים שונים של הפציעה/המחלה.

מהו משך השיקום ותכיפותו?

תדירות הטיפולים, משך הטיפול ואופן הטיפולים משתנה ממטופל למטופל. כל הפרמטרים הנ"ל נקבעים בראש ובראשונה על סמך המלצותיו המקצועיות של המטפל, לאחר שאסף את כל המידע הנדרש וביצע הערכה כוללת. לאחר מכן ההחלטה מתבצעת בהתאם לפוטנציאל השיקומי שהמטופל מפגין במסגרת הטיפולים וכמובן בהתאם לרצונם ושיקול דעתם של המטופל ובני המשפחה.
אם כן, משך השיקום יכול להימשך מספר שבועות ועד מספר חודשים. אנחנו ב-Restart Therapy המומחים בכל סוגי השיקום מאמינים שכבר בטיפולים הראשונים ניתן לחוש בשינוי ובשיפור במצב. כל עוד המצב הוא כזה, מומלץ להמשיך בתהליך השיקום עד למיצוי מלא של הפוטנציאל השיקומי.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום נוירולוגי
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

מדוע עדיף שיקום ביתי?

קודם כל, הדבר החשוב ביותר הוא להתחיל את השיקום מהר וסמוך יותר לפציעה או אבחון המחלה. שיקום בשלב מוקדם מאפשר מימוש טוב ויעיל יותר של הפוטנציאל השיקומי. כולם מדברים על "חלון הזדמנויות". אם כן, אין זה מונח מדעי ואין לדעת מהו גודלו, אבל הניסיון שלנו ב-Restart Therapy המומחים לשיקום פרטי מוכיח שאכן לכל אדם יש את "חלון ההזדמנויות" שלו, והוא אכן מוגבל בזמן. לכן, בכל מקרה, רצוי להתחיל את השיקום מהר ככל שניתן.

כיום ישנן שתי דרכי שיקום עיקריות: שיקום מוסדי ושיקום ביתי.
התפקיד העיקרי של השיקום הנוירולוגי המוסדי הוא להעניק למטופלים שיפור מסוים של היכולות שנפגעו, ולספק להם עצמאות כלשהי לקראת חזרתם הביתה. אנחנו ב-Restart Therapy, כמי שמתמחים בשיקום ביתי, מאמינים שהשיקום האמיתי מתחיל בבית!

השיקום המוסדי בארץ הוא מצוין אולם לא כולם מגיעים אליו, מבחירה או שלא מבחירה. הרי שהיום באפשרותו של כל אדם לבחור לעבור את תהליך השיקום בביתו מרגע שחרורו מהמחלקה. בכל מקרה, בתום השיקום המוסדי רוב המטופלים זקוקים להמשך טיפול רציף בביתם.
המעבר חזרה הביתה, חשוב מאוד ואף קריטי, מאחר ובסופו של דבר האדם חוזר לסביבה בה הוא חי עד הפציעה או האשפוז, ובה הוא גם צריך ללמוד מחדש כיצד לחיות עם המגבלות שנותרו. המשך השיקום בבית, מסייע למטופל בדיוק במקום הזה. והמטרה שלו להמשיך ולעבוד על הקשיים על מנת להביא למקסימום מיצוי היכולות והפוטנציאל השיקומי של המטופל.

פעמים רבות המעבר הביתה אינו חלק, ובדרך כלל, המטופל נתקל בקשיים חדשים בביתו, ולמרות כל מה שלמד בשיקום המוסדי, היישום שלו קשה עד בלתי אפשרי. זאת מאחר וסביבת הבית שונה מאוד מהסביבה המוסדית, בעקר ברמת ההתאמה והנגישות שלה לביצוע פעולות מסוימות. לכן, יש אנשים שיעדיפו להתחיל את השיקום בבית על מנת להימנע ללמוד תפקוד מחדש כבר בסביבה הטבעית בה הוא חי כל חייו ובה הוא מתכוון להמשיך לחיות גם בתום תהליך השיקום.

יתרונות נוספים בשיקום ביתי הם: חשיפה מופחתת לזיהומים, שיקום ביתי מקל מאוד על המשפחה והנוכחות שלה בתהליך השיקום, שיקום בסביבה הטבעית משפר את יכולת הלמידה ואת המהירות שבה המטופל מפנים דרכים וטכניקות חדשות לתפקוד, ונראה ששיקום בסביבה הביתית משפיע בצורה חיובית על המשתקם מבחינה רגשית ומוטיבציונית.

אז למה לשלם על שיקום פרטי?

השירות שאנו מציעים אינו מתאים לכולם. אבל הוא בהחלט מציע פתרון במקום שפעמים רבות קיימת בעיה. רוב הלקוחות שלנו צורכים את שירותנו מכמה סיבות חשובות:
1. המקצועיות שאנו והמטפלים שלנו מעניקים. אנחנו ב-Restart Therapy מאמינים בשיקום מקצועי בלתי מתפשרת. אנו מאמינים שכל אדם הוא בר-שיקום, ותמיד ניתן לשפר תקפדו גם במצבים כרוניים ובשלבים מתקדמים יותר של המחלה. אנו מאמינים בתוצאות, ועל זה הלקוחות משלמים. בנוסף למקצועיות, ולא פחות חשוב, אנו דוגלים ביחס אישי ואמפתי למטופלים ולבני משפחתם המעורבים בתהליך ומסייעים להם גם בהיבטים הרגשיים של הטיפול, שהינם חשובים ליצירת אווירה טיפולית, מוטיבציה ושיתוף פעולה בשעת הטיפול ולאחריה.

2. זמינות גבוהה וגמישות רבה בטיפולים. במקום להמתין לטיפול דרך הקופה ולאבד "זמן יקר" ניתן לפנות אלינו לקבלת הטיפול. בנוסף, הטיפול מתואם מול המטופל ובני משפחתו במועד ובשעה הנוחים עבורם.

3. אחד הדברים שתמיד רואים במחקרים בתחום השיקום, הוא שככל שטיפולים אינטנסיביים ואימון יומיומי מביא לתוצאות טובות יותר בשיקום. התדירות הגבוהה ביותר ניתנת בדרך כלל במרכזי השיקום, בהם הטיפול הוא מדי יום (5 פעמים בשבוע). עם החזרה הביתה, והמעבר לשיקום בקהילה התדירות מופחתת ל1-3 פעמים בשבוע. לכן לקוחות רבים פונים לקבלת השירות שלנו במקביל לקבלת טיפול דרך הקופה.

4. שיקום פרטי הנו פתרון מצוין במצבים בהם המטופל מימש את כל זכויותיו מול הקופה והוא עדיין מעוניין בטיפולים שיקומיים בביתו. הרי שמשך הטיפול בכל מסגרת (שיקום באשפוז מלא, שיקום יום או שיקום בקהילה) מוגבל במספר טיפולים כפי שקבוע בזכאות מול קופות החולים. בשלב הכרוני של הפציעה/המחלה אדם בדרך כלל זכאי לכ-12 טיפולים שיקומיים בלבד בשנה (בכל תחום טיפול).

מוזמנים לשתף:

לקבלת מידע נוסף בנוגע לשיקום נוירולוגי פרטי בבית הנכם מוזמנים להתקשר Restart Therapy בטלפון שמספרו 077-9966400, או להשאיר את הפרטים שלכם כאן באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן