מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום לאחר ניתוח ראש

מערך השיקום של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, מציע שיקום על ידי מטפלים בעלי התמחות ספציפית בשיקום נוירולוגי וניסיון בטיפול במגוון רחב של אנשים שעברו ניתוח ראש. צוות המטפלים שלנו מציע שיקום בהתאמה אישית בבית המטופל וממליץ על התחלת טיפול סמוך ככל שניתן למועד הניתוח, זאת על מנת להשיג תוצאות אופטימליות בתהליך השיקום.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום לאחר ניתוח ראש
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

שיקום לאחר ניתוח ראש - Restart Therapy שיקום בבית

מתי אדם נזקק לניתוח ראש?

ניתוח ראש הוא שם כללי לכל ניתוח שמתבצע במוח. שני מצבים שכיחים המובילים לניתוח ראש הם ניתוח להוצאת גידול מוחי וניתוח לאחר פגיעת ראש טראומטית.
בעקבות הרגישות והסיכון הרבים שנעוצים בניתוחי ראש ומוח, קיים סיכוי גבוה לפגיעה במערכת העצבים במהלך הניתוח ולאחריו. מה גם שבדרך כלל מגיעים לניתוח ראש לאחר שכבר נוצרה פגיעה כלשהי במערכת העצבים. לכן, גם קיים סיכוי גבוה שאדם שעבר ניתוח ראש יזדקק לשיקום קוגניטיבי לאחר מכן.

שיקום לאחר ניתוח ראש להוצאת גידול

גידול מוחי הוא תהליך תופס מקום אשר מופיע במוח עצמו או בקרומי המוח. הגידול גורם לשינויים במבנה רקמת המוח, ועלול ליצור לחץ עליה, ובכך גורם להופעת סימנים נוירולוגיים בהתאם למיקום הגידול במוח.
לכן, רוב גידולי המוח (שפיר או סרטני) מצריכים התערבות כירורגית בניתוח ראש. במהלך הניתוח תתבצע הסרה מלאה של הגידול, הסרה חלקית או ביופסיה. חשוב לציין שבמקרים רבים בהם מדובר בגידולים שפירים, סיכויי ההישרדות של החולים טובים יחסית, והם בדרך כלל מחלימים לאחר הניתוח וחוזרים לתפקוד תקין.

עם זאת, לאור המיקום הבעייתי של הגידול ולאור הרגישות הגבוהה והסיכון הנעוץ בכל ניתוח מוח, עלול להיווצר נזק נוירולוגי, בעקבותיו האדם עלול להישאר עם מגבלה כלשהי בתחומי התפקוד השונים: מוטורי, תחושתי או קוגניטיבי. לכן, מומלץ לכל אדם שעבר ניתוח ראש לעבור גם תהליך שיקום לאחר ניתוח ראש על ידי צוות המטפלים המקצועי של Restart Therapy המעניקים שירותי שיקום נוירולוגי פרטי.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום לאחר ניתוח ראש
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

שיקום פרטי לאחר פגיעת ראש

פגיעת ראש טראומטית (באנגלית: Traumatic Brain Injury או בקיצור TBI) נחשבת לכל מקרה של חבלה למוח (דימום או שבר) הנגרמת כתוצאה מכוח חיצוני. הסיבות השכיחות לחבלה מוחית הן תאונת דרכים ונפילה (בדרך כלל בגיל המבוגר). חבלה מוחית עלולה להוביל לפגיעה במבנים מוחיים ומכאן לירידה בתפקוד המוטורי, התחושתי והקוגניטיבי.

המבנים המוחיים שנפגעים יוצרים את הסימפטומים האופייניים לחבלת הראש, שהנפוצים בהם הם חולשת שרירים (בדרך כלל בצד הנגדי לפגיעה במוח), פגיעה בזיכרון לטווח קצר או אובדן זיכרון, שיוניים בהתנהגות (כמו עצבנות יתר או התפרצויות זעם), חוסר ריכוז, בעיות בראייה ועוד. במקרים רבים הבעיות הן כרוניות ופוגעות בתפקוד הפיזי, הרגשי, התעסוקתי והחברתי.

חשוב לציין שלא כל פגיעת ראש מתאפיינת בחבלה מוחית. אמנם, לעתים קרובות נוצר זעזוע מוח כתוצאה מכך. גם במצב של זעזוע מוח קל ייתכנו קשיים בתפקוד, בעיקר בתפקוד קוגניטיבי גבוה. לכן, בכל מצב של פגיעת ראש מומלץ לפנות למטפל מקצועי של Restart Therapy המתמחה בשיקום נוירולוגי, ויודע לבצע הערכה מקיפה ומקצועית.

הקשר בין פגיעת ראש לבין בעיות בראייה

על פי הסטטיסטיקה, 20-40% מהאנשים שחוו פגיעת ראש טראומתית יסבלו מבעיות ראייה הקשורות לכך. לכן, חשוב שתוכנית השיקום תכלול גם שיקום ראייה לאחר אירוע מוחי.
מאחר וחלק גדול מאוד בתפקוד היומיומי שלנו מסתמך על ראייה (הליכה, קריאה, נהיגה ועוד), חלק ניכר מהמטפלים של Restart Therapy עבר הכשרה ספציפית בשיקום תפקודי ראייה על ידי נוירואופטומולוגים ונוירואופטומטריסטים המתמחים באבחון וטיפול בעיות ראייה על רקע נוירולוגי.

בעיות בראייה יכולות לכלול אובדן חדות הראייה, פגיעה בשדה הראייה, חולשה בשרירי העיניים וכתוצאה מכך פגיעה בתנועות עיניים וליקויים בתפיסה המרחבית. שיקום ראייה כולל בדיקה של שדות הראייה, תנועות עיניים ותפקודי ראייה, התאמת תרגול יומיומי לשיפור תנועות עיניים, והתערבות טיפולית בכל תחום תפקוד אשר מושפע מבעיות הראייה.

שיקום לאחר ניתוח ראש כולל טיפול רב מקצועי במספר תחומים

ריפוי בעיסוק למבוגרים הכולל גם טיפול קוגניטיבי במקרה של פגיעה ביכולות הזיכרון והחשיבה. הטיפול יכלול גם תכנית שיקום ראייה, במקרה של פגיעה בתפקודי הראייה כתוצאה מהגידול או החבלה. מטרת הטיפול בריפוי בעיסוק היא לעזור לאדם לחזור לתפקוד מלא בבית ובעבודה, בדגש על תפקוד תקין בידיים ועצמאות מרבית בביצוע כל הפעולות הנדרשות.

פיזיותרפיה שיקומית מטרתה לשקם את ההליכה ויכולת הניידות של האדם בבית ומחוצה לו. זאת במקביל לחיזוק השרירים, טיפול בכאב ונוקשות שרירים, התאמת פעילות גופנית ותוכנית אימון ביתית.

קלינאית תקשורת פרטית למבוגרים מוסמכת לטפל במקרים בהם האדם חווה קשיים בבליעה או בדיבור כתוצאה מפגיעת הראש או הניתוח.

למידע נוסף אודות שיקום לאחר ניתוח ראש מוזמנים לפנות לצוות המטפלים המומחים של Restart Therapy אשר מגיעים לבצע טיפולי שיקום בבית הלקוח. להתייעצות נוספת ולתיאום פגישה התקשרו אלינו לטלפון מספר: 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם בצור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן