מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום לאחר שבר

טיפולי פיזיותרפיה ו/או ריפוי בעיסוק יכולים להועיל מאד ואף לשנות את משך ותוצאות השיקום לאחר שברים שונים. Restart Therapy מתמחה בשיקום אורתופדי פרטי בבית הלקוח הכולל טיפול ושיקום לאחר שבר, בדגש על שברים בגיל המבוגר.

כשאנחנו מדברים על שיקום לאחר שבר לגורמים שונים כמו סוג השבר, מיקום השבר, סוג הקיבוע/טיפול לאחר השבר, כן/לא ניתוח- ישנה השפעה רבה על סוג, משך ואופי הטיפול השיקומי הנדרש.
בנוסף לגורמים הקשורים לשבר עצמו, כמו בכל תהליך שיקומי, גם לגיל, לרקע הרפואי ולאורח החיים של המטופל ישנה משמעות וחשיבות רבה הן לטיפול והן לפרוגנוזה השיקומית שלו. לכן כל תהליך טיפולי, מתחיל בשאלון היכרות הכולל איסוף מידע רפואי ומידע כללי על המטופל, במסגרת המפגש הראשון עם בינו לבין המטפל.
באופן כללי, שיקום לאחר שבר וחזרה לתפקוד מלא נע סביב 6 שבועות, אך יש לקחת בחשבון כי ישנם שברים מורכבים שהשיקום יכול לקחת גם כ-3 חודשים ויותר.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום לאחר שבר
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

שיקום לאחר שבר - Restart Therapy שיקום פרטי בבית

תהליך שיקום לפי סוג השבר

כאמור, סוג השבר (לדוגמא: שבר מורכב, שבר פתוח, שבר תלישה, שבר עם או ללא תזוזה) הוא אלמנט חשוב במשך זמן הטיפול וכן בפרוטוקול הטיפולי המתאים. בנוסף צריך לקחת בחשבון מעורבות של מפרקים ו/או רקמות רכות סביב השבר מה שמעלה את מורכבות הטיפול וכן את משך ההחלמה. לדוג': שבר בעצם הירך עלול להחליש את השרירים המכופפים של הירך ומיישרי הברך, שבר בצוואר הירך עלול לפגוע ביציבות מפרק הירך והאזורים הסמוכים לו הכוללים את האגן ורצפת האגן.

משך ההחלמה של שברים אשר מקובעים בתהליך ניתוחי הכולל קיבוע (חיצוני או פנימי) קצר יותר מתהליך ההחלמה של שברים אשר טופלו בגישה שמרנית (גבסים וקיבועים למיניהם). ההחלטה בנוגע לסוג הטיפול בשבר הינה החלטת הרופא המטפל בלבד.
רוב השברים מטופלים על ידי פיזיותרפיה, עם זאת, מרפאות בעיסוק מתמחות באופן ספציפי בשיקום שברים בכף ביד והאצבעות, אשר בדרך כלל, בעלי השפעה רבה על התפקוד העדין ביד והתפקוד היומיומי בכלל.

האם כל שבר מצריך שיקום?

עצם הינה רקמה מיוחדת אשר יכולת הריפוי והחידוש שלה הינה מהטובות בגוף והיא מסוגלת ליצור תאים חדשים אשר יוצרים מחדש את הדגם של העצם, על ידי חיבור ואיחוי של חלקי העצם השבורה. לעיתים התהליך הטבעי הזה זקוק להתערבות חיצונית של המדע, בעיקר כדי לוודא שההחלמה מתבצעת מהר ועל הצד הטוב ביותר.
במילים אחרות, המטרה שלנו בRestart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח היא לאפשר לכל אדם לחזור לתפקוד אופטימלי עם היד או הרגל המחלימה מהשבר, ללא כאב בזמן תנועה או מנוחה באזור השבר או במפרקים סמוכים, ללא הגבלה בתנועה או במקסימום תנועה אפשרית (במידה וישנו קיבוע אשר מונע תנועה).

בנוסף לכך, עצם הינה רקמה שגדלה צומחת ומבריאה טוב יותר תחת תנאים אופטימאליים, למשל תחת נשיאת משקל ועמידה בלחצים שונים. לכן לאחר רוב השברים, ניתן ואף מומלץ לחזור לדריכה או נשיאת משקל מהר מאד אחרי השבר או הניתוח. תרגול כזה יהווה חלק גדול מהשיקום וטיפולי הפיזיותרפיה. במקרה של שברים בגפיים העליונות, שם נשיאת משקל אינה מתבצעת באופן ספונטני, תהיה התאמה של התרגול על ידי הפיזיותרפיסט או המרפאה בעיסוק על מנת להקנות תנאי שיקום והחלמה אופטימאליים.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום לאחר שבר
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

תהליך שיקום לאחר שבר- מה הוא כולל?

החלק הראשון של תהליך השיקום לאחר שבר יהיה בהתאם להתוויות של המנתח או הרופא המטפל ויתמקד בעיקר בהורדת כאב ונפיחות באמצעים שונים, טיפול ומעקב אחרי הצלקת ו/או הקיבוע ותרגול התחלתי לחיזוק שרירים רלוונטיים. בהמשך השיקום כמות התרגול האקטיבי יגבר באופן הדרגתי ומבוקר מבחינת הקצב והעומס עד לחזרה לתפקוד מלא.

צוות המטפלים של Restart Therapy מתמחה בשיקום וטיפול במגוון רחב של שברים:
שבר ביד: שבר בכתף, שבר במרפק, שבר בשורש כף היד או שבר באצבע ביד
שבר ברגל: שבר בירך, שבר בצוואר הירך, שבר בברך או שבר בקרסול
שבר באגן
שברי מאמץ כתוצאה מעומס יתר

צוות המטפלים המוסמך של Restart Therapy עומד לרשותכם לצורך התייעצות טלפונית ללא עלות בטלפון שמספרו 077-9966400. בנוסף, בכל עת הנכם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם כאן באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם כל המידע לו אתם זקוקים.

דילוג לתוכן