מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום לאחר ניתוח החלפת מסתם

הלב הוא האיבר החשוב ביותר בגוף האדם. הלב הוא בעצם משאבה האחראית על אספקה רצופה של דם מועשר בחמצן לכלל אברי הגוף, מה שמאפשר לנו לחיות ולתפקד. כיוון זרימת הדם מווסת על ידי ארבעת מסתמי הלב, שנפתחים ונסגרים לסירוגין.
מומים מולדים, תהליכים דלקתיים ותהליכים טבעיים שמתרחשים עם עליית הגיל, עלולים לגרום לשחיקה הדרגתית של המסתמים בלב, וכך גם לפגיעה בתפקודם. פגיעה בתפקוד התקין של מסתמי הלב משמעותה פגיעה בזרימת הדם ואספקתו, ופגיעה תפקודית של הלב עצמו.

שיקום לאחר ניתוח החלפת מסתם, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פגיעה בתפקוד של מסתמי הלב עלולה להוביל לניתוח

קודם כל חשוב לומר שפגיעה במסתמי הלב אשר אינה מטופלת עלולה להוביל למצב של אי ספיקת לב, מצב רפואי כרוני בעל השפעה רבה על התפקוד היומיומי של האדם. טיפול תרופתי יכול לתת מענה בשלבים מוקדמים של פגיעה במסתמים, אך במצבים חמורים יותר, לעיתם בלתי נמנע שהאדם יזדקק לניתוח. בניתוח ניתן לתקן את המסתם הפגום, וכאשר תיקון אינו אפשרי ניתן להחליפו במסתם תותב מכאני או ביולוגי. הבשורות הטובות הן שכיום, לאור התקדמות והשתכללות הטכנולוגיה הרפואית ניתוחים לתיקון או החלפת מסתם נחשבים למוצלחים ושגרתיים למדיי.

למה צריך שיקום אחרי ניתוח החלפת מסתם?

ניתוח להחלפת מסתם כרוך בד"כ באשפוז של בין 5 ימים עד שבוע. פרק זמן שכזה, בפרט אחרי ניתוח, עבור אנשים מבוגרים, עלול לגרום לירידה תפקודית. אשפוז של שבוע בבית חולים עלול הוביל לכך שרדם ישוב לביתו ויחווה קושי בהליכה או ביציבות הליכה, קושי במעברים (קימה מהמיטה או כיסא), חולשה כללית וירידה בסיבולת. חלק מהמנותחים יחזרו לשגרה לאחר תקופה מסוימת ללא צורך בהתערבות טיפולית כלשהי, וחלקם יזדקקו לטיפולי פיזיותרפיה כדי לשוב לתפקוד מלא כפי שהיה טרום הניתוח. משך ואופן ההחלמה מהניתוח הוא אינדיבידואלי, ותלוי, בין היתר, בכושרו הפיסי של המטופל טרם הניתוח, בגילו, במצבו הגופני ובמחלות הרקע הנלוות שלו.

מה כולל תהליך שיקום לאחר ניתוח החלפת מסתם?

תקופת ההחלמה לאחר הניתוח אינה קלה וזאת בשל ההיבטים השונים הכרוכים בניתוח: ההיבט הגופני וההיבט הנפשי.

מבחינה גופנית יש ירידה בתפקוד התנועתי וזאת בשל השכיבה הממושכת במיטה במהלך האשפוז ואחריו (במהלך תקופת ההחלמה) והטיפול התרופתי בזמן הניתוח ואחריו. מבחינה נפשית, הניתוח עלול לגרום לזעזוע רגשי, פגיעה בביטחון עצמי, פחד והתנהגות הימנעותית.

שיקום לאחר ניתוח החלפת מסתם - Restart Therapy שיקום ביתי פרטי

במסגרת תוכנית השיקום שבנינו בRestart Therapy עבור מנותחי לב אנו מתייחסים לכל ההיבטים, הן הגופני והן הנפשי. טיפולי הפיזיותרפיה השיקומית כוללים תרגול פיזי ותפקודי, הגברת סיבולת לב-ריאה וכושר גופני, מסייעים לאדם לחזור בהדרגה ובצורה מבוקרת ומותאמת לתפקוד מלא, כולל ניידות, פעילות גופנית, נהיגה, פעילות מינית ועבודה.

פרט לשיקום הגופני, הפיזיותרפיסט הפרטי שמגיע לביתכם, מלווה את המשתקם, יכול לתת מענה לגבי מה מותר ומה אסור, איך לפעול במצבים מסוימים לאחר הניתוח, ובעיקר להתמודד עם מגוון התחושות והרגשות שעולות בעקבות הניתוח וההחלמה ממנו.

בנוסף, אצלנו ב Restart Therapy, תמצאו גם פסיכולוגים שיקומיים המתמחים בטיפול נפשי ורגשי בהתמודדות עם מצבים רפואיים שונים, דבר המסייע רבות לתהליכי החלמה ושיקום טובים ונכונים יותר.

עברת ניתוח לב ואתה זקוק כעת לשיקום? מעוניין בשיקום פרטי אצלך בבית על ידי פיזיותרפיסט/ית אשר מתמחים בשיקום לב ושיקום כללי? התקשרו אלינו לטלפון 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.
Restart Therapy מתמחים גם בשיקום נוירולוגי פרטי, שיקום גריאטרי, שיקום אורטופדי, טיפולי ריפוי עיסוק וקלינאית תקשורת בגיל המבוגר.
דילוג לתוכן