מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום כף יד

שיקום כף יד מיועד לאנשים הסובלים מירידה בתפקוד היד בעקבות כאב כורני, מחלה, פציעה (חתך/שבר) ולאחר ניתוחים בכף היד או באצבעות. פעמים רבות הטיפול מוצע כטיפול שמרני למניעת הצורך בניתוח.
הטיפולים ניתנים על ידי מרפאות בעיסוק אשר עברו הכשרה ספציפית ובעלות ניסיון קליני רב בתחום.

כחלק מהגישה ההוליסטית ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח דוגלים, המרפאה בעיסוק שומרת על קשר הדוק עם הרופא המפנה ואנשי מקצוע נוספים כמו הפיזיותרפיסט, דיאטנית קלינית ועוד, על מנת להעניק טיפול מיטבי אשר לוקח בחשבון את כל הגורמים שעלולים להשפיע על הטיפול והצלחתו.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום כף יד
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

שיקום כף יד - Restart Therapy שיקום למבוגרים באופן פרטי

ריפוי בעיסוק - המומחים בשיקום כף יד

ריפוי בעיסוק בשיקום היד משלב בין הידע באנטומיה, פיזיולוגית וקינזיולוגיה לבין הניסיון הקליני והמיומנות בהערכה ובטיפול בכף היד.
שיקום כף יד מסייע להחלמה במגוון אבחנות ובמחלות שריר שלד כגון:
• דלקת מפרקים שגרונית (ראומטואידארטריטיס).
• תסמונת התעלה הקרפלית CTS- Carpal Tunnel Syndrome.
• אצבע הדק Trigger Finger.
• תסמונת התעלה הקוביטלית (לחץ או דלקת על העצב האולנרי בחלק האחורי של המרפק).
• Tennis/Golfer's Elbow.
• מחלה ע"ש דה-קרווין (דלקת אקוטית בבסיס האגודל כתוצאה מתנוחה ושימוש לא יעילים ביד).

ריפוי בעיסוק שיקום כף יד נחשב לטיפול שמרני שמטרתו להפחית את הכאב, לשפר את טווחי התנועה ולמנוע מגבלה תפקודית עם היד, על ידי סדרה של תרגילים מומלצים, בנייה והתאמה של סדים, מתיחות והרפיה, הדרכה לתרגול עצמי, ותהליך ייעוץ והדרכה ארגונומיים לעבודה נכונה במטרה להימנע מהישנות הבעיה בעתיד.
המטרה שלנו בRestart Therapy היא לתת מענה מהיר לבעיה, להביא להקלה משמעותית בכאב ושיפור בתפקוד עם היד, ללא שום התערבות פולשנית או ניתוח.

שיקום כף יד במצבי טראומה וחבלה

תחום ריפוי בעיסוק בשיקום היד צמח מתוך הצורך במומחיות בעלת ידע וניסיון הנדרשים כדי לנהל את הטיפול המאתגר שלאחר פציעות ידיים וגפיים מורכבות.
פגיעות הטראומה השכיחות המטופלות בריפוי בעיסוק בגף העליון כוללות: שברים, קריעות גידים ועצבים, קטיעות וכוויות.

שיקום כף יד - מה הוא כולל?

כל טיפול שיקומי בין אם מדובר בשיקום אורטופדי, שיקום נוירולוגי או שיקום קוגניטיבי מתחיל בהערכה. ההערכה כוללת ראיון, בדיקות, מדידת טווחי תנועה, כוח, תחושה וכאב ומילוי שאלון תפקודי. בתום ההערכה, לאחר שידוע למרפאה בעיסוק מהם הליקויים ומהן היכולות של המטופל כמו גם הצרכים שלו, שגרת היומיום והמטרות שברצונו להשיג באמצעות הטיפול, נקבעת תוכנית טיפול מסודרת. לעתים נדרשת הערכה תפקודית טרום ניתוח, בדרך כלל לצורך השוואה למצב של לאחר הניתוח.

הטיפול בריפוי בעיסוק כולל תרגול אקטיבי לשיפור טווחי תנועה כוח ותחושה, הפחתת כאבים, הפחתת בצקת (נפיחות ביד) טיפול בצלקת הניתוחית, התאמה ובנייה של סדים וחבישות לחץ, הדרכה ותרגול התפקוד היומיומי, ייעוץ ארגונומי והתאמה של טכנולוגיה מסייעת ואביזרי עזר להגברת התפקוד ביד, הדרכה לשינוי הרגלי שימוש ביד כולל העברת דומיננטיות במקרה הצורך ועוד.
במהלך הטיפולים מבוצעות הערכות חוזרות, במטרה לבדוק את יעילות הטיפול ולאפשר שינוי במטרות, בהתאם לצרכים המשתנים.

חשיבות הטיפול בריפוי בעיסוק, בעיקר במצבים כרוניים, הינו ללמד את הלקוח להסתגל להתקדמות המחלה/התסמונת ולהטמיע בו תקווה שניתן להמשיך לבצע תפקודים משמעותיים יומיומיים באמצעות התאמות ושינויים למיניהם.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום כף יד
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את השיקום לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

התאמה ובנייה של סדים

סדים הוכחו כיעילים מאוד קלינית לטיפול וסיוע במגוון מצבים:
• הפחתת הדלקת והכאב.
• הורדת נפיחות.
• הפחתת נוקשות ומתח בשריר (ספסטיות).
• הגנה, למשל לאחר תפירת גידים או שבר.
• ריפוי גידים על ידי איזון בין מנוחה לתנועה מבוקרת (באמצעות סדים דינאמיים).
• תמיכה, למשל במצבי חוסר יציבות מפרקית.

לאחר שבר למשל, סד מנוחה יכולים להחליף גבס, בזכות היתרונות שלו במידת ההתאמה ובמשקל הנמוך שמאפשרים נוחות מקסימלית בזמן לבישתו.

אם את/ה סובל/ת מכאב או הגבלה בתנועה ביד אשר מפריעים לתפקוד ביד בפעולות שונות ביומיום, מומלץ לפנות להערכה אצל מרפאה בעיסוק אשר מתמחה בשיקום כף יד. Restart Therapy מזמינה אתכם להתייעצות טלפונית ללא עלות עם מרפאה בעיסוק המתמחה בתחום. לשם כך, התקשרו לטלפון 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן