מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום גריאטרי

Restart Therapy הקימה יחידה של שיקום גריאטרי פרטי בבית הלקוח, הכוללת צוות של מטפלים מכל מקצועות הבריאות המתמחים בטיפול בגיל השלישי, ומעניקים טיפולים שיקומיים ומשמרים בבית המטופל.

מהו שיקום גריאטרי?

שיקום גריאטרי מתייחס לשיקום מגוון רחב של מחלות בגיל השלישי. בעקבות שינויים גופניים המתרחשים עם הגיל, הקשיש נמצא בקבוצת סיכון למחלות כרוניות, נטייה לנפילות, שברים וחולשה גופנית. במדינת ישראל כל אדם מעל גיל 65 נחשב קשיש.
חיים עם מחלה כרונית משפיעה על תהליך ההזדקנות של אותו אדם. אדם מבוגר עם דמנציה או פרקינסון, ככל הנראה יזדקן אחרת, מאדם מבוגר ללא מחלות כרוניות. כל מצב בריאותי אחר שיתווסף למשוואה הזו יוסיף וישפיע על תהליך ההזדקנות ויביא לכך שהקשיש יתקשה בפעולות יומיומיות, יהיה סיעודי ויזדקק לעזרה של אדם נוסף, יזדקק לאשפוזים חוזרים בבית החולים ואיכות החיים שלו תפחת.
שיקום גריאטרי הנו מכלול של טיפולים שמטרתם לשפר את איכות חייו של האדם המבוגר, להפחית סיכונים פוטנציאליים למשל נפילות בבית, למנוע מצב של אשפוז ולשמור על חיוניות מערכות הגוף והמוח.
חשוב לזכור! אצל אדם מבוגר, הגורם בעל ההשפעה החזקה ביותר על מהלך המחלה ועל היכולת שלו להשתקם ולחזור לתפקוד הוא הגיל! ולא המחלה עצמה. לכן, כל המטפלים של Restart Therapy המומחים בשיקום בבית, פיזיותרפיה פרטית ושיקום פרטי לאחר אירוע מוחי, הינם בעלי הכשרה מתאימה וניסיון קליני בטיפול בקשישים עם מגוון רחב של אבחנות נוירולוגיות ו/או אורתופדיות.

תחומי התערבות בהם אנו ממליצים על שיקום גריאטרי

נפילות בגיל המבוגר: 1/3 מהמבוגרים מעל גיל 65 יפלו לפחות פעם אחת בשנה, אצל מבוגרים מעל גיל 80 הסטטיסטיקה עולה ל-50%, כך שכל מבוגר שני ייפול לפחות פעם אחת בשנה. הנתון הזה נכון לכלל האוכלוסייה המבוגרת בישראל. אדם מבוגר עם מחלה נוירולוגית ברקע, כמו דמנציה, או פרקינסון, עלול ליפול בהסתברות גבוהה אף מזה. רוב הנפילות מתרחשות בבית. רובן מסתיימות בחבלות יבשות וכאבים, אך יש מצבים בהם הנפילה עלולה לגרום לחבלת ראש או לשבר. התוצאות השכיחות ביותר של נפילה בגיל המבוגר הוא שבר בצוואר הירך, שבר בירך או שבר באגן.
רוב השברים בגיל המבוגר מצריכים ניתוח לאיחוי השבר או להחלפת המפרק השבור. הנפוץ ביותר הוא תהליך שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך. בכל מקרה, גם אם השבר לא נותח, רוב הסיכויים שאותו מבוגר יזדקק לתהליך שיקום בבית.
תהליך שיקום לאחר שבר, עם או בלי ניתוח, יהיה בעל אופי ומטרות דומים, אך קצב ההחלמה והפוטנציאל השיקומי עלול להשתנות, בין היתר גם בעקבות גורמים אחרים, כמו מחלות רקע, אופי האדם המבוגר, יכולות גופניות וקוגניטיביות וגורמים פסיכוסוציאליים.

מחלות נוירולוגיות של הגיל השלישי: כל אדם מעל גיל 65, עם או ללא מחלות רקע, נמצא בעל סיכון מסוים לחלות במחלות כרוניות (נוירולוגיות), כמו אירוע מוחי בגיל מבוגר, מחלת פרקינסון או דמנציה.

מצב של דה-קונדישנינג (Deconditioning) : ברפואה הגריאטרית, דה-קונדישנינג מתאר מצב של ירידה בכושר הגופני/המנטאלי ולעיתים אף אובדן תפקוד (למשל היכולת ללכת), כתוצאה משכיבה ממושכת במיטה או חוסר פעילות במשך זמן ממושך. מצבים כאלו מאפיינים מצבי אשפוז ממושכים. בגיל השלישי כל נפילה, שבר, או החמרה במצב רפואי עלולה להוביל לאשפוז, ולכן מדובר בתועה שכיחה למדיי.
בסוף האשפוז, עם החזרה הביתה, על פי רוב האדם יזדקק לתוכנית שיקום גריאטרי במטרה לעזור לו לחזור לתפקוד הקודם לאשפוז או למקסימום תפקוד עצמאי ובטיחותי בבית מבחינה פיזית, קוגניטיבית, חברתית ונפשית.

Restart Therapy מעניקה טיפולים שיקומיים לגיל השלישי

טיפולי פיזיותרפיה למבוגרים אשר מתקשים לצאת מהבית. פיזיותרפיסט בעל התמחות בשיקום אורטופדי ו/או פיזיותרפיה נוירולוגית שיקומית מגיע אל ביתו של הקשיש, מבצע הערכה של היכולות הקיימות והליקויים השונים ובהתאם לכך מציע תוכנית טיפול. תוכנית הטיפול תתמקד בשמירה על יכולת ניידות בבית ומחוצה לו, שמירה על כושר גופני בסיסי לצורך הפחתת התלות במטפל, שמירה על כוח שריר וחיוניות המפרקים בגוף. חשוב מאוד שתוכנית הטיפול תיקבע בשיתוף מלא של הקשיש, המטפל הצמוד (במידה וישנו) ובני משפחה מעורבים. לאיתור האזורים בהם אנו מעניקים טיפולי פיזיותרפיה באופן פרטי.

טיפולי ריפוי בעיסוק למבוגרים מתמקדים בטיפול קוגניטיבי מותאם לגיל השלישי, שכן מחלות כמו פרקינסון ודמנציה מובילים לירידה קוגניטיבית בנוסף לזו שמאפיינת כל תהליך הזדקנות נורמטיבי. התמקדות נוספת היא בשמירה על עצמאות ובטיחות אופטימאליים בבית ומחוצה לו. לכן, כל מצב שבו קיימת פגיעה ביכולת התפקודית, למשל, חולשה בידיים המקשה על היכולת להתלבש או לאכול, או שיפוט לקוי המסכן את בטיחות הקשיש, מומלץ על התערבות של מרפאה בעיסוק. לאיתור האזורים בהן ניתן לקבל טיפולי ריפוי בעיסוק באופן פרטי.

קלינאית תקשורת למבוגרים מוסמכת לטפל בבעיות בליעה  ובעיות בדיבור על רקע נוירולוגי בקרב מבוגרים. קיימות סיבות רבות אשר עלולות לגרום לקשיים בבליעה ובדיבור בגיל השלישי, למשל מחלת הפרקינסון, דמנציה מתקדמת או אירוע מוחי. לאיתור האזורים בהן נמצאת קלינאית תקשורת פרטית.

מומלץ במקרים בהם נדרש הנושא, לפנות אלינו לקבלת ייעוץ תזונתי למבוגרים בגיל השלישי על ידי דיאטנית קלינית מוסמכת.

מוזמנים לשתף:

אנחנו ב-Restart Therapy מומחים בפיזיותרפיה פרטית, שיקום בבית, שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי וקלינאית תקשורת פרטית, מאמינים כי גם בקרב בני הגיל השלישי ניתן לשפר ירידה בכל תחום תפקוד על ידי שיקום. קשישים רבים אשר קיבלו טיפול מקצועי ומסור מצוות המטפלים שלנו כבר חזרו לתפקוד עצמאי לאחר פגיעה או מחלה. צוות המטפלים שלנו עומד לרשותכם ומזמין אתכם לשאול אותו כל שאלה בנושא שיקום בגיל השלישי. התקשרו עוד היום לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו כאן למטה את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן