מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום בבית

השיקום האמיתי מתחיל בבית, אנשים רבים אשר נזקקים לשיקום עוברים אותו במסגרת ציבורית במרכז שיקום ברחבי הארץ, לפני שהוא חוזר לביתו ממשיך שם את תהליך השיקום. בשנים האחרונות, שיקום ביתי הופכת לאופציה הראשונה עבור המשתקם, בין היתר בעקבות עומס על מחלקות השיקום בארץ, והעדר מיטות שיקום, אך ישנן סיבות נוספות לכך.
כך או כך, השלב הזה שבו האדם חוזר לביתו, מיד לאחר האשפוז או לאחר תקופה מה במרכז שיקום, הוא קריטי. מבחינה רגשית ומנטאלית, מדובר על אדם שאמנם חוזר לסביבה הטבעית שלו, אך בעצם הוא חוזר לסביבה שלרוב אינה מתואמת עוד לצרכים החדשים שלו. מצב כזה עלול להוביל לרגרסיה בתהליך השיקום ובהתמודדות של האדם עם המצב החדש.
בדיוק בגלל זה, אנחנו ב-Restart Therapy מאמינים שהשיקום האמיתי מתחיל בבית, המטרה של המשתקם היא לחזור לשגרת חיים בצורה המלאה ביותר שניתן למרות המגבלות איתן הוא מתמודד בעקבות הפציעה או המחלה בה הוא מאובחן. לכן השיקום בבית הוא בעצם התחנה האחרונה והמשמעותית ביותר בתהליך השיקום.

מגמה עולמית: עדיפות גוברת לשיקום ביתי

יותר ויותר רופאים ורופאי שיקום ממליצים כיום על שיקום ביתי, גם משרד הבריאות וקופות החולים מכירים בשיקום ביתי כאופציה, ויותר מטופלים מעדיפים להשתקם בביתם. הסיבה לכך נעוצה ביתרונות הרבים שיש לשיקום בבית להציע:

שיקום ביתי יכול (וצריך) להתחיל באופן מידי מרגע השחרור מהאשפוז והחזרה הביתה. בכך בעצם נמנעת המתנה (לעיתים ארוכה) למיטת אשפוז במוסד שיקום. ההמתנה הזו פעמים רבות יכולה לגבות מחיר כבד מתהליך השיקום ולפגוע במיצוי מלא של פוטנציאל השיקומי הקיים.

• שיקום ביתי, מתבצע בסביבה קרובה ומוכרת, לכן שיקום ביתי מגביר את המוטיבציה של המטופל לשיקום ולעבודה הקשה שנדרשת ממנו על מנת לראות תוצאות טובות יותר ומהר יותר.

• מבחינה שיקומית, שיקום ביתי מאפשר למטפל ולמטופל לזהות להתמודד ולפתור קשיים ובעיות תפקודיות בהן הם נתקלים במהלך הטיפולים. בעצם, הסביבה הטיפולית היא גם הסביבה הטבעית שבה האדם מבלה את רוב זמנו, במהלך השיקום, וגם הרבה שנים לאחריו.

• שיקום ביתי מפחית את הסיכון למחלות וזיהומים.

• שיקום ביתי מהרגע הראשון, חוסך את המעבר הלא פשוט חזרה הביתה לאחר תקופת שיקום ממושכת במוסד שיקומי. המעטפת הטיפולית והסיעודית במוסד השיקומי היא גדולה מאוד, בבית, המעטפת קיימת אך גם הרבה מהאחריות עוברת למטופל עצמו. לכן המעבר הביתה לעתים קשה, ולא אחת עלול להוביל לנסיגה פיזית ונפשית של המטופל בתהליך השיקום.

שיקום ביתי, במיוחד זה הניתן על ידי Restart Therapy, אישי יותר. המטפלים הם קבועים, ומערכת היחסים שנוצרת בין המטופל לכל מטפל הוא ייחודי ועמוק יותר, בזכות הקרבה והאינטימיות שהינם חלק בלתי נפרד בשיקום ביתי. העובדה שלמטופל יש את מספר הטלפון האישי של הפיזיותרפיסט או המרפאה בעיסוק שלו, מספקת תחושת הדדיות וביטחון עצמי

שיקום ביתי מסייע לבני המשפחה לשמור על שגרת חייהם וללוות את אהוב ליבם בבית, כך שאין בזבוז זמן ו/או כסף על נסיעות למוסד השיקומי.

שיקום ביתי רב מקצועי תחת קורת גג אחת

אחד האתגרים בשיקום בבית הוא החיבור בין כל אנשי המקצוע לכדי תהליך שיקום מאוחד ואפקטיבי. צוות המטפלים של Restart Therapy כולל פיזיותרפיסט פרטי בבית, ריפוי בעיסוק באופן פרטי, קלינאית תקשורת פרטית ותזונאית קלינית. בנוסף, יש לנו קשרי עבודה ושיתוף פעולה עם אנשים טיפול מומחים בקהילה, כמו רופאי שיקום אשר מתמחים בנוירולוגיה, באורטופדיה ובגריאטריה, עובדות סוציאליות, פסיכולוגים/ות שיקומיים ועוד.
היתרון בRestart Therapy הוא שאנו מעניקים שיקום רב תחומי ורב מקצועי. אמנם כל איש טיפול מגיע בנפרד לטפל במטופל, אך קיימת מערכת יעילה ומנוסה של תיאום, התייעצויות ושיתופי פעולה בין המטפלים השונים, בהובלה של מטפל מקצועי (בדרך כלל פיזיותרפיסט או מרפאה בעיסוק), שתפקידו לנהל ולרכז את כל תהליך השיקום של המטופל מא' עד ת'.

שיקום ביתי בגישה שיקומית הוליסטית

Restart Therapy דוגלת בשיקום הוליסטי אשר מעניק התייחסות לכל האספקטים הדורשים מענה בחייו של המטופל ובני משפחתו.

פגיעה נוירולוגית למשל, בדרך כלל מובילה לפגיעה ביותר מתחום חיים אחד וביותר ממרכיב אחד באדם. פגיעה נוירולוגית מובילה לקשיים פיזיים המשפיעים על יכולת הניידות והעצמאות היומיומית של המטופל, כמו גם על יכולתו להמשיך ולתפקד כאבא לילדיו, או מנהל לעובדיו, הפגיעה עלולה להוביל לפגיעה משמעותית ביכולת הפרנסה של המשפחה, וכמובן לפגיעה רגשית עקב ההתמודדות הרבה וההסתגלות הבלתי נגמרת למציאות דינאמית שאינה מוכרת.

גם פגיעה אורטופדית, למשל, נפילה של אדם מבוגר בבית, המובילה לשבר וניתוח, ולצורך בשיקום אורתופדי. פגיעה שכזו טורפת את הקלפים של כל בני המשפחה המעורבים, אדם שהיה עצמאי כל חייו פתאום נזקק לעזרה, זקוק לדיור מותאם לצרכים חדשים, וברך כלל הפגיעה הנפשית במצב הזה היא הקשה ביותר, ומצריכה התייחסות למרכיבים הרגשיים כדי למנוע מצבים של הימנעות וצמצום של פעילות, אובדן כושר גופני, דיכאון וירידה קוגניטיבית בעקבות כך.

צוות המטפלים שלנו מעניק את כל השירותים הנדרשים ונותן מענה לכל הצרכים שעולים תוך כדי הטיפולים, תחת קורת גג אחת, בשיתוף פעולה מלא בין המטפלים השונים ובין המטופל ובני משפחתו.

מוזמנים לשתף:

Restart Therapy המומחים לשיקום ביתי, אנו מעניקים שירותי שיקום וטיפולי בית באופן פרטי, בפריסה ארצית. למידע על המטפלים שלנו ולאיתור המטפל הטוב ביותר עבורך, למידע בנוגע להחזרים דרך קופ"ח או ביטוח פרטי, ולמידע נוסף על השירותים השונים שאנו מציעים התקשרו לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם. כל מה שאתם צריכים – במרחק שיחת טלפון אחת בלבד!

דילוג לתוכן