מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי הוא הגורם מספר אחד לנכות בישראל. בעוד שהמערכת הרפואית בארץ נותנת מענה לחלק קטן מהאנשים שעוברים שבץ מוחי, אנחנו ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, מאמינים שכל אדם, בכל מצב, הוא בר-שיקום. אמנם תהליך השיקום והמטרות שמציבים בו משתנות מאדם שעבר אירוע מוחי קשה לבין אדם שעבר אירוע מוחי קל, אולם שניהם זקוקים לשיקום ולשניהם מגיע את השיקום הנוירולוגי הטוב ביותר שניתן להציע, כמו זה שאנו מעניקים ב-Restart Therapy.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום לאחר אירוע מוחי
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את הפיזיותרפיה לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

נגן וידאו אודות סרטון שיקום לאחר אירוע מוחי, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

אז בעצם, מה זה אירוע מוחי?

אירוע מוחי (Cerebro-Vascular Accident או בקיצור CVA), אשר ניתן לכנות גם שבץ מוחי (Stroke), הוא תהליך מהיר בו אנו עלולים לאבד פונקציות ויכולות תפקודיות במוח כתוצאה מהפרעה באספקת הדם למוח. המוח שלנו אחראי על כל הפעולות, המחשבות והרגשות שלנו, ולכן אופי הפגיעה תלוי באזור בו המוח נפגע, כלומר באזור בו האירוע המוחי התרחש.

המוח שלנו אינו סימטרי, ולכן כל צד במוח שלנו יודע לבצע פעולות אחרות אשר יחד מאפיינות את התפקוד הכללי שלנו. לכן, למשל, אירוע מוחי בצד ימין ייראה שונה מאוד מאשר אירוע מוחי בצד שמאל. לכן, גם תהליך שיקום לאחר אירוע מוחי ייראה שונה מאדם לאדם. חשוב לזכור שהפגיעה בגוף הינה בדרך כלל בצד הנגדי לצד בו הייתה הפגיעה במוח. כלומר אם האירוע התרחש בצד הימני של המוח אז תופיע חולשה בצד שמאל של הגוף, ולהיפך.

האם יש דבר כזה אירוע מוחי קל?

אנחנו חושבים שלא! החוויה בלעבור אירוע מוחי אינה קלה אף פעם. אנחנו יודעים את זה כי זה מה ששמענו מכל אדם שעבר אירוע מוחי וטופל על ידי צוות המטפלים שלנו. כולם תיארו, פרט למגבלה הפיזית, שחוו טראומה וכעת תחושת הביטחון שלהם מעורערת.

רופאים מסווגים אדם עם אירוע מוחי קל, כאדם שעל אף האירוע שעבר מצליח להניע 4 גפיים, שולט על הסוגרים ויכול ללכת.

אדם לאחר אירוע מוחי קל, בדרך כלל משתחרר חזרה לביתו לאחר קבלת האבחנה. אמנם מבחינה מוטורית הוא נראה "בסדר", אך קיים טווח רחב של תחומי תפקוד שעלולים להיות לקויים, כמו הדיבור, המחשבה, הזיכרון והמוטוריקה העדינה שלו. לכן, הוא קרוב לוודאי כן יתחיל לחוש בקשיים ספציפיים בתפקוד היומיומי ככל שיחזור לשגרה. למשל במצבים מורכבים יותר כמו ניהול משק בית, חזרה לעבודה או נהיגה הוא ירגיש קושי והבדל באופן שבו הוא מגיב ומתנהג.

הניסיון שלנו מלמד על כך שישנם לא מעט מצבים בהם אנשים לאחר אירוע מוחי קל, מתפספסים על ידי מערכת הבריאות בישראל, ואינם עוברים תהליך שיקום מסודר. אנחנו בRestart Therapy יודעים כיצד לבנות תוכנית שיקום קצרת טווח שתוכל לתת מענה לכל אותם קשיים "בלתי נראים לעין" אשר פעמים רבות מפוספסים ואינם מקבלים מענה הולם.

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בשיקום לאחר אירוע מוחי
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את הפיזיותרפיה לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי - Restart Therapy שיקום בבית

שיקום לאחר אירוע מוחי קשה

אירוע מוחי קשה למשל, יכול להוביל לשיתוק, הפרעות בנשימה או פגיעה במצב ההכרה (למשל בעקבות אירוע מוחי בגזע המוח). בRestart Therapy ישנם פיזיותרפיסטים/ות ומרפאים/ות בעיסוק בעלי התמחות ספציפית בטיפול באנשים עם מצב הכרה מינימלי.
שיקום באופן כללי, חשוב גם במצב של שיתוק ביד או ברגל. במצב כזה הטיפול הוא יותר בכיוון שמרני, למניעת פצעי לחץ, שמירה על השרירים והמפרקים בגפה המשותקת למניעת קונטרקטורות (שינוי במבנה המפרק עד לכדי עיוות שלו), התאמת סדים והדרכה של מטפל עיקרי ובני משפחה לטיפול נכון בבית. כל אלה הם רק חלק מהטיפול המסור והמקצועי שאנו מעניקים בבית הלקוח.

תסמינים שכיחים לאחר אירוע מוחי

חומרת האירוע תלויה באזור שנפגע ובמשך הזמן שלא הגיע מספיק חמצן למוח. כל אזור אחראי על תפקוד מסוים ולכן התסמינים לאירוע מוחי הם רבים.
סימני אירוע מוחי מוטוריים כוללים בדרך כלל חוסר יציבות בעמידה, חוסר שיווי משקל בעמידה ו/או בישיבה, נוקשות שרירים בעקבות פגיעה במתח השריר (מה שנקרא טונוס שריר), חולשה בגפיים, שליטה ירודה בתנועה ביד וברגל, מוטוריקה עדינה לקויה ועוד.
תיתכן גם פגיעה למערכת התחושתית בגוף עם ביטויים של חוסר תחושה ברגליים או בידיים או תחושת נימול בפנים. כל אלה עלולים להוביל לירידה בתפקוד היומיומי וביכולת להתלבש, לאכול, לנהוג ולעבוד.
סימנים שאינם מוטוריים יכולים לכלול קשיי בליעה, הפרעות בדיבור (מה שנקרא דיסארטריה) או הפרעות בשפה (מה שנקרא אפזיה), בעיות קוגניטיביות, פגיעה בזיכרון לטווח קצר, בעיות ראייה (למשל המיאנופסיה, פגיעה בחצי משדה הראייה), "הזנחת צד" Neglect (פגיעה בקשב המרחבי אשר פוגעת במידת ההתייחסות של האדם לצד הפגוע בגופו או במרחב) ועוד.

מה כולל שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי?

בדרך כלל, לאחר אירוע מוחי, תהליך השיקום מתחיל במרכז שיקום. לאחר תקופה מסוימת שם, האדם חוזר לביתו וממשיך את תהליך השיקום בקהילה.

אנחנו בRestart Therapy מאמינים שהשיקום האמיתי מתחיל בבית!
שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי כולל שיקום פרטי בבית הלקוח, בסביבה הטבעית בה הוא חי ומתפקד, שהיא גם אותה סביבה בה הוא חווה את הקשיים. אנו בRestart Therapy מאמינים כי שיקום בבית לאחר אירוע מוחי הוא השיקום היעיל ביותר מאחר וכך, אנו המטפלים יכולים לתת מענה טוב יותר לקשיים ולחשוב על פתרונות יעילים יותר להגברת התפקוד, וכך המטופל יכול ליישם את מה שלמד במסגרת הטיפולים בצורה הקלה והנכונה ביותר.

הייחודיות של שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי על ידי המטפלים של Restart Therapy הוא שכל המטפלים עברו הכשרה ספציפית בתחום שיקום נוירולוגי ומתמחים בשיטות טיפול נוירולוגיות כמו בובאט, נוירואיפרא ועוד.

שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי בRestart Therapy מתבסס על הגישה הרווחת בעולם הרפואה של שיקום רב מקצועי, וכולל טיפולים של קלינאית תקשורת לאחר אירוע מוחי, פיזיותרפיה שיקומית, ריפוי בעיסוק לאחר אירוע מוחי ובהתאם לצורך גם ייעוץ תזונתי של דיאטנית קלינית.

קלינאית תקשורת לאחר אירוע מוחי, בעלת מומחיות וניסיון בשיקום נוירולוגי, מיומנת בביצוע בדיקות בליעה בבית הלקוח, טיפול בעיות בליעה אצל מבוגרים, שיקום דיבור לאחר אירוע מוחי והדרכה של בני משפחה ומטפלים לתרגול עצמי בבית.

פיזיותרפיה שיקומית מתבצעת על ידי פיזיותרפיסטים שעברו הכשרה ממוקדת בשיקום נוירולוגי והינם בעלי ניסיון רב בשיקום. צוות הפיזיותרפיסטים שלנו מציע טיפול מקצועי הכולל שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי, פיזיותרפיה נשימתית למי שמתקשה בנשימה או בדיבור, טיפול מנואלי להפחתת כאבים והתאמת ציוד שיקומי.

טיפולי ריפוי בעיסוק לאחר אירוע מוחי, מתבצע על ידי מרפאים/ות בעיסוק עם הכשרה מתאימה וניסיון רב בשיקום, וכולל שיקום היד לאחר אירוע מוחי, טיפול קוגניטיבי, שיקום זיכרון לאחר אירוע מוחי, שיקום ראייה לאחר אירוע מוחי, ובעת הצורך התאמת סד מנוחה.

שיקום מוצלח מותנה בטיפול מקצועי, סבלנות, עבודה קשה והרבה מאוד תרגול עצמי. לכן, חלק מתוכנית הטיפול בבית מוקדש ללמידה והבנה של הפגיעה/מחלה וההשפעות שלה, הדרכה של המטופל, המטפל העיקרי ובני משפחתו. חלק מתוכנית השיקום הביתי תכלול גם התאמת תוכנית אימון גופנית וקוגניטיבית, הכוללת למשל, אימון קוגניטיבי ממוחשב או פילאטיס שיקומי.

אנחנו ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, נשמח להגיע עד אליך הביתה ויחד איתך לבנות תוכנית שיקום שתעזור לך להפסיק לחשוש, להתגבר על קשיים ביומיום ולחזור לשגרה. אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו לתאם פגישה ולהתייעץ איתנו בכל נושא בטלפון 077-9966400 או להשאיר פרטים מטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן