מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

איבוד שיווי משקל אצל מבוגרים

שיווי משקל תקין מתייחס ליכולת שלנו לשמור על יציבה נכונה של הגוף בתנועה ובמנוחה. שיווי משקל תקין מסייע לנו ללכת ישר, לקום ולעלות במדרגות מבלי ליפול. אדם הסובל מבעיות בשיווי משקל ידווח על תחושה של חוסר יציבות או סחרחורת, אפשר לומר אפילו מעט "ריחוף", למרות התחושה שעומדים על שתי הרגליים.

ככל שאנו מזדקנים, שיווי המשקל שלנו פוחת והיכולת שלנו לשמור על יציבות פוחתת. זו אחת הסיבות ש50% מהמבוגרים מעל גיל 65 מדווחים על נפילה אחת בשנה בממוצע. טיפולי פיזיותרפיה לגיל השלישי מסייעים בשיפור השיווי משקל ומניעת נפילות.

איבוד שיווי משקל אצל מבוגרים, Restart Therapy שיקום נוירולוגי פרטי

מהם הגורמים לאיבוד שיווי משקל אצל מבוגרים?

בעיות שיווי משקל בגיל המבוגר יכולות להיגרם בשל מספר סיבות עיקריות:

  1. פגיעה במערכת השיווי משקל אשר ממוקמת באוזן הפנימית.
  2. פגיעות במערכת העצבים המרכזית, בעקבות פגיעת ראש טראומטית, אירוע מוחי או מחלה, פרקינסון למשל.
  3. תרופות מסוימות עלולות לגרום לפגיעה בשיווי משקל. למשל תרופות להורדת לחץ הדם או אנטיביוטיקה.
  4. מחלות הקשורות לשריר שלד, כגון דלקות או זיהומים, כאבי שרירים, שינויים ניווניים במפרקים אשר מאפיינים מבוגרים ולבטח קשישים, נוירופתיה (שכיח בעקבות סוכרת) ועוד.

תזונה ואורח חיים נכונים יכולים לסייע בשמירה על שיווי משקל אצל מבוגרים

מחקרים מצביעים על כך שתזונה מסוימת, יכולה לשמור על שיווי המשקל שלנו בגיל מבוגר, ולהפחית תסמינים של מחלות שונות. למשל, בעיות שיווי משקל בעקבות לחץ דם גבוה יכולות להימנע ע"י אכילת מזונות דלי נתרן, שמירה על משקל גוף תקין ופעילות גופנית. אנחנו ב-Restart Therapy מתייחסים לכל בעיה בראייה הוליסטית, ולכן אנו ממליצים על ייעוץ תזונתי על ידי דיאטנית קלינית אשר מתמחה בגיל השלישי, בשיקום ובייעוץ תזונתי לאנשים הסובלים מתחלואה מגוונת.

סובלים מבעיות בשיווי משקל? חשוב לגשת לאבחון!

בעיות בשיווי משקל עשויות להיות רק סימפטום של משהו גדול יותר. הן גם יכולות להיות הסיבה לנפילות המתרבות בגיל מתקדם. לכן מומלץ, תחילה, לפנות לרופא משפחה. במידת הצורך הוא יפנה אתכם גם לרופא מומחה, בד"כ נוירולוג. רופא טוב בדרך כלל ימליץ לך לפנות גם לפיזיותרפיה, שם תוכל לקבל מענה לקשיים שלך וכלים כיצד לשפר את שיווי המשקל ולהימנע מנפילות. תרגול שיווי משקל כשלעצמו בהחלט מפחית את הסיכון לנפילה בעשרות אחוזים.

טיפולי פיזיותרפיה מסייעים בשיפור יכולת השיווי משקל בקרב מבוגרים וקשישים

בפגישה הראשונה שלך עם פיזיותרפיסט/ית מטעם Restart Therapy, הם ישאלו אותך כמה שאלות ויבצעו כמה בדיקות כדי לאבחן מהי חומרת הפגיעה בשיווי המשקל, ומהם הגורמים לכך. כמובן שבמידת הצורך נפנה אותך להמשך בירור אצל רופא מתאים.

לאחר מכן, תבנו יחד תוכנית תרגילים לשיפור שיווי המשקל חיזוק שרירים והגדלת טווחי תנועה, הגברת מודעות לבעיה והתאמת הסביבה הביתית במטרה לשפר את יכולת שיווי המשקל ומהירות התגובה שלך ובכך להתגבר ולהפחית את הסיכוי לאובדן שיווי המשקל ונפילה.

אם אתם מרגישים שאתם כבר לא יציבים כמו פעם, מוצאים את עצמכם נתמכים יותר ויותר בקירות או באנשים מסביבכם, אם אתם חוששים עקב כך לצאת מהבית, או חלילה כבר נפלתם פעם אחת או יותר, אנו מזמינים אתכם להתקשר ל-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, בטלפון מספר: 077-9966400. בצד השני יענה לכם מטפל מוסמך שמבין אתכם וישמח לעזור לכם ולהפנות אתכם לאחד מהפיזיותרפיסטים/ות שלנו. כל הטיפולים שלנו מתבצעים אצלך בבית בסביבה הטבעית שלך לנוחיותך. אחרי שנשפר את ההליכה שלך בבית, נצא החוצה.
דילוג לתוכן