מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

ריפוי בעיסוק פרטי תל אביב

טיפול ריפוי בעיסוק למבוגרים חיוני לכל אדם אשר מרגיש שינוי כלשהו בתפקוד היומיומי שלו. הכוונה לשינוי שמתבטא בקושי או מאמץ חדש שלא היה קודם לכן, לבצע פעולה או פעילות כלשהי בכוחות עצמו ולשביעות רצונו. מרפאה בעיסוק שעובדת עם אוכלוסייה מבוגרת רוכשת ידע וניסיון שמאפשר לה לסייע לאותו אדם לבצע פעולות ולשמור על יכולת לעסוק בדברים שהוא אוהב רוצה וצריך לבצע.

אנחנו ב-Restart Therapy מספקים טיפולי ריפוי בעיסוק למבוגרים בביתם, באופן פרטי. כל המרפאות בעיסוק שלנו בוגרות תואר ראשון בריפוי בעיסוק, בעלות רישיון מקצועי מטעם משרד הבריאות, ובעלות ניסיון וידע רב בשיקום מבוגרים. הניסיון הזה כולל: טיפול קוגניטיבי בגיל המבוגר, שיקום קוגניטיבי לאחר חבלה מוחית, ניתוח ראש או אירוע מוחי, שיקום מוטורי ליד לאחר אירוע מוחי, התאמת סדים, התאמות דיור והתאמת ציוד ואביזרי עזר להגברת התפקוד בבית ובעבודה ועוד. 

ריפוי בעיסוק פרטי תל אביב - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

ריפוי בעיסוק- מתי עדיף טיפול בית?

הסביבה האופטימאלית עבור טיפול ריפוי בעיסוק היא הסביבה הטבעית בה האדם המטופל חי, כלומר- בבית שלו. מאחר ומטרת העל בטיפול בריפוי בעיסוק היא לתת מענה ולשפר את התפקוד של המטופל ביומיום, הכי טוב להתייחס ולגשת לפתרון בסביבה בה התפקוד עצמו מתבצע. במצב כזה, לא נדרשת שוב יכולת העברה של המטופל. במילים אחרות, כאשר מטופל מקבל טיפול במכון, הוא לומד שם כיצד לבצע פעולה כלשהי בכוחות עצמו. הוא מתרגל אותה בסביבה סטרילית ונגישה ביותר, בעוד שבבית שלו הסביבה היא שונה מאוד. כאשר הוא חוזר הביתה הוא צריך לבצע את אותה פעולה בסביבה שונה, אולי דומה אך אינה זהה. עבור חלק מהאנשים זו אינה בעיה והם מסוגלים לעשו זאת ללא קושי. אולם עבור אנשים אשר הקוגניציה שלהם לקויה, בעקבות המחלה ממנה הם סובלים, הם עלולים לחוות קושי בכך, ויזדקקו לתרגול דומה עם מטפלת הכולל תיווך והנחייה גם בבית, על מנת להיות מסוגל לבצע את ההעברה במלואה.

ריפוי בעיסוק בגיל השלישי

טיפולי ריפוי בעיסוק למבוגרים מתמקדים בשני תחומים עיקריים:

  1. טיפול קוגניטיבי מותאם לגיל השלישי. אנשים מבוגרים נוטים לשכוח דברים לעיתים קרובות יותר, ולחוות קושי בפעולות שונות אפילו פשוטות ומוכרות, בעקבות השפעות העלייה בגיל על יכולות קוגניטיביות כגון מהירות עיבוד מידע, זיכרון, קשב, ריכוז, מהירות תגובה, גמישות המחשבה ועוד. בנוסף, מחלות כמו פרקינסון ודמנציה, ששכיחותן עולה עם הגיל והזיקנה, מובילות גם הן לירידה קוגניטיבית בנוסף לזו שמאפיינת כל תהליך הזדקנות נורמטיבי.
  2. שמירה על עצמאות ובטיחות אופטימאליים בבית ומחוצה לו. כל מצב שבו קיימת פגיעה ביכולת התפקודית, למשל, חולשה בידיים המקשה על היכולת להתלבש או לאכול, או שיפוט לקוי המסכן את בטיחות הקשיש, מומלץ על התערבות של מרפאה בעיסוק.

ריפוי בעיסוק לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי בגיל המבוגר עלול לגרום לפגיעה מוטורית, תחושתית, קוגניטיבית, תקשורתית ורגשית. לריפוי בעיסוק יש חלק משמעותי בטיפול בכל אחד מתחומי התפקוד הנ”ל. השיקום לאחר אירוע מוחי בדרך כלל הינו תהליך שנמשך חודשים ואף שנים. בשלב מסוים בתהליך האדם חוזר הביתה וקיימת הפחתה הדרגתית של אינטנסיביות הטיפול אותו הוא מקבל מהקופה בה הוא מבוטח. עם זאת, הגוף והמוח עדיין עם פוטנציאל שיקומי ברוב המקרים ונדרש המשך תרגול אינטנסיבי כדי לממש את הפוטנציאל. המשך טיפול פרטי עם מרפאה בעיסוק בבית יכול להשיג את התוצאות הרצויות.

מכיוון שיש חשיבות רבה להנעה אקטיבית של היד לאחר פגיעה נוירולוגית כדאי שהמטופל, המטפל העיקרי שלו ובני משפחה רלוונטיים יעברו הדרכה נכונה על ידי המרפא/ה בעיסוק שתאפשר למטופל לבצע תרגולים באופן עצמי ובטוח תוך כדי הימנעות מהיווצרות כאב או נזק ליד הפגועה.

לקבלת מידע נוסף ריפוי בעיסוק למבוגרים מומלץ לקרוא גם על שיפור זיכרון למבוגרים, טיפול בדמנציה, שיקום כף יד, שיקום ראייה ואימון קוגניטיבי ממוחשב. Restart Therapy מזמינים אתכם להתקשר לטלפון שמספרו 077-9966400 ולקבל ייעוץ טלפוני ללא עלות ממרפאה בעיסוק מוסמכת שמתמחה בשיקום. בנוסף, באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן