מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

ריפוי בעיסוק חיפה

ריפוי בעיסוק הינו מקצוע פרא-רפואי בתחום הטיפולי והשיקומי. אנחנו ב-Restart Therapy מערך השיקום הפרא-רפואי למבוגרים, מתמחים בריפוי בעיסוק למבוגרים. ריפוי בעיסוק למבוגרים יכול לסייע לאדם המבוגר בתהליך התמודדות עם פגיעה פיזית, קוגניטיבית או שתיהן יחד, אשר עלולות לפגוע בתפקוד היומיומי השגרתי ובביצוע פעולות פשוטות מבחינה תפקודית. כמו כן, פגיעות שכאלה עלולות להזיק גם לרמת הביטחון של האדם שנפגע, כיוון שהאדם מאבד את יכולותיו אשר צבר במשך שנים רבות והוא עלול להרגיש דכדוך ולעיתים אפילו דיכאון קליני.

ריפוי בעיסוק בחיפה - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, אסתי נעים פלד

באילו מקרים מרפאה בעיסוק מטפלת?

המרפאות בעיסוק אצלנו ב Restart Therapy מטפלות במקרים רבים. ביניהם שיקום זיכרון לאחר אירוע מוחי, שיקום ראייה לאחר אירוע מוחי וטיפול בהמיאנופסיה לאחר אירוע מוחי, באמצעות ריפוי בעיסוק לאחר אירוע מוחי. מקרים נוספים אשר מטופלים על ידינו הם הפרעות קוגניטיביות, אשר מטופלות על ידי שיקום קוגניטיבי ואימון קוגניטיבי ממוחשב וטיפול בהפרעות תחושה וירידה תחושתית. מרפאות בעיסוק גם מבצעות התאמת סד מנוחה והתאמת הסביבה הביתית ואביזרי עזר לתפקוד במקרים בהם יש צורך בכך.

כיצד מתבצע הטיפול של מרפאה בעיסוק למבוגרים?

ראשית, ישנו השלב של אבחון המקרה והערכת הקשיים איתם מתמודד המטופל על ידי שיחות עימו ותצפית על תפקודו במשימות תפקודיות יומיומיות. תצפית זו הינה חיונית כיוון שישנם מקרים רבים של דיווח עצמי הלוקה בחסר מהמטופל עצמו, ולכן במקרים רבים גם מערבים את משפחות המטופלים על מנת שיעידו מנקודת מבטם על מצב המטופל.
השלב הבא הוא הגדרת יעדים ומטרות לטיפול בשיתוף המטופל ומשפחתו אשר מסייעת בתהליך השיקום. לאחר הגדרת היעדים והמטרות, המרפאה בעיסוק בודקת אילו אמצעים נדרשים על מנת לטפל במקרה, ומתחילה סדרת טיפולים אשר יכולה להיות קצרה או ארוכה בהתאם למקרה. סדרת הטיפולים כוללת טיפול רגשי-שיחתי ושיקום קוגניטיבי, נוירולוגי או גריאטרי בהתאם לאבחנת המטופל.

מי יכול להיעזר בריפוי בעיסוק למבוגרים?

כל אדם מבוגר אשר יכולותיו התפקודיות נפגעו מכל סיבה, יכול להיעזר בשיקום על ידי מרפאה בעיסוק מטעם Restart Therapy. סיבות שכיחות לפנות לריפוי בעיסוק הן פגיעה בתפקוד הידיים בעקבות פציעה או מחלה (לדוג' דלקת פרקים), ירידה קוגניטיבית כגון בעיות זיכרון, חבלה או שבר למשל בעקבות נפילה, או במקרה של מחלה כרונית שפוגעת בתפקוד היומיומי. לעיתים נדרשת מעורבות רב-מקצועית וזה תלוי מקרה. במקרה כזה, אנו מציעים בנוסף לטיפולי ריפוי בעיסוק, טיפולי פיזיותרפיה שיקומית, קלינאית תקשורת למבוגרים, שיקום אורטופדי ודיאטנית קלינית, והכל תחת קורת גג אחת ובפריסה ארצית. הטיפול נעשה בבית המטופל על מנת שירגיש בנוח בסביבתו הטבעית.

מתגוררים בחיפה והסביבה? גם אליכם אנו מגיעים למגוון טיפולים עד הבית! התקשרו עוד היום למספר הטלפון 077-9966400 על מנת לקבל שיחת ייעוץ בחינם או השאירו לנו פרטים בתיבה המיועדת ואנו נחזור אליכם בשמחה עם שירות לקוחות חם אנושי ומקצועי.  
דילוג לתוכן