מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

קלינאית תקשורת פרטית מחיר

טיפול קלינאית תקשורת פרטית מיועד למבוגרים אשר זקוקים לטיפול בעיות שפה ודיבור, קשיי בליעה והפרעות קול, ומעוניינים לקבל שירות מקצועי, זמין ומהיר, ללא המתנה. פנייה לקלינאית תקשורת פרטית מגדיל את יכולת הבחירה של המטופל להתאים לעצמו את המטפלת באופן המדויק ביותר כמו גם את סביבת הטיפול הנוחה ביותר- בבית.
היתרון שלנו ב-Restart Therapy הוא שכל הטיפולים מתבצעים אצלך בבית, כך שאם הנך מוגבל/ת מבחינת ניידות או שנוח לך לקבל את הטיפול בבית, מכל סיבה שהיא- אנחנו יכולים לעזור לך!

קלינאית תקשורת פרטי מחיר - Restart Therapy מומחים בשיקום פרטי בבית הלקוח

קלינאית תקשורת פרטית מומחית לטיפול בבעיות שפה ובליעה

קלינאית תקשורת לאחר אירוע מוחי – טיפול של קלינאית תקשורת באדם לאחר פגיעה נוירולוגית כגון אירוע מוחי או פגיעת ראש טראומטית, חיוני בכמה מצבים: הפרעות בשפה ובדיבור, הפרעות קול ו/או קשיים בבליעה. שיקום דיבור לאחר אירוע מוחי ניתן על ידי קלינאית תקשורת למבוגרים בעלת הכשרה וניסיון בתחום וכולל טיפול בהפרעות קול, טיפול בקשיים בדיבור כמו דיסארטריה או אפרקסיה וטיפול בהפרעת שפה (אפזיה).

קלינאית תקשורת לחולי פרקינסון – ההפרעות בתנועתיות השרירים הקיימות במחלת הפרקינסון מערבות גם את מנגנון הבליעה והדיבור. מעורבות זו עלולה להתרחש בשלבים שונים של המחלה. הדיבור של אדם המאובחן במחלה, קשה יותר להבנה משום שהוא איטי וחלש מהרגיל. במצב מתקדם הדיבור בדרך כלל הופך ללחישה בגלל הקושי לנשוף את האוויר בצורה יעילה דרך קנה הנשימה לצורך הרמת הקול וכן בשל היעדר מודעות לעוצמת הקול עבור המאזין. קשיים בבליעה גם הם שכיחים בקרב אנשים המאובחנים במחלת הפרקינסון. תופעות כמו קושי בבליעת רוק, שיעול בזמן אכילה, קושי בלעיסה ועוד ניתנים לטיפול בידי קלינאית תקשורת למבוגרים בעלת הכשרה וניסיון רב שנים בתחום. היעדר טיפול יעיל ובזמן עלול לגרום לירידה בתיאבון, לירידה במשקל ובעיות נוספות.

קלינאית תקשורת לטיפול באפזיה – אפזיה (Aphasia) מתבטאת בפגיעה באחד או יותר מארבעת ערוצי השפה: יכולת הדיבור, הבנת הדיבור, הקריאה והכתיבה, שתוצאותיה הן כשל מהותי ביצירת תקשורת סבירה עם הסביבה. אפזיה שכיחה מאוד במצבים נוירולוגיים כמו לאחר אירוע מוחי או לאחר פגיעת ראש טראומטית, אך יכולה להופיע גם במצבים אחרים כמו אפילפסיה או דמנציה. מטרת הטיפול באפזיה הוא לסייע למטופל להחזיר את המיומנויות שרכש כל חייו בתחומים אלה ו/או לספק אסטרטגיות שמטרתן לפצות על הקשיים.

בעיות בליעה אצל מבוגרים – בעיות בליעה בגיל השלישי יכולות להיות קשורות למגוון תסמינים ומצבים, כגון, אירוע מוחי, מחלת הפרקינסון, בעיות בליעה על רקע סרקופניה ועוד. בעיות בליעה עלולות להוביל לירידה במשקל, ירידה תפקודית ואף לדיכאון. חשוב ומומלץ להתחיל את הטיפול בהקדם, לפני שהבעיה שנוצרת עמוקה וקשה.

מה כולל טיפול קלינאית תקשורת פרטית?

אנחנו ב-Restart Therapy מתמחים בשיקום ביתי, רוב הטיפולים שלנו מתבצעים בבית הלקוח, וחלק מהטיפולים מתבצעים בקליניקה פרטית. כך או כך, הטיפול כולל שני שלבים עיקריים: שלב ראשון של אבחון והערכה, ושלב שני של טיפול והדרכה.

השלב הראשון של אבחון והערכה, מתרחש בעיקר במפגש הראשון עם המטופל, לרוב (מומלץ) בנוכחות מטפל עיקרי (אם יש) ובני משפחה מעורבים. הקלינאית תקשורת אוספת מידע על הרקע הרפואי של המטופל, בדרך כלל מבן משפחה. לאחר מכן הקלינאית מבצעת אבחון של הערכת תפקודי שפה, דיבור ובליעה באמצעות תצפית ובדיקה קלינית. מטרת האבחון לזהות ולאתר את כל סוגי הבעיות וכיצד הן מתבטאות באופן אינדיבידואלי אצל כל מטופל.

בשלב השני- שלב הטיפול, מתבסס על ממצאי האבחון וההערכה שבוצעו קודם לכן, ועל ההתקדמות של המטופל במהלך הטיפולים. המטרה של לטיפול קלינאית תקשורת פרטית הוא להביא לשיקום מיטבי וחזרה לתפקוד שפתי ויכולת בליעה תקינים ככל שניתן.
הטיפול בקשיי בליעה מורכבים מהתאמת מזון ושתיה הבטוחים למטופל, וכן סדרה של תרגילים וטכניקות להפחתת הקשיים והגברת התפקוד.
הטיפול בבעיות שפה ודיבור מורכב מסדרה של תרגילים שמטרתם להחזיר את האדם לתפקוד פונקציונאלי ולהעניק למטופל כלים בהם יוכל להשתמש בכדי להביע את עצמו ולהבין את הסובבים אותו בצורה מיטבית.

כל טיפול נמשך 45 דקות. כל טיפול נראה שונה מהאחר. בכל טיפול הקלינאית תקשורת מתאימה את רכיבי הטיפול לצרכים הדחופים והעיקריים ביותר של המטופל.

מציאת קלינאית תקשורת מומלצת

חשוב לוודא שהקלינאית תקשורת בעלת תעודה מטעם משרד הבריאות. תעודת המקצוע ניתנת לאחר רכישת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת במוסד אקדמי מוכר, הכשרה מעשית ומעבר בחינה ממשלתית. יתר על כן, תחומי הטיפול של קלינאיות תקשורת רבים. לצורך קבלת טיפול הולם ויעיל מומלץ לפנות לקלינאית בעלת ידע וניסיון בתחום הטיפול הנדרש.

כל הקלינאיות תקשורת אשר עובדות בRestart Therapy החלו את דרכן המקצועית במערכת הציבורית, עבדו ולמדו ממטפלות וותיקות מהן, רובן ככולן עברו הכשרות והשתלמויות נוספות להעמקת הידע בגישות טיפול שונות ומגוונות ורכשו כלים נוספים בתחום על מנת לשפר את מקצועיותן.

על מנת שנוכל לסייע לך למצוא את הקלינאית תקשורת שהכי מתאימה עבורך, כל שעליך לעשות הוא להתקשר אלינו ל- Restart Therapy בטלפון שמספרו 0733-342-999 או להשאיר פרטים בטבלה מטה, לספר לנו מהם הצרכים/הקשיים שלך, ואנו נפנה אליך קלינאית תקשורת פרטית מומלצת שתגיע לביתך, ותסייע לך להחזיר ככל שניתן את מיומנויות התקשורת שניזוקו או אבדו.

דילוג לתוכן