מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

קלינאית תקשורת מומלצת

המאמר הבא כולל את כל המידע לו אתם זקוקים על מנת להבין מהו תפקידה של הקלינאית תקשורת בתוך תהליך השיקום, מה כולל בדיוק טיפול של קלינאית תקשורת למבוגרים, וכיצד הכי נכון לבחור את קלינאית התקשורת הטובה ביותר עבורך.

טיפול של קלינאית תקשורת - מה הוא כולל?

לאחר אבחון מקיף, קלינאית התקשורת בונה טיפול שמתאים למטופל ומתייחס לסוג הפגיעה שלו, אך גם ליכולותיו, למשפחתו, לתחביבים שלו ועוד. בטיפול, יושב המטופל עם קלינאית תקשורת, ויחד הם עוסקים ומתרגלים תרגילים וטכניקות לשיפור היכולות שנפגעו וחיזוק היכולות השמורות. כל זאת במטרה לשפר את התפקוד השפתי והתקשורתי של האדם תוך שמירה מרבית על איכות החיים שלו ושביעות רצונו. 

  • טיפול באפזיה– המטרה העיקרית בטיפול היא למצוא דרכי תקשורת יעילות עם הסביבה. לעתים קרובות, ובשלבים שונים של הטיפול, תבקש הקלינאית לשלב עזרים שונים, כמו דף ועפרון, לוח מחיק, פנקס או קלסר תקשורת, טאבלט וכל אביזר שיכול לשפר את התקשורת של האדם עם האפזיה עם סביבתו.
  • טיפול בבעיות בדיבור– הפרעות הדיבור השכיחות ביותר הן דיסארטריה או אפרקסיה והן עלולות להופיע באופן מבודד או כחלק מאפזיה, לאחר אירוע מוחי או בעקבות מחלת הפרקינסון. כך או כך, הטיפול בהפרעות אלו מתמקד בתרגול אינטנסיבי של תרגילים וטכניקות לשיפור יכולת ההיגוי והדיבור.
  • טיפול בבעיות בליעה– בעיות בליעה שכיחות מאוד בגיל מבוגר, בפרט לצד מחלות כמו פרקינסון או דמנציה, לאחר אירוע מוחי, סרקופניה (חולשה ודלדול שרירים) ולאחר אשפוז בבית החולים (מה שנקרא מצבי דה-קונדישנינג). אחת המטרות הראשוניות של טיפול בבליעה היא להעלות את מודעות המטופל לתפקוד מנגנון הבליעה, ועל ידי למידה של הטכניקות המשקמות ו/או המפצות על הקושי בבליעה. מטרת הטיפול לאפשר בליעה נכונה ובטוחה למניעת אספירציות, אשר עלולות להוביל לדלקות ריאות ולסכן את מצב בריאותו של המטופל, וכן לאפשר איכות חיים לצד הקושי בבליעה.
  • טיפול בהפרעות קול– הפרעות קול יכולות להופיע בגיל מבוגר כתוצאה ממספר סיבות, גם ללא אירוע או מחלה ברקע, אם כי שכיחותן עולה לאחר אירוע מוחי או במחלות כמו פרקינסון או דמנציה. הסימפטומים הנשמעים יבואו לידי ביטוי כקול צרוד/ נשיפתי/ חלש ויכולה להופיע גם התעייפות בזמן הדיבור. מטרת הטיפול היא לשקם את קולו של המטופל, לעודד שימוש נכון במיתרי הקול ולמידה של טכניקות פיצוי במקרים של חולשה או שיתוק מיתר, על ידי סדרה של תרגילים שהקלינאית תקשורת מדריכה אותו לעשות.
  • התאמת תקשורת תומכת חלופית (תת"ח)– במקרים בהם הפגיעה חמורה, במקביל לניסיון לשקם את יכולת הדיבור, הקלינאית תקשורת תתמקד גם בלימוד השימוש בערוצי תקשורת תומכת חלופית כמו סמלים, פלט קולי עבודה עם מחשב תקשורת ועוד.

 

חשיבותה של קלינאית תקשורת כחלק משיקום הוליסטי

הניסיון שלנו בRestart Therapy- המומחים בשיקום פרטי בבית הלקוח מלמד אותנו כל פעם מחדש, כמה חשובה ויעילה הגישה ההוליסטית בשיקום, בפרט בשיקום נוירולוגי, בפרט בשיקום ביתי. פגיעות נוירולוגיות לרוב פוגעות במספר תחומי תפקוד בחיי היומיום, ולכן המשתקם זקוק לרוב לשיקום רב מקצועי הכולל טיפול בידי מספר אנשי מקצוע כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת ודיאטנית קלינית.

כאשר קיימת פגיעה בתקשורת של המטופל יש לכך השפעה על כל התהליך השיקומי! האתגר לטפל באדם ללא תקשורת מילולית או במצבים בהם ההבנה שלו חלקית, עלול לעכב את תהליך השיקום שלו בכל התחומים הפיזיים הקוגניטיביים והרגשיים. לכן אנחנו מאמינים שכדאי להתחיל את תהליך שיקום הדיבור כמה שיותר מוקדם, באופן אינטנסיבי ככל שניתן, שכן התחלה מוקדמת משפרת את התוצאות וההישגים של כל תהליך השיקום.

שיקום יכולת השפה, הדיבור והבליעה הינו מורכב וארוך, לעתים נמשך שנים, ולא תמיד ניתן יהיה להגיע בדיוק לאותן יכולות שהיו לפני האירוע המוחי. עם זאת, על ידי התמדה ונחישות ניתן להגיע תמיד לשיפור מסוים.

מהי קלינאית תקשורת מומלצת, או במילים אחרות, איך לבחור קלינאית תקשורת?

בבחירת קלינאית תקשורת למבוגרים עליך לוודא מספר דברים:

  1. קלינאית תקשורת מומחית לבעיה הספציפית שלך!
  2. קלינאית תקשורת זמינה ונגישה לכל אורך תקופת השיקום הנדרשת.
  3. קלינאית תקשורת שאתה סומך עליה ועל המקצועיות שלה.
  4. בחר קלינאית תקשורת עם המלצות.

כל הקלינאיות תקשורת של Restart Therapy מתמחות בטיפול בבעיות שפה, הפרעות בדיבור ובקול ובבעיות בליעה אצל מבוגרים, על רקע נוירולוגי או כחלק מהפרעות שעשויות להתלוות בגיל המבוגר. מעבר להתמחות ולהכשרה המתאימה, כולן עבדו בעברן במסגרות ציבוריות וצברו שלל של ניסיון בתחום. לאחר שיחה טלפונית עם מטפלת מוסמכת אשר מתמחה בתחום, ואיסוף מידע רפואי וקליני על מצבך, אנו מחפשים ומוצאים את הקלינאית תקשורת המתאימה ביותר לטפל בך ובעיה הספציפית ממנה אתה סובל. 

קלינאית תקשורת מומלצת רק אצל Restart Therapy

אנחנו בRestart Therapy ערבים לאיכות ולמקצועיות של הקלינאיות תקשורת שלנו. חשוב לנו מעבר להתאמה ברמה המקצועית, שגם תרגיש בנוח עם המטפלת שבחרת, שכן החיבור בינך לבינה הוא מהותי להצלחת הטיפול. לכן, אנו ממשיכים ללוות אותך ואת בני משפחתך לכל אורך הטיפול, ומפקחים על התהליך לכל אורכו. במקרה של תהליך ממושך, אנו כמובן מוודאים שאכן התהליך יהיה רציף, ללא הפסקות. במידת הצורך באפשרותנו לדאוג לך לקלינאית תקשורת חלופית שתדע להמשיך את הטיפול בדיוק מאותה נקודה שהוא הפסיק.

מערך השיקום Restart Therapy מעניק טיפולים באופן פרטי בסביבה הביתית, עבור מבוגרים אשר מכל סיבה שהיא אינם יכולים להגיע למרפאה או לבית החולים, או אשר מעדיפים לקבל את הטיפול בביתם. צוות הקלינאיות תקשורת שלנו מיומן בהעברת אבחון וטיפול בסביבה ביתית, המצריך ניסיון וחשיבה יצירתית.

מוזמנים לשתף:

לקבלת מידע נוסף ולהתייעצות טלפונית ללא עלות עם מטפלת מוסמכת בתחום, התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400. באפשרותכם גם להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה באתר שלנו ואנו נחזור אליכם בהקדם ונשמח להפנות אתכם לאחת מקלינאיות התקשורת המומלצות שלנו, בהתאם לאזור מגוריכם.

דילוג לתוכן