מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

קלינאית תקשורת פרטית בת ים

קלינאית תקשורת למבוגרים מוכשרת ומוסמכת לטפל במקרים שבם התקשורת או הבליעה של האדם נפגעה כתוצאה מפגיעה כלשהי במערכת העצבים. התפקיד של הקלינאית תקשורת הוא לסייע למטופל להחזיר את המיומנויות שרכש כל חייו בתחומים הנ”ל ו/או לספק אסטרטגיות שמטרתן לפצות על קשיים אלו.

חוסר היכולת להביע מחשבות או רצונות, חוסר היכולת להבין מה שרוצים ממך, וחוסר יכולת לבלוע רוק או אוכל, בדרך כלל מביאים לריחוק ולהימנעות מסיטואציות חברתיות, לירידה משמעותית במצב הרוח, ואף לחרדה ודיכאון. לכן, חשוב להתחיל טיפול מהר כל שניתן על מנת לתת מענה ולהצליח ולשקם חלק ניכר מהתפקוד. במקרים רבים, מומלץ מאוד לשלב גם טיפול רגשי של פסיכולוג שיקומי המתמחה בטיפול באנשים המתמודדים עם בעיות מסוג זה.

קלינאית תקשורת פרטית בת ים - Restart Therapy, שיקום פרטי בבית הלקוח

קלינאית תקשורת לטיפול בבעיות בליעה

קלינאית תקשורת לטיפול בבעיות בליעה מסייעת במגוון קשיים בבליעה, על ידי אבחון קליני שמגדיר את סוג הבעיה והגורמים האפשריים לקושי, והתאמת תכנית עבודה. תוכנית הטיפול כוללת הנחיות לאכילה בטוחה ויעילה, הדרכת מטפל עיקרי, ותרגילים שמתבצעים במסגרת הטיפול ובאופן עצמי.

הטיפול בבעיות בליעה חיוני, ומומלץ לבצע הערכת בליעה על ידי קלינאית תקשורת מוסמכת בהקדם, כי אמנם ישנם מקרים קלים בהם לליקוי כמעט ואין השלכות, אולם במקרים אחרים תיתכן מצוקה אשר תתבטא באובדן תיאבון וירידה חריפה במשקל, בהתייבשות, בריור ובאספירציות (מעבר מזון אל הקנה במקום אל הוושט) אשר עלולות להוביל לדלקות בדרכי הנשימה לכן, אנחנו ב-Restart Therapy מציעים שירות מקצועי ומהיר ללא המתנה הכולל הערכת תפקודי בליעה בבית המטופל על ידי קלינאית תקשורת בעלת הסמכה, הכשרה וניסיון בביצוע הערכות בליעה בקרב מבוגרים לאחר פגיעה נוירולוגית.

קלינאית תקשורת לטיפול באפזיה

אפזיה זו הפרעת שפה הנובעת כתוצאה של פגיעה מוחית היכולה להיגרם מסיבות שונות, למשל חבלת ראש בעקבות תאונה, גידולים, ניתוחי ראש ובשכיחות הגבוהה ביותר- לאחר אירועים מוחיים. כיוון שרוב המרכזים האחראים על השפה נמצאים בהמיספרה השמאלית, אפזיה מתרחשת בעיקר לאחר פגיעה ברקמות בצד שמאל של המוח.

קיימים סוגים שונים של אפזיות בהתאם לקושי השפתי. הדרך המסורתית יותר להבחין בין האפזיות הוא בהתאם לאזור המוחי שנפגע, אם כי קיים סיווג גם לפי התחום השפתי שנפגע יותר מאחרים, ובתוך זה אילו סוגי טעויות נעשות. על ידי ניתוח השגיאות יכולה הקלינאית תקשורת לאבחן באיזה סוג של אפזיה מדובר וכך להתאים את הטיפול. באופן כללי, אפזיה יכולה להתבטא בפגיעה בהבנה (המטופל אינו מבין את מה שנאמר לו, מה שמשפיע גם על הדיבור שלו, בעיקר על התוכן), אפזיה יכולה להתבטא בקושי בדיבור עצמו (בדרך כלל המטופל מתקשה להפיק משפטים, מילים ואף צלילים) או קושי משולב- גם בהבנה וגם בהבעה.

תהליך השיקום באפזיה עשוי להימשך שנים, ולעתים גם למשך כל החיים. מדובר על עבודה מאתגרת ותהליך למידה ארוך, שדורשים סבלנות רבה ואיפוק כדי להתגבר גם על החלקים הרגשיים הנלווים לתהליך כמו תסכול או דיכאון. הטיפול במסגרת הקופה הינו מוגבל ולכן קרוב לוודאי שאדם עם אפזיה יזדקק בשלב כזה או אחר טיפול פרטי על ידי קלינאית תקשורת בתחום.

מחפשים קלינאית תקשורת פרטית בבת ים? התקשרו ל- Restart Therapy שיקום פרטים בבית הלקוח בטלפון 077-9966400 ואנו נפנה אתכם לקלינאית תקשורת מומלצת באזורכם. למידע נוסף בנוגע לטיפול בבעיות בליעה, שפה ודיבור השאירו את הפרטים ששלכם כאן למטה ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

דילוג לתוכן