מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פרקינסון טיפול

מחלת הפרקינסון היא מחלה ניוונית של מערכת העצבים, המתקדמת באיטיות ומאופיינת בהפרעות מוטוריות טיפוסיות, המתרחשת עקב חוסר במרכיב כימי בשם דופאמין.
המחלה הזו מוכרת היטב לציבור הרחב, כי החשיפה שלה היא רבה. אבל הידע הרווח הוא אינו תמיד הכי מדויק. אנחנו בRestart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח מאמינים שלאור כל הדיסאינפורמציה (מידע חלקי או מוטעה) שאנשים מקבלים היום ברשת, זוהי המחויבות שלנו להסביר ולחנך את הציבור הכללי ואת החולים עצמם לגבי המחלה, ההשפעות שלה ודרכי ההתמודדות עימה.

נגן וידאו אודות סרטון טיפול בפרקינסון, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום פרטי עבור חולי פרקינסון

הדבר העיקרי שאנשים לא יודעים על המחלה הוא שהמחלה היא ברת שיקום. לאחרונה המודעות לכך בציבור גוברת אך השירותים הניתנים היום במכרזי השיקום ובקופות החולים עדיין לא מספק. לכן, ב-Restart Therapy שיקום נוירולוגי, אנו המטפלים שמים דגש עצום על המקצועיות והמיומנות שלנו בעבודה היומיומית עם אנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון.

אמנם המחלה הינה כרונית והיא כאן להישאר, אבל אנחנו ב-Restart Therapy מאמינים ששיקום פרטי בבית, במסגרת הטבעית בה אתה חי, יכול לסייע בהאטה של מהלך המחלה, להביא להקלה בסימפטומים, לשפר ולשמור על יכולות תפקודיות ועצמאות בבית ולשמור על איכות חיים גבוהה!

כמה עובדות מאוד מעניינות (ופחות מדוברות) על מחלת הפרקינסון

• עובדה מספר אחת – אין חולה פרקינסון אחד דומה לשני. לכן, צוות המטפלים ב-Restart Therapy שיקום הוליסטי, יוצר ובונה תוכנית שיקום ספציפית לכל מטופל, בשיתוף עימו ועם בני משפחתו, בהתאם לצרכיו ולמצבו הגופני והקוגניטיבי, לאורך מעגל החיים.

• עובדה מספר שתיים – חשוב להתחיל בטיפול בשלבים מוקדמים של המחלה, גם כאשר התפקוד עדיין שמור על מנת לשמור על המצב כפי שהוא ולבנות "רזרבות" שיעזרו לנו להילחם במחלה לאורך השנים. אנחנו ב-Restart Therapy שיקום בבית, ריפוי בעיסוק פרטי, קלינאית תקשורת פרטית ופיזיותרפיה פרטית, מאמינים שכל זמן הוא זמן טוב להתחיל בשיקום ובטיפול. אנו יודעים להתאים כל תוכנית שיקום למצב ולשלב שבו האדם נמצא מבחינת המחלה, גילו ומצב רוחו.

• עובדה מספר שלוש – פרקינסון הינה מחלה מורכבת ויוצאת דופן משאר המחלות הנוירולוגיות, מבחינת הסימפטומים שלה והשלכותיהם על יכולת התפקוד של האדם ואופן הטיפול בו. לכן, אצלנו בRestart Therapy שיקום נוירולוגי פרטי, המטפלים עברו הכשרה מיוחדת לטיפול באנשים המאובחנים במחלת הפרקינסון. כולם גם בעלי ניסיון בעבודה יומיומית עם אנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון.

• עובדה מספר ארבע – חלבון בשם סינוקלאין. השחקן המוכר ביותר של המחלה הוא הדופאמין. אותו מרכיב כימי שנמצא במוח ותפקידו לאפשר מעבר תקין של מידע בין העצבים השונים במערכת העצבים. שחקן פחות מוכר של המחלה הוא חלבון בשם סינוקלאין. חלבון זה נמצא בתאי עצב ובמקום להתפרק הוא שוקע וגורם לאותו תא עצב להפסיק לתפקד (עצב דגנרטיבי). לאט לאט התהליך הזה מתפשט אצלנו בגוף, עד שהוא מגיע למוח, ובשלב מסוים פוגע בגרעין שמייצר דופאמין. כמות תאי העצב הגדולה ביותר בגוף שלנו נמצאת במערכת העיכול, לכן רוב חולי הפרקינסון ידווחו בעת הגעתם לרופא שכבר מזה זמן מה הם סובלים מעצירות. וזה בעצם הסימן הראשון של המחלה. סימנים מוקדמים לפרקינסון יכללו גם ירידה בחוש הריח, בעיות שינה, בעיות זיכרון וירידה במצב הרוח.

• עובדה מספר חמש – הקריטריון לקבלת אבחון פרקינסון הוא הופעת של סימנים מוטוריים, כגון רעד, נוקשות שרירים, חוסר יציבות בעמידה ואיטיות. אמנם סימנים אלו יופיעו רק בשלב שבו כבר קיים חסר בכמות הדופאמין במוח. בהמשך לעובדה מספר ארבע ומה שידוע לנו על חלבון הסינוקלאין, מכאן שאדם שמקבל אבחנה של פרקינסון, בעצם חי עם המחלה כבר מספר שנים קודם לכן. קבלת אבחנה רשמית היא הקריטריון בארץ להתחלת טיפול תרופתי. לכן, קיימת חשיבות רבה במתן תשומת לב גם לסימנים הלא-מוטוריים של המחלה.

• עובדה מספר שש – פרקינסון יכולה להמופיע גם בגיל צעיר. לאור התקדמות המחקר בתחום מחלת הפרקינסון, בדגש על מחקר בקרב ילדים של אנשים אשר מאובחנים במחלה (הרי שקיים גן תורשתי למחלה), היום ניתן לזהות ולאבחן את המחלה כבר בגיל צעיר, גם 30 ו-40. אנחנו בRestart Therapy מומחים בטיפול ושיקום חולי פרקניסון בגיל צעיר, לאור החשיבות בהתחלת הטיפול בשלבים מוקדמים והתאמת פעילות גופנית ומנטאלית ספציפיות עבור אנשים צעירים עם אורח חיים עשיר ועמוס, המתמודדים עם מחלה מורכבת ומתקדמת כבר מגיל צעיר.

פרקינסון טיפול - Restart Therapy שיקום בבית

תסמינים שכיחים של מחלת הפרקינסון ואופי הטיפול בהם

המחלה מתחלקת לשני סוגים של תסמינים: מוטוריים ושאינם מוטוריים. אנחנו בRestart Therapy- שיקום פרטי, פיזיותרפיה פרטית ושיקום נוירולוג פרטי, יודעים להתייחס ולתת מענה לכל תסמיני המחלה. כל מטפל בתחומו, יודע לטפל במגוון רחב של תסמינים.

הפיזיותרפיסטים שלנו בעלי התמחות עיקרית של פיזיותרפיה שיקומית ויודעים לתת מענה מקצועי למגוון הפרעות התנועה האופניות לפרקינסון כגון: נוקשות שרירים (rigidity), הפחתה (hypokinesia) ואיטיות בתנועה (bradikinesia), גרירת רגליים shuffling gait, קיפאון בהליכה (freezing) והפרעות בשיווי המשקל המגבירים באופן משמעותי את הסיכוי לנפילה, בעיקר בבית. כמו כן, כל הפיזיותרפיסטים שלנו יודעים לטפל בהפרעות יציבה האופייניות לחולי פרקינסון ומתבטאות בגו כפוף והפחתה בטלטול ידיים.
הפיזיותרפיסטים שלנו בRestart Therapy מכירים היטב את המחלה והשפעותיה, ואכן חלק גדול בטיפול מתייחס למצבי ON/OFF המתבטאים בין היתר בתנועות לא רצוניות (דיסקינזיות), ומלמד את המטופל כיצד לתפקד בצורה מיטבית במצבי הON ובעיקר כיצד להתמודד בתוך מצבי הOFF.
במצבים בהם קיים קושי בהתאפקות במתן שתן, מומלץ לשלב טיפול של פיזיותרפיה לרצפת האגן.

קלינאית תקשורת למבוגרים יודעת כיצד לאבחן ולטפל באנשים עם פרקינסון אשר מדווחים על "פני מסכה", מצב שנוצר בשלבים מוקדמים יחסית של המחלה, בעקבות הפחתה בתנועות הפנים (מימיקה). כמו כן, קלינאית תקשורת מוסמכת לאבחן ולטפל בבעיות בליעה ובעיות קול אשר שכיחות בקרב חולי פרקינסון.

בעת התמודדות עם רעד בידיים, חולשה או בעיות תחושה בידיים אשר מובילים לקשיים בביצוע פעולות יומיומיות כמו אכילה והכנת אוכל, לבוש, ורחצה; שינויים בהתנהגות ובאישיות; בעיות קוגניטיביות כמו בעיות בזיכרון, חוסר ריכוז, בלבול ואיטיות בחשיבה (תגובות איטיות); וקושי בכתיבה – מומלץ על ריפוי בעיסוק לחולי פרקינסון יחד עם שיקום קוגניטיבי והתאמת הסביבה ושימוש באביזרי עזר.
שני תחומים נוספים שמרפאות בעיסוק בRestart Therapy מתמחות בהם הוא שיקום נהיגה (ביצוע הערכה א-פורמאלית לכשירות נהיגה ועבודה על יכולות מוטוריות וקוגניטיביות הנדרשות לצורך נהיגה בטוחה, בשיתוף עם מרב"ד), והדרכה והקניית כלים לניהול מחלה כרונית ושמירה על שגרה מאוזנת.

חשוב לשלב טיפול על ידי דיאטנית קלינית אשר מתמחה באבחון בעיות על רק תזונה, והתאמת תפריט תזונתי ייחודי לחולי פרקינסון, על מנת שהטיפול התרופתי ישפיע שמיטבו, שכן הספיגה של הדופאמין בקיבה מושפעת מהתזונה של האדם החולה במחלה. להמשך קריאה על פרקינסון ותזונה.

אנחנו בRestart Therapy, מזמינים אתכם להתקשר אלינו להתייעצות בחינם, ולקבל מידע נוסף לגבי השירותים שלנו במסגרת שיקום פרטי בביתכם. התקשרו אלינו למספר 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה, ואנו נחזור אליכם עם תוכנית אישית כיצד אנו יכולים לעזור לך בהתמודדות עם מחלת הפרקינסון, ובאופן מידי נקשר אותך עם צוות המטפלים שהכי מתאים עבורכם.

דילוג לתוכן