מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פסיכולוג לגיל השלישי

מחפשים פסיכולוג לאבא או אמא שלכם? הגעתם לגיל השלישי ואתם מרגישים קושי בתחום הרגשי? צוות הפסיכולוגים השיקומיים של Restart Therapy מוסמך לטפל במבוגרים בכל גיל, בעקבות מצוקה נפשית אשר התעוררה במהלך חייהם, בפרט במצוקה שהובעת מהתמודדות עם מחלה או מגבלה כלשהי השפיעה על התפקוד היומיומי.  לפרטים היכנסו.

מתי כדאי לפנות לפסיכולוג לגיל השלישי?

צוות הפסיכולוגים השיקומיים של Restart Therapy מוסמך ומוכשר לטפל במבוגרים בכל גיל, בעקבות כל מצוקה נפשית אשר תתעורר במהלך חייהם, בפרט במצוקה שנובעת מתוך התמודדות עם מחלה או מגבלה כלשהי שמשפיעה על התפקוד היומיומי.  

3 מצבים בולטים שמעוררים אצל אנשים מבוגרים את הצורך בקבלת ייעוץ וטיפול פסיכולוגי:

דיכאון וחרדה בגיל השלישי: שכיח מאוד שדיכאון וחרדה בגילאים אלו יפרצו לראשונה בחייו של האדם, ללא שום אזהרה מוקדמת.

בדידות בגיל השלישי: עשויות להתעורר תחושות של בדידות הקשורות ביציאה לפנסיה, בהתאלמנות, באובדן של מכרים והצטמצמות המעגל החברתי וירידה במעורבות בפעילויות חברתיות שונות, עם וללא קשר לקיומה של מגבלה פיזית או קוגניטיבית. רק לאחרונה, גילינו שגם מגפה עולמית יכולה לתרום רבות לרמת בדידותם של קשישים.

התמודדות עם שינויי הגיל: ההתמודדות והקושי להשלים עם שינויי הגיל והשלכותיהם מלווה אצל חלק מהאנשים במצוקה נפשית משמעותית, המצריכה פנייה אל פסיכולוג לגיל השלישי. הכניסה לגיל השלישי מלווה לעתים בהתמודדות עם שינויים פיזיים כמו עלייה/ירידה במשקל, רמת אנרגיה מופחתת, נפילות, כאבים ועוד; ושינויים קוגניטיביים כמו ירידה בזיכרון, חשיבה איטית יותר, קשיים בהתמצאות המרחבית ועוד.

טיפול פסיכולוגי תורם להתמודדותם של מבוגרים בגיל השלישי בעתות משבר ומצוקה נפשית

"זה כבר מאוחר מדי להתחיל טיפול פסיכולוגי" "למה לי לפתוח עכשיו תיבות פנדורה?" אלו הן חלק מהשאלות שעולות בפני אנשים, בעיקר בגיל השלישי, במחשבה לפנות לטיפול פסיכולוגי. עם זאת, עדויות אישיות מלקוחות וממחקרים בתחום מעידות על כך שטיפול פסיכולוגי לגיל השלישי מסייע בצורה משמעותית בהפחתת סימפטומים שליליים כגון חרדה או דיכאון, ובהתמודדות עם קשיים רגשיים.

בעיות פסיכולוגיות רבות המאפיינות את הגיל השלישי הן עמוקות יחסית, כאשר חלקן מתפתחות אצל האדם במשך עשרות שנים עד ההגעה שלהן ל"נקודת רתיחה" בגיל הזהב.

היכן ניתן למצוא פסיכולוג לגיל השלישי?

לרבים מבני הגיל השלישי יש קושי להתנייד, באופן חושי ועצמאי, בעקבות שלל מגבלות הקשורות למצב הבריאותי שלהם, לכן, אצלנו ב-Restart Therapy חלק מהפסיכולוגים מגיעים לבית המטופל לצורך אבחון וטיפול, וחלקם מטפלים בקליניקה נגישה. התפקיד שלנו הוא למצוא עבורך את הפסיכולוג המתאים ביותר, הן מבחינת המקצועיות שלו והן מבחינת הנגישות שלו.

מה מייחד פסיכולוג לגיל השלישי מכל פסיכולוג אחר?

פסיכולוג לגיל השלישי יהיה בהכרח פסיכולוג שבמסגרת הכשרתו ובמסגרת הסטאז' שלו, הרחיב את הידע המקצועי שלו בעול הזיקנה, מה שנקרא גרונטולוגיה- מדע הזיקנה, וביומיום שלו נפגש באופן שוטף עם מבוגרים בגיל השלישי, כך שמעבר להכשרה והידע והמקצועי שברשותו, הוא גם בעל ניסיון פרקטי בייעוץ וטיפול באנשים בגיל הנ"ל.

תחום הטיפול באופן כללי באוכלוסיית הגיל השלישי הולך ומתפתח כל הזמן, ונשאר עדכני בכל הקשור לשינויים שמתרחשים בקרב אוכלוסייה זו. מטרת הטיפול בגיל השלישי לתמוך ולסייע לאדם המזדקן ולבני משפחתו לשמור ולשפר את איכות חייו בתקופה מאתגרת זו.

טיפול פסיכולוגי לצד טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק לגיל השלישי

אצלנו ב-Restart Therapy תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים שיקומיים ומשמרים למבוגרים בגיל השלישי. כל הטיפולים מתבצעים אצל המטופל בביתו, על ידי מטפלים מוסמכים, בעלי הכשרה וניסיון בטיפול בגיל השלישי בתחום הנוירולוגי, שיקום אורטופדי ושיקום גריאטרי.

אצלנו תוכלו למצוא טיפולי פיזיותרפיה שיקומית למניעת נפילות, לטיפול בכאב ושחיקה, לשיקום ושימור יכולות הליכה, יציבה ושיוו משקל ועוד. בנוסף תוכלו למצוא טיפולי ריפוי בעיסוק לגיל השלישי המציעים הערכה וטיפול בתחום הקוגניטיבי במקרה של ירידה בתפקודי הזיכרון, הקשב, ההתמצאות ועוד. קשישים רבים ממעטים את יצאתם מהבית וכך עולמם החברתי והתעסוקתי הולך ומצטמצם, מה שעלול להוביל או להחמיר את המצב הקוגניטיבי של המבוגר מעבר לירידה שאופיינית לגיל מתקדם. מרפאה בעיסוק תפקידה לשמור עם מצב קוגניטיבי ולהתאים פעילויות פנאי ותעסוקה בבית שיעזרו לקשיש, למטפל העיקרי ולבני משפחתו בכך.

מחפשים פסיכולוג לאבא או אמא שלכם? הגעתם לגיל השלישי ואתם מרגישים קושי בתחום הרגשי? אנחנו נשמח לעזור. התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 וצוות המטפלים שלנו ישמח לייעץ לענות על שאלות ולהפנות אתכם למטפל המתאים ביותר באזור מגוריכם. באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן