מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי

Restart Therapy מציעה טיפולי פיזיותרפיה שיקומית ייחודיים אשר מועברים על ידי פיזיותרפיסטים מוסמכים בשיקום וגם בעלי הכשרה כמדריכי פילאטיס.
הפיזיותרפיסט/ית יודע כיצד לשלב את הידע שלו מעולם הפילאטיס עם הידע הרפואי והשיקומי שלו על המחלה או הפציעה ממנה אתה סובל, וכך בעצם מעניק לך טיפול ייחודי.

פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי - Restart Therapy שיקום למבוגרים באופן פרטי

מהו פילאטיס?

שיטה לאימון הגוף אשר פותחה על ידי ג'וזף פילאטיס לפני יותר מ- 90 שנה. השיטה מבוססת על שימוש בתודעה לשליטה מלאה על השרירים והתנועות, ואיזון הכוחות המופעלים על עמוד השדרה על ידי יציבה נכונה ונשימה יעילה.
הידעתם? מכוני הפילאטיס הראשונים שהוקמו עסקו בעיקר בשיקום פציעות ספורט וריקוד.
השיטה מאמינה שהבסיס לכל תנועה שלנו בגוף מתחילה ממרכז הגוף, ולכן חשוב תחילה ליצור מרכז גוף (שרירי גו, חזה, בטן ואגן) חזק ויציב בשביל שיוכל לתמוך בצורה יעילה בתנועות של שאר הגוף (הידיים והרגליים). ככל שהמתאמן מרוכז יותר בתנועות שהוא עושה ומרגיש את העבודה של כל שריר בנפרד כך הוא מצליח לבצע תנועה מדויקת יותר. דיוק בתנועות מונע בזבוז של אנרגיה, ועוזר להשיג שליטה טובה יותר על התנועות של הגוף. כל התרגול וכל התנועות מתבצעות תוך שמירה על נשימה נכונה.
בפילאטיס ישנם למעלה מ- 500 תרגילים ברמות קושי שונות, המבוצעים במנחים שונים על גבי מזרן או בעזרת מכשירים.

במה פילאטיס נבדלת משיטות תרגול אחרות?

התרגילים מורכבים מעבודה משותפת של מספר גדול של אזורי גוף ושרירים. במקום להתמקד בעבודה על שריר או אזור בודד התרגילים מדמים תנועות ופעולות יומיומיות אשר גם הן מפעילות חלק נרחב מהגוף בו זמנית.
תרגול פילאטיס נחשב לתרגול בטוח מאחר והוא תחילה מתמקד באזורים החלשים בגוף עד שהמתאמן השיג את היציבות והכוח הנדרש לביצוע תרגילים מורכבים יותר.
תרגול פילאטיס שם דגש גדול מאוד על מודעות המתאמן לתנועות הגוף, ליציבה שלו ולמנח הגוף בכל תרגיל. לכן, כל תרגיל מורכב ממספר חזרות מועט, כאשר הדגש הוא על איכות התנועה.

מהו, אם כן, פילאטיס שיקומי?

בעצם מדובר על טיפול שיקומי אשר מתבסס ברובו על שיטת האימון פילאטיס.
טיפולי פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי מתאימים לכל אדם אשר חש במגבלה כלשהי בתנועה או ביציבה של גופו בעקבות פציעה או מחלה. טיפולי פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי מתאימים גם לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים ואקוטיים, מכאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ברכיים, מבעיות בשיווי המשקל.

טיפולי פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי נמצאו יעילים לטיפול בפיברומיאלגיה ועבור אנשים המאובחנים במחלת הפרקינסון.
טיפולי פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי משפרים את ההתמודדות היומיומית של המתאמנים עם תנועות שבעבר הובילו אותם לתחושת כאב.

חשוב לדעת שלא כל מדריך פילאטיס שיקומי הוא גם פיזיותרפיסט. אצלנו בRestart Therapy טיפולי פילאטיס שיקומי מועברים אך ורק על ידי פיזיותרפיסטים/ות בעלי הסמכה וניסיון בשיקום.
הידע והניסיון הקליני של הפיזיותרפיסט/ית מאפשרים התאמה אישית של תרגילי הפילאטיס המגוונים למצבו הייחודי של כל מטופל. שילוב של פילאטיס שיקומי ששם דגש על מודעות לתנועות הגוף, לנשימה ולשרירי הגוף השונים, יחד עם פיזיותרפיה שיקומית, מאפשר תיקון של תבניות תנועה לקויות ולא יעילות באופן הדרגתי ומבוקר.

מעוניינים להתחיל טיפולי פיזיותרפיה פרטית ופילאטיס שיקומי, מבלי לצאת מהבית? התקשרו ל-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח. אנו מומחים בשיקום נוירולוגי, שיקום גריאטרי, שיקום אורטופדי, ריפוי בעיסוק למבוגרים וקלינאית תקשורת למבוגרים. פנו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 ואנו נפנה אתכם אל פיזיותרפיסט/ית מתאים/ה. לקבלת מידע נוסף והתייעצות בחינם, השאירו את הפרטים שלכם כאן באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם כל התשובות.

דילוג לתוכן