מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה שיקומית

אנשים רבים נפצעים במהלך חייהם מכל מיני סיבות ותנועתם נפגעת. פיזיותרפיה שיקומית מומלצת לכל אדם אשר מתקשה לחזור לתפקוד בשל פציעה, פגיעה או מחלה במערכות הגוף השונות, בעיקר פגיעות במערכת העצבים ובמערכת השריר-שלד.
מטרת הפיזיותרפיה השיקומית היא להחזיר את האדם לתפקוד קרוב ככל הניתן לתפקוד הקודם.
כל הגבלה תנועתית עלולה לפגוע בשגרת חייו של האדם. העדר טיפול או קבלת טיפול שאינו בידי פיזיותרפיסט מוכשר ומיומן עלול להוביל לכאבים, להחמיר את ההגבלה התנועתית ובכך גם לפגוע באופן משמעותי במצב הרוח ובאיכות החיים של האדם.
Restart Therapy מספקת שירותי פיזיותרפיה שיקומית באופן פרטי בבית המטופל, המתבצעים על ידי פיזיותרפיסטים ופיזיותרפיסטיות מוסמכים, בעלי הכשרות מגוונות, ואולי הכי חשוב, בעלי ניסיון של שנים בשיקום וטיפול באנשים מבוגרים עם אבחנות מגוונות.

אילו תחומי טיפול נכללים במסגרת פיזיותרפיה שיקומית?

פיזיותרפיה שיקומית מסייעת לקהל נרחב של מטופלים הזקוקים לשיקום תנועתי, שיקום נוירולוגי, שיקום אורטופדי, שיקום נשימתי, שיקום כאב וכד'. Restart Therapy מספקת שירותי פיזיותרפיה שיקומית במגוון תחומים

• פיזיותרפיה נוירולוגית- טיפולי פיזיותרפיה במסגרת שיקום נוירולוגי מיועד לאנשים אחר פגיעה נוירולוגית כמו אירוע מוחי, פגיעת ראש או גידול מוחי, או לאנשים המתמודדים עם מחלות נוירולוגיות כמו פרקינסון או טרשת נפוצה. הטיפול כולל אבחון, טיפול והדרכה מקצועיים במטרה לשקם את היכולות התחושתיות והמוטוריות של המטופל, בדגש על חיזוק שרירים, שיפור התנועתיות מבחינת טווח ואיכות תנועה, ביצוע מעברים באופן בטיחותי, שיקום יכולות מוטוריות כמו הליכה, התאמת אביזרי ניידות וציוד שיקומי, הדרכה ושימוש בכסא גלגלים ועוד.

שיקום הליכה לאחר אירוע מוחי – טיפולי פיזיותרפיה ללימוד מחדש של פונקציית ההליכה, במקרה של פגיעה במערכת העצבים שאחראית על תנועת הגפיים, השכיחה בעיקר אחרי אירוע מוחי, אבל לא רק. הטיפול כולל אבחון והערכה של הליקויים השונים, כמו יציבה ושיווי משקל, בניית תוכנית טיפול לחיזוק השרירים, שיפור הליקויים ובסופו של דבר שיפור יכולת ההליכה. הטיפול כולל במידת הצורך גם התאמה של אביזרי עזר וציוד המסייע להליכה בטוחה, התאמה של סדים, והתאמה של הסביבה הביתית.

פיזיותרפיה פרטית למבוגרים– טיפול פיזיותרפיה שיקומית במגוון מצבים שכיחים בקרב אוכלוסייה מבוגרת והגיל השלישי, למשל שיקום לאחר החלפת מפרק צוואר ירך, שיקום גריאטרי, שיקום במצבי דה-קונדישנינג ועוד.

פיזיותרפיה ופילאטיס שיקומי– טיפולי פיזיותרפיה שיקומיים אשר משלבים בתוכם את שיטת האימון פילאטיס. טיפולים אלו מתאימים לכל אדם אשר חש במגבלה כלשהי בתנועה או ביציבה של גופו בעקבות פציעה או מחלה, ולאנשים הסובלים מכאבים כרוניים ואקוטיים, כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ברכיים ועוד

פיזיותרפיה נשימתית– שיקום נשימתי מהווה חלק בלתי נפרד מטיפול במחלות ריאה כרוניות ואקוטיות וטיפול בהפרעות נשימה על רקע פגיעה במערכת העצבים כמו למשל, אנשים אחרי אירוע מוחי קשה, חולי טרשת נפוצה פרוגרסיבית או דמנציה מתקדמת. טיפולי פיזיותרפיה נשימתית יעילים ומסייעים באופן משמעותי בהפחתת קוצר נשימה במאמץ, בשיפור סיבולת לב-ריאה, בהקלה משמעותית בביצוע פעולות יום-יומיות (הליכה, עלייה במדרגות ועוד) ובשיפור איכות החיים.

פיזיותרפיה וסטיבולרית– טיפולי פיזיותרפיה שיקומיים שמטרתם לטפל במקרים של סחרחורות או ורטיגו (סחרחורת סיבובית) ובהפרעות במערכת שיווי המשקל.

פיזיותרפיה לימפטית– טיפולי פיזיותרפיה ייחודיים אשר מסייעים לאנשים בהתמודדות עם לימפאדמה ולהקל על הסימפטומים האופייניים והעיקרי שבהם- כאב. הטיפול ניתן על-ידי פיזיותרפיסטים מוסמכים שעברו הכשרה ייעודית לכך.

פיזיותרפיה לרצפת האגן– טיפולי פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן במקרה של פגיעה בשרירי האגן ורצפת האגן לאחר פגיעה במערכת העצבים המרכזית. הטיפולים מסייעים בטיפול במצבים כמו בריחות שתן, עצירות או דחיפות במתן שתן, אשר שכיחים מאוד בקרב אנשים לאחר אירוע מוחי או ניתוח בעמוד השדרה (קישור לדף שיקום לאחר ניתוח עמוד השדרה), חולי טרשת נפוצה וקשישים.

• שיקום תנועתי- טיפולי פיזיותרפיה לשיקום ושיפור התנועה במצבים של הגבלה בעקבות כאב, החלמה משבר, שחיקת סחוס, דלקות ועוד. טיפולים אלו כוללים טיפולי פיזיותרפיה לגב, פיזיותרפיה לכתף, פיזיותרפיה לברך וטיפולי פיזיותרפיה לקרסול.

מטרתו הסופית של טיפול פיזיותרפי שיקומי בכל תחום הינו לסייע ולשקם ככל שניתן ולאפשר למטופל לתפקד בצורה הטובה ביותר והמקסימאלית בכדי שיוכל לשוב לחיי השגרה, למשפחה ולעבודה. פיזיותרפיה שיקומית מסייעת לכל המטופלים בכל הגילאים, אך שיתוף פעולה, מוטיבציה והתמדה של המטופל חשובה להצלחת הטיפול.

לכמה טיפולי פיזיותרפיה אני זקוק?

תדירות ומשך הטיפול נקבעת בהמלצת הפיזיותרפיסט/ית בהתאם לממצאי ההערכה שבוצעה, בהתאם לצרכי המטופל ומטרות הטיפול ובהתאם להתקדמות בטיפולים.
פיזיותרפיה שיקומית בדרך כלל מהווה חלק מתהליך שיקום כוללני בשילוב עם מקצועות טיפוליים נוספים כמו ריפוי בעיסוק וקלינאית תקשורת. לכן גם בדרך כלל לא מדובר במספר טיפולים בודדים בפיזיותרפיה.
עם זאת, מצבים אקוטיים יותר, בדרך כלל אורתופדיים, יכולים לקבל מענה הולם גם אחרי טיפול ממוקד קצר טווח של פיזיותרפיה.
פיזיותרפיה נוירולוגית למשל, לרוב נדרשת במצבים בהם התנועה מוגבלת באופן משמעותי או מוגבלת לחלוטין ולכן יש לעבור תהליך שיקומי המורכב מסדרה של טיפולים על מנת להחזיר את יכולת התנועה למצבה הקודם. במצבים מסוימים בהם המוגבלות קשה ומופיעה ביותר מתחום תפקוד (תנועה, תחושה, נשימה, קוגניציה ועוד) הטיפולים יכולים להימשך אפילו שנים.

פיזיותרפיה שיקומית - Restart Therapy

תרגול עצמאי במסגרת טיפולי הפיזיותרפיה

תרגול עצמי חיוני להצלחת הטיפול! התרגול תמיד תואם את השלב השיקומי בו נמצא המטופל והינו חלק בלתי נפרד מהשיקום, ומחייב הדרכה של הפיזיותרפיסט המטפל.
גם בשלבים מוקדמים בהם המוגבלות היא רבה, הרבה מהפעולות והתנועות יכולות וצריכות להתבצע גם באופן עצמי מעבר לשעות הטיפול. המטופל צריך לבצע סדרה של תרגילים וליישם שימוש בטכניקות מסוימות שנרכשו במסגרת הטיפול לבד או בעזרה של אדם נוסף, על מנת להטמיע אותם בצורה טובה יותר ולהאיץ את תהליך הלמידה המוטורית, אשר חיוני לצלחת הטיפול והשגת היעדים שלו.

מוזמנים לשתף:

צוות הפיזיותרפיסטים של Restart Therapy מעניק שירות מקצועי ומסור ובונה עבורך תוכנית טיפול שיקומית התפורה ספציפית לך, למחלה או לפציעה שלך, לגיל וליכולות הספציפיות שלך, בביתך. לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה עם הפיזיותרפיסט המתאים עבורך ביותר ניתן להתקשר בשעות הפעילות לטלפון שמספרו 077-9966400 או להשאיר את הפרטים שלך כאן ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן