מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה פרטית למבוגרים

לאור התקדמות הרפואה והטכנולוגיה, יחד עם התארכות של תוחלת החיים, אוכלוסיית הגיל השלישי הולכת וגדלה מדי שנה.
אז אמנם אנחנו חיים יותר אבל את תהליך ההזדקנות עדיין לא למדנו לעצור. אותו תהליך טבעי שמתחיל איפשהו סביב גיל הארבעים שלנו וממשיך בעצם עד יומנו האחרון. תהליך ההזדקנות, מעבר לניסיון חיים, כבוד וגאווה, מביא עימו גם צרות, בצורה של כאבים, שחיקה, התעייפות ומחלות.

בשביל שתוכלו להמשיך לחגוג את החיים, להמשיך לרכוב על אופניים, לטייל ברומא ולרקוד בחתונה של הנינה, אנחנו כאן. אנחנו בRestart Therapy מעניקים טיפולי פיזיותרפיה פרטית למבוגרים לצורך שמירה על מערכות הגוף ותפקודן התקין, שימור ושיפור הכושר הגופני ושמירה על תנועה ויציבה החיוניים לתפקוד יומיומי עצמאי, יעיל ובטיחותי.

נגן וידאו אודות סרטון פיזיותרפיה בגיל המבוגר, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

מדוע אדם מבוגר זקוק לפיזיותרפיה?

נתחיל בכך שלא כל אדם מבוגר זקוק לפיזיותרפיה. בזכות המודעות הרבה לנושא, מבוגרים רבים מצליחים לשמור על בריאות גופנית ונפשית בעצמם, על ידי שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית.
במקרה של מחלה, פציעה (בעקבות נפילה למשל), אשפוז ממושך או למעשה כל ירידה תפקודית הקשורה לגיל, האדם המבוגר עשוי להזדקק לטיפולי פיזיותרפיה על מנת לחזור לתפקוד. מטרת הטיפול בפיזיותרפיה יכולה להיות שיקומית (להחזיר לתפקוד קודם), מניעתית או שמירה על הקיים ומניעת הידרדרות נוספת.

טיפולי פיזיותרפיה פרטית למבוגרים יעילים במגוון מצבים:

נפילות בגיל המבוגר – כל אדם שלישי מעל גיל 65 יחווה לפחות נפילה אחת בשנה, ומעל גיל 80 כבר כל אדם שני יחווה לפחות נפילה אחת בשנה. לכן קשה לומר שטיפולי פיזיותרפיה מסייעים במניעת נפילות (חלק מהנפילות בלתי ניתנות למניעה), אם כי הם מסייעים בהפחתה של הסיכון לנפילה, בחיזוק הגוף והמערכות השונות כדי שיהיו עמידות יותר במצב של נפילה, וברכישת טכניקות ומיומנויות כיצד לצאת ולקום מנפילה במידה והיא מתרחשת.

רוב הנפילות מסתכמות בחבלה למערכת שריר-שלד ובכאבים בלבד. במקרים כאלה פיזיותרפיה פרטית בבית עשויה להקל על הכאבים ולהפחית משמעותית את זמן הריפוי של השרירים והרקמות שחוו טראומה בעת הנפילה.
נפילה רצינית יותר עלולה להוביל לשבר של עצם או מפרק.

השברים השכיחים ביותר הם שבר בירך או בצוואר הירך והמצריכים, אשפוז, ניתוח (בדרך כלל) ושיקום. במקרה כזה, האדם יזדקק לשיקום לאחר שבר על ידי פיזיותרפיסט המתמחה בשיקום גריאטרי.

כאבים בגיל המבוגר – עם העלייה בגיל מערכת השריר שלד בגופנו עוברת שחיקה. השחיקה מתבטאת בשחיקת סחוס במפרקים (למשל בברך או בירך), הגבלה בתנועה של המפרק, וכאבים (אם כי לא בהכרח). טיפול או שיקום אורטופדי על ידי פיזיותרפיסט מוסמך כולל טיפול במצב של כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים בירך, כאבי ראש וצוואר בעקבות אותו תהליך שחיקה מואץ.

מטרת הטיפול היא להימנע ניתוחים בגיל המבוגר ולאפשר אורח חיים מיטבי למרות הכאב, או העלמתו של הכאב (במידת האפשר). ניתוחים אלקטיביים (שאינם בעקבות מצב אקוטי) בגיל מבוגר אינם תמיד בגדר אופציה בגלל סיכונים ומחלות רקע, אמנם בהרבה מקרים ניתן להגיע לתוצאות דומות גם בגישה שמרנית של פיזיותרפיה.

ניתוחים בגיל המבוגר – מצבים שונים עלולים להוביל לכדי ניתוח, רובם אקוטיים, לאחר חבלה כלשהי. צוות הפיזיותרפיסטים/ות של Restart Therapy מתמחה בשיקום פרטי בבית הלקוח באדם המבוגר לאחר ניתוח. במקרים של פגיעה נוירולוגית לדוג' שיקום לאחר ניתוח ראש. במקרים של פגיעה אורטופדית אקוטית לדוג' שיקום לאחר ניתוח לתיקון שבר, או פגיעה אורטופדית כרונית כתוצאה מתהליך שחיקה לדוג' שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך.

מחלות בגיל המבוגר – מחלות רקע כגון, סוכרת ויתר לחץ דם, מחלות ניווניות כגון אוסטאופורוזיס או אוסטיאוארטריטיס ומחלות נוירולוגיות כגון, אירוע מוחי, מחלת פרקינסון ודמנציה (הסוג המוכר ביותר אלצהיימר) שכיחות יותר ככל שהגיל עולה. כך גם היכולת של האדם המבוגר להשתתף באופן פעיל בפעילויות שונות מצטמצם, וקיים חשש לניוון יכולות מוטוריות וקוגניטיביות.

חלק מהמקרים מצריכים שיקום כוללני של יותר מדיסציפלינה אחת למשל טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק יחד, לצורך קבלת מענה לכל תחומי התפקוד שנפגעו. המטרות של טיפולי הפיזיותרפיה הן חיזוק ושיפור יכולות שנפגעו, כמו למשל תפקודי הידיים, יכולת הניידות וההליכה, ורכישת טכניקות ודרכים חדשות לביצוע פעולות המבוססות על יכולות שאבדו.

דה-קונדישנינג בגיל המבוגר – דה-קונדישנינג מגדיר כל מצב של ירידה תפקודית מוטורית או קוגניטיבית כתוצאה משכיבה ממושכת וחוסר פעילות. מצב כזה מאפיין בעיקר אשפוזים ממושכים, אשר שכיחותם גם כן עולה בגיל המבוגר. הכוונה לירידה תפקודית שאינה קשורה למחלה או פציעה כלשהי, ולכן לרוב מצבים אלו הפיכים, ובאמצעות פיזיותרפיה פרטית למבוגרים אנשים עם דה-קונדישנינג יחזרו לתפקוד שקדם את אותו אירוע. למידע נוסף ניתן לקרוא על שיקום גריאטרי.

ירידה תפקודית על רקע נפשי – מצבים רגשיים כמו דיכאון וחרדה שכיחים יותר עם העלייה בגיל. בדידות, התמודדות עם אבל ומחלות הם חלק מהגורמים לירידה במצב הרוח של האדם המבוגר. ירידה במצב הרוח יכולה להוביל לצמצום ההשתתפות בפעילויות משמעותית, יציאה מופחתת מהבית והפחתה בפעילות גופנית.
במצב ממושך מצב נפשי רעוע עלול לגרום לירידה תפקודית וניוון של יכולות מטוריות וקוגניטיביות. במצבים אלה מומלץ על שילוב של טיפולי פיזיותרפיה וטיפול רגשי על ידי פסיכוגריאטר או גרונטולוג המתמחה בתחום. שמירה על פעילות גופנית בשילוב עם שיחות וונטילציה וקבלת כלים להתמודדות עם משברים יכולים להוציא את האדם המבוגר ממעגל חוסר הפעילות ולהחזיר אותו למוטב.

אי שליטה על סוגרים בגיל המבוגר – למרות שבריחת שתן או צואה עשויה להתרחש בכל גיל, היא שכיחה יותר בקרב מבוגרים. חמישית מהאנשים מעל גיל 40 סובלים משלפוחית שתן רגיזה (מתבטא בדחיפות ותכיפות במתן שתן), וחלקם יסבלו מבריחת שתן. ברוב בתי האבות, לפחות חמישים אחוזים מהדיירים סובלים מבעיות אי שליטה על הסוגרים.
ניתן לטפל בתופעה זו באמצעות טיפולי פיזיותרפיה ספציפיים הנקראים פיזיותרפיה לרצפת האגן. אי שליטה על סוגרים נובעת מתפקוד לקוי של שרירי רצפת האגן וניתנת לטיפול, ובמקרים מסוימים לריפוי מלא, בעקבות תרגילים מיוחדים שמטרתם לחזק את רצפת האגן.

התאמת ציוד שיקומי ואביזרי עזר – אנשים מבוגרים רבים נזקקים לציוד מיוחד ומותאם על מנת להפחית כאבים, למנוע החמרה של המצב התפקודי, להגביר עצמאות תפקודית ולסייע בפעולות מסוימות. צוות הפיזיותרפיסטים שלנו מוסמך להמליץ על ציוד, לכוון וללוות בתהליך הרכישה שלו באופן פרטי או מול משרד הבריאות ולהדריך את המטופל, המטפל ובני המשפחה בנוגע לשימוש בציוד.

פיזיותרפיה פרטית למבוגרים - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפולי הפיזיותרפיה המיוחדים שלנו

אנחנו בRestart Therapy מטפלים רק במבוגרים (כל אדם מעל גיל 18) ורואים בעצמנו מומחים לטיפול ושיקום מבוגרים בגיל השלישי.
כל הטיפולים שלנו נערכים בביתו של המטופל, על ידי צוות מטפלים מסור שיודע לא רק לטפל בבעיה אלא גם לשאול את השאלות הנכונות ולהקשיב לצרכים הגלויים והסמויים של המטופל.

הדרך לשיקום מוצלח בגיל השלישי נעוצה בתשאול מקיף, בדיקה פיזיקלית מתאימה להערכת היכולות ובניית תוכנית טיפול המורכבת ממטרות ריאליות שנקבעו בשיתוף מלא עם המטופל.
כל טיפול פיזיותרפיה מורכב ברובו מתרגול אקטיבי (ביצוע תרגילים שונים) ע״י המטופל, הן במסגרת הטיפול תוך כדי הדרכה והשגחה של המטפל, והן מעבר לטיפול עצמו. לכן, לצורך הצלחת הטיפול, נדרשים גם שיתוף פעולה ומוטיבציה גבוהה מצד המטופל.

אנחנו ב- Restart Therapy מומחים לטיפולי פיזיותרפיה פרטיים בבית הלקוח, שיקום נוירולוגי , שיקום גריאטרי, שיקום אורטופדי, ריפוי בעיסוק למבוגרים וקלינאית תקשורת למבוגרים.

אם אתם עדיין לא בטוחים שאתם זקוקים לטיפולי הפיזיותרפיה שלנו, אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ עם אחד מהמטפלים שלנו בטלפון שמספרו 077-9966400. אתם יכולים גם להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

דילוג לתוכן