מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה נשימתית

קשיי נשימה ומצבים של קוצר נשימה בדרך כלל יובילו את האדם להימנע מפעילות גופנית ומכל פעילות מאמצת אחרת מחשש להחמרת התסמינים. התוצאה של פעולת "ההימנעות" היא ירידה ביכולת הגופנית, ירידה במסת השריר ובסיבולת לב-ריאה, אשר בסופו של דבר יובילו להופעה של קוצר נשימה בפעולות יום-יומיות הכי פשוטות.
Restart Therapy מציעה תוכניות שיקום נשימתי עבור אנשים עם ליקוי בתפקוד מערכת הנשימה מסיבות שונות. כל התכניות מועברות על ידי פיזיותרפיסטים ופיזיותרפיסטיות פרטיים ומוסמכים, המתמחים בשיקום נשימתי ובעלי ניסיון קליני של שנים בתחום.

פיזיותרפיה נשימתית - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה נשימתית לטיפול במחלות ריאה כרוניות

מחלות ריאה הן מחלות כרוניות קשות ביותר אשר מלוות בתסמינים שונים כמו קוצר נשימה, הצטברות ליחה, סיבולת נמוכה ועוד.

להלן המחלות השכיחות בהן אנו מטפלים:
• COPD, ברונכיט כרוני- מחלה זו לרוב נגרמת כתוצאה מעישון, אך לא בהכרח. אנשים עם COPD מדווחים על קושי בנשימה בעיקר במאמץ, גם במאמץ קל.
• ציסטיק פיברוזיס (CF)- מחלה גנטית תורשתית אשר בין היתר פוגעת בתפקודי הריאות. חולי CF סובלים משיעול כרוני, צפצופים בריאות וליחה מרובה. חולים אלה בדרך כל נזקקים להשתלת ריאה בשלב מסוים בחייהם.
• אסטמה -מחלה כרונית אשר מתחילה לרוב בילדות. במצבי אסטמה טיפולי הפיזיותרפיה כוללים בעיקר הדרכה ותמיכה סימפטומטית מתאימה בזמן התלקחויות של המחלה לאורך החיים.

פיזיותרפיה נשימתית לטיפול במחלות ריאה אקוטיות

• דלקת ריאות- במצבים של דלקת ריאות קשה מומלץ לשלב טיפולי פיזיותרפיה נשימתית לצורך ריפוי והחלמה אופטימאליים.
• מטופלים המחלימים מניתוחי ריאה או מניתוחי בטן מורכבים.
• מטופלים אשר מסיבה כלשהו נזקקו להנשמה מלאכותית וכעת עוברים תהליך גמילה ממכונת ההנשמה וזקוקים לחיזוק מערכת הנשימה העצמונית.

פיזיותרפיה נשימתית לטיפול במחלות נוירולוגיות

אנשים הסובלים מפגיעה בתפקודי מערכת הנשימה על רקע נוירולוגי, למשל לאחר אירוע מוחי או לאחר פגיעה גבוהה בחוט השדרה עלולים לחוות קשיים בנשימה וירידה בתפקוד מערכת הנשימה ובמקרים מסוימים אף להזדקק להנשמה מלאכותית לתקופה מסוימת עקב פגיעה בשרירי הנשימה.
מחלות נוירולוגיות שונות כמו מחלת הפרקינסון, טרשת נפוצה, מיאסטניה גרביס או גיליאן ברה, גם הן עלולות לגרום לניוון שרירי הנשימה ולהפרעות בנשימה.
במצבים כאלה, טיפולי הפיזיותרפיה השיקומית של אותם אנשים יכללו גם טיפולי פיזיותרפיה נשימתית.

מה כוללים טיפולי פיזיותרפיה נשימתית?

פיזיותרפיה נשימתית הינה טיפול מבוסס מחקר, המהווים חלק בלתי נפרד מטיפול במחלות ריאה והפרעות נשימה. טיפולי הפיזיותרפיה משלימים את הטיפול התרופתי, אשר מקל מאוד על התסמינים של קוצר נשימה והוצאת הליחה, וכך יוצר סביבת שיקום מיטבית.

טיפול נשימתי בפיזיותרפיה יעיל ומסייע באופן משמעותי בהפחתת קוצר נשימה במאמץ, בשיפור סיבולת לב-ריאה, בהקלה משמעותית בביצוע פעולות יום-יומיות (הליכה, עלייה במדרגות ועוד) ובשיפור איכות החיים.

Restart Therapy מעניק טיפולי פיזיותרפיה נשימתית בבית המטופל הכוללים:
1. איסוף מידע ורקע רפואי כולל מחלות רקע במטרה להבטיח שתוכנית הטיפול אכן מתחשבת במצב הרפואי הכללי של המטופל.
2. הערכה ובדיקה על ידי פיזיותרפיסט מוסמך בעל הכשרה מתאימה. מטרת הבדיקה להעריך את היכולת הנשימתית של המטופל. קיים קשר ישיר בין תפקוד נשימתי ירוד לבין תפקוד כללי ירוד, לכן הבדיקה כוללת גם הערכה תפקודית.
3. הסבר והדרכה ראשוניים – כבר בפגישה הראשונה, בתום הבדיקה, המטופל מקבל הסבר מקיף על המחלה שלו והדרכה לגבי דרכים יעילות להתמודדות יומיומית עם המחלה. בדרך כלל ההסברים וההדרכה מספיקים על מנת לחולל שיפור במצבו של המטופל.
4. תרגול אקטיבי – הטיפול עצמו מורכב ברובו מתרגול אקטיבי של המטופל תחת השגחה וסיוע של הפיזיותרפיסט/ית. מטרת התרגול לחזק את שרירי הנשימה ולשפר את כניסת האוויר לריאות.
5. שינוי הרגלים ואורח חיים – שאר הטיפול מתמקד בהדרכה ורכישה של טכניקות להתמודדות יומיומית יעילה במצבים מאתגרים כמו נשימה יעילה במאמץ או התאמת תנוחות מקלות על קוצר נשימה בזמן התקף.
6. ניקוז ריאתי – במצבים בהם ישנה הצטברות של ליחה הפיזיותרפיסט יכול לסייע למטופל לפנות את הליחה מדרכי הנשימה באמצעות מניפולציה ידנית ושינויי תנוחה. רוב המטופלים יכולים לבצע את התרגול הזה בעצמם על ידי הדרכה פשוטה של הפיזיותרפיסט/ית.
7. ניטור שוטף במהלך הטיפול, על מנת לוודא שהתרגול אינו קשה מדי עבור המטופל או חלילה מסכן את מצבו.
8. התאמת תוכנית תרגול אישית הכוללת פעילות גופנית וסדרת תרגילים. הצלחת הטיפול תלויה במידה רבה בשיתוף הפעולה של המטופל וביישום תוכנית התרגול שנבנתה עבורו. מטרת התוכנית לשפר את הכושר הגופני, לשפר את הניידות וההליכה ולחזק את מערכת הנשימה. ברוב המקרים, גם אנשים עם ירידה קוגניטיבית ניכרת מסוגלים ללמוד ולבצע בעצמם לפחות חלק מתרגילים הנדרשים.

פיזיותרפיה נשימתית היא חלק בלתי נפרד מהטיפול השיקומי של כל אדם אשר סובל מירידה בתפקוד מערכת הנשימה. הטיפול חייב להתבצע על ידי פיזיותרפיסט מוסמך בעל ידע נרחב בתחום על מנת להבטיח טיפול בטוח ויעיל עבור המטופל. טיפול נשימתי ניתן במסגרת הקהילה ובבתי החולים, אולם כאשר אלו אינם זמינים, או שאין באפשרותו של המטופל להגיע למכון באופן עצמאי ונוח, אנו ב – Restart Therapy מספקים טיפולי שיקום באופן פרטי בבית המטופל, בין הטיפולים ניתן למצוא בשיקום נוירולוגי, שיקום גריאטרי, שיקום קוגניטיבי, שיקום אורטופדי, ריפוי בעיסוק למבוגרים וקלינאית תקשורת למבוגרים.

לקבלת מידע נוסף ושיחת התייעצות בחינם עם מטפל מוסמך התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם בתיבה שמופיעה מטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן