מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה לקרסול

מפרק הקרסול נושא את מרבית משקל הגוף. כתוצאה מתפקיד זה וכחלק מהמבנה של המפרק, הקרסול נתון לפגיעות ולפציעות רבות. מדי שנה, מטופלים רבים פונים לטיפול בעקבות נקע בקרסול, מתח או שבר בקרסול.

כל פגיעה בקרסול מחלישה את המפרק והרקמות הסובבים אותו, מגבירה את הסיכון לפגיעה חוזרת ב-40%-70%. לכן, אנו ממליצים על אבחון, טיפול והדרכה על ידי צוות הפיזיותרפיסטים של Restart Therapy בכל מצב בו נגרמת פגיעה בקרסול המובילה לכאב, הגבלה בתנועה וקושי בדריכה על הרגל. מטרות טיפולי פיזיותרפיה לקרסול כוללות הקלה בכאב, מניעת פציעות חוזרות, שיפור טווח התנועה, חיזוק שרירי הקרסול וחזרה לפעילות שגרתית כמו דריכה, הליכה וריצה.

פיזיותרפיה לקרסול - Restart Therapy מומחים בשיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה לקרסול- טיפול בנקע

נקע בקרסול על ידי סיבוב הקרסול, נקע בקרסול מתרחש כאשר רצועת הקרסול נמתחת יתר על המידה על ידי תנועה סיבובית מהירה של הקרסול. נקע בקרסול הינו אחת הפציעות השכיחות ביותר שישנן, וכמעט כל אדם סובל מנקע לפחות פעם אחת בחייו. 

ברגע שנוצר הנקע, אנחנו מרגישים כאב חד וחזק בחלק החיצוני של הקרסול, מתקשים לדרוך על הרגל, מורידים את הנעל ורואים שהקרסול מתחיל להתנפח. כל זה מתרחש בגלל הטראומה שנוצרה לאותה רצועה בצד החיצוני של הקרסול.

נהוג לסווג נקעים לפי דרגות החומרה שלהם. ממתיחה של הרצועה (דרגה 1), לקרע חלקי של הרצועה (דרגה 2), ועד לקרע מלא של הרצועה (דרגה 3). קצב ההחלמה עולה בהדרגה ככל שדרגת הנקע חמורה יותר. משך ההחלמה נע בין מספר ימים למספר שבועות. במקרה של נקע חמור עם קרע מלא ברצועה, לעתים קיים צורך בניתוח ולאחריו שיקום פיזיותרפיה אינטנסיבי, מה שעלול להביא להחלמה ארוכה יותר לאורך מספר חודשים.

הדעה הרווחת במקרה של נקע היא שיש לתת לקרסול לנוח להחלים. אולם, מחקרים בתחום הפיזיותרפיה הוכיחו בצורה חד משמעית כי דווקא תנועה במקום מנוחה מקצרת בצורה משמעותית את תהליך השיקום וההחלמה של נקע. פיזיותרפיה לקרסול היא אחת הדרכים היעילות והנפוצות לטיפול בנקע בקרסול. אחד המרכיבים החשובים בטיפולי פיזיותרפיה לקרסול הם תרגילים לקרסול.

צוות הפיזיותרפיסטים של Restart Therapy הכין עבורכם רשימה של הנחיות לטיפול בנקע בקרסול:

  • מומלץ לבצע ב-48 השעות הראשונות מרגע היווצרות הנקע.
  • שמירה על תנועה מבוקרת של המפרק, בפרט תנועת "פלקס" בקרסול והרמה של כף הרגל כלפי מעלה. יש לבצע את התנועה בקצב איטי למניעת גרימת טראומה נוספת לרצועות במפרק.
  • קירור אזור הנקע באמצעות קרח. מפחית נפיחות וכאב. ניתן לשים קרח כל שעתיים-שלוש למשך עד 20 דקות. יעיל רק ב-48 השעות הראשונות.
  • חבישת הקרסול באמצעות תחבושת אלסטית- הלחץ מסייע בהורדת הנפיחות
  • הרמה של הרגל גם כן מסייעת בהורדת הנפיחות, אם כי פחות יעילה למשל מתנועה.

הסיכוי לסבול פעם נוספת מנקע באותו הקרסול עולה משמעותית מכיוון שהמפרק פגוע והשרירים מסביבו חלשים. על מנת לחזור לפעילות רגילה ולהוריד את הסיכוי לנקע חוזר מומלץ לחזק את השרירים מסביב למפרק. ניתן לעשות זאת באמצעות טיפול הכולל הדרכה והתאמת תרגול עצמי על ידי צוות הפיזיותרפיסטים של Restart Therapy אשר מתמחה בתחום.

פיזיותרפיה לקרסול- טיפול בשבר

שבר בקרסול הינו שבר בעצמות הקרסול אשר מאובחן בדרך כלל באמצעות צילום רנטגן ומצריך התערבות כירורגית. לאחר תקופת ההחלמה והסרת הגבס, המטופל נדרש לעבור סדרת טיפולים של פיזיותרפיה לקרסול כדי לסייע לתהליך ההתאוששות והשיבה לשגרה ולפעילות רגילה. משך ההחלמה הממוצע לאחר שבר בקרסול הינו שלושה חודשים.

התחלת טיפול הפיזיותרפיה מותנה בקבלת אישור והפניה מהרופא המנתח או האורתופד לאחר צילום חוזר של המפרק ובדיקה שאכן נוצר איחוי טוב בעצמות הקרסול.

פיזיותרפיה לקרסול לאחר שבר משלבת תרגילים, שימוש בטכניקות מנואליות ושימוש באביזרי טיפול שונים המסייעים בתהליך הריפוי, השיקום וההחלמה של הקרסול. בהתאם לצרכי המטופל ולחומרת הפציעה, הפיזיותרפיסט עשוי לבחור בטכניקות הבאות: יישום קרח\חום, מכשירים המסייעים להליכה (קביים, מקל הליכה), תרגילי מתיחה, חיזוק ואיזון, נשיאות משקל ועוד.

מערך השיקום של Restart Therapy מאפשר לך לעבור את תהליך השיקום אצלך בבית (קישור לדף הבית). שירות פרטי אשר ניתן על ידי פיזיותרפיסטים ופיזיותרפיסטיות מהשורה הראשונה, אשר מתמחים בשיקום אורטופדי. מטפל בעל ניסיון בטיפול ושיקום לאחר שבר בגיל המבוגר, מגיע אליך עד הבית, בשעה שנוחה לך, עם כל הציוד הנדרש כדי לתת לך מענה מקצועי ללא צורך בהמתנה.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לשיקום אורתופדי ופיזיותרפיה שיקומית התקשרו ל- Restart Therapy המומחים לשיקום פרטי בבית בלקוח, בטלפון שמספרו 077-9966400, תוכלו להתייעץ עם מטפל מוסמך אשר מתמחה בשיקום. אפשרות נוספת היא שתשאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו כבר ניצור עמכם קשר בהקדם.

דילוג לתוכן