מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה לכתף

כאבים בכתף היא בעיה שכיחה אצל אנשים בוגרים ומבוגרים. ברוב המקרים הכאב חולף תוך מספר שבועות, עם וללא טיפול תרופתי או שמרני (כלומר פיזיותרפיה). אולם, ישנם מקרים בהם הכאב הופך לכרוני ונמשך גם מעל חצי שנה. במקרה כזה, הטיפול הטוב ביותר הוא טיפול פיזיותרפיה לכתף.  

חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בתרגולי פיזיותרפיה לכתף
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את הפיזיותרפיה לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

פיזיותרפיה לכתף, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

סובל מכאבים בכתף? כדאי לפנות לפיזיותרפיסט

לפיזיותרפיסטים המיומנים של Restart Therapy יש את ההבנה המעמיקה במבנה המורכב של מפרק הכתף וחגורת הכתף ובמכניקה שלהם, מה שמאפשר להם להתאים את הטיפול והתרגילים המתאימים והיעילים ביותר לכל מקרה ומקרה. פיזיותרפיסט מיומן, יודע לאבחן את הגורם לכאב ומטפל בו, במקביל לטיפול בכאב עצמו כתסמין, על מנת לאפשר חזרה מהירה ככל הניתן לשגרה, אך גם כדי לתת מענה לטווח הארוך, ולמנוע הישנות (חזרה) של הכאב.

לכאבים בכתף יש מופעים שונים, והתסמינים מסייעים לפיזיותרפיסט להעריך מה מקור הבעיה. מיקום הכאב וסוג הכאב (ממוקד, עמוק, מקרין, כאב בזמן תנועה/מנוחה ועוד) יכולים להצביע על מקור הכאב.

מתי כדאי לפנות לאבחון וטיפול?

תחילה, מומלץ לפנות לרופא אורתופד בכל מצב של כאב או חבלה בכתף אשר מגבילים את השימוש והתפקוד של היד. הרופא יכול לשלוח לבדיקות הדמיה ולאבחן את מקור הכאב. על פי רוב הרופא יפנה אותך לטיפול פיזיותרפיה.

צוות הפיזיותרפיסטים של Restart Therapy מתמחה באבחון, טיפול ושיקום הכתף במגוון מצבים:

  • כתף קפואה או קפסוליטיס (Adhesive capsulitis or Frozen shoulder) – במצב של כתף קפואה, המטופל יתלונן על כאבים בזרוע ומגבלה בטווחי התנועה של הכתף (בעיקר בסיבוב הזרוע כלפי חוץ). ביומיום יתכן למשל קושי בלבוש ורחצה. מצבים שכיחים אשר עלולים להוביל למצב של כתף קפואה הם: חבלה באזור הכתף, קיבוע ממושך של הכתף, מחלת הסוכרת, פגיעה בעצב צווארי או אירוע מוחי.
  • חוסר יציבות של הכתף Rotator cuff syndrome- תפקידם של שרירי הRotator cuff הוא לייצב את הכתף ולעזור בהרמת היד. בעקבות חבלה או עומס (בדר"כ בפעילות ספורטיבית) נוצר חיכוך בין השרירים שעלול להוביל לפגיעה בשרירים.
  • קרע בגיד של הכתף – לרוב מדובר בקרע של אחד משרירי ה-Rotator cuffהגורם לחולשה של הכתף והופעת כאבים בעיקר בזמן הרמת היד או בתנועה סיבובית של הזרוע. 
  • דלקת בכתף(Tendonitis/Bursitis) – כאשר ישנה דלקת בכתף, הכאב המורגש הינו מקומי ומחמיר בפעילות. הכאבים מורגשים בשינה ולפעמים ישנה נפיחות מקומית. 
  • פריקת כתף – פריקת כתף היא מצב בו ראש הזרוע יוצא ממקומו. לעיתים ראש הזרוע חוזר למקומו מעצמו ולעיתים נדרשת התערבות של אורתופד לשם החזרתו. מצבים שונים עלולים לגרום לפריקה או תת פריקה של הכתף, ובדר"כ הסיכון לפריקה חוזרת הוא גבוה. דרך טובה למנוע הישנות של מצב זה הוא טיפולי פיזיותרפיה לחיזוק שרירי הכתף.
  • שבר בכתף – שברים של ראש הזרוע או של עצם הבריח. השבר הוא לרוב תוצאה של פגיעה ישירה או נפילה על יד ישרה. אופי הטיפול בשבר (ניתוחי/שמרני) הינו החלטה של רופא אורתופד. בכל מצב, קיים ורך בשיקום ופיזיותרפיה לכתף להחזרה לתפקוד מלא.
 
חדש באתר! PLAYBALL: כדור אימון מהפכני המסייע בתרגולי פיזיותרפיה לכתף
הכדור החכם מבית PLAYWORK משלב תרגול שיקומי 'חכם' וטכנולוגיית IOT  (האינטרנט של הדברים) כדי להפוך את הפיזיותרפיה לחוויה מאתגרת ומהנה!! לפרטים נוספים לחצו : PLAYBALL

אבחון וטיפול פרטי בבית על ידי פיזיותרפיסט מיומן

כל טיפולי הפיזיותרפיה במסגרת Restart Therapy נעשים באופן פרטי בזמן שנוח לך בסביבה הטבעית בה אתה חי, עובד ומתאמן. פיזיותרפיסט מיומן בעל ניסיון בשיקום וטיפול אורטופדי מגיע אליך הביתה מבצע אבחון קצר בפגישה הראשונה, קובע יחד אתך את מטרות הטיפול ויחד בונים תוכנית טיפול הכוללת גם תוכנית אימון אישית לתרגול עצמי. תדירות הטיפול נקבעת בהתאם לצורך בהמלצת הפיזיותרפיסט.

תהליך האבחון מורכב משלושה שלבים מרכזיים:

  1. איסוף מידע רפואי – הפניית רופא, בדיקות הדמיה, ומהלך ניתוח/פציעה/מחלה נוכחית.
  2. תשאול – מתי התחיל הכאב? מתי בדרך כלל הוא מופיע? מה עוזר לכאב ומה גורם להחמרה שלו? היסטוריה על פציעות ישנות במידה והיו ועוד. מטרת התשאול להבין מאיפה הכול התחיל ולזהות את מקור הכאב. כדי לבנות תוכנית תרגילים נכונה לחיזוק הכתף ולמניעת הכאבים, יש לשים לב אילו פעולות מחמירות את הכאב או מקלות עליו, אם באימון ואם בפעילויות היום-יום.
  3. בדיקה קלינית – לאחר התשאול, נבצע בדיקה קלינית ופונקציונלית בהתאם לחשדות שיעלו מהתשאול הראשוני. הבדיקה בדרך כלל כוללת בדיקת טווחי תנועה, יציבות של המפרק, כוח שרירים ופעולות פונקציונליות שיהוו בסיס לבניית תוכנית תרגילים לחיזוק.

 

טיפול פיזיותרפיה לכתף - מה הוא כולל?

טיפולי הפיזיותרפיה מתמקדים בהפחתת כאב, הגדלת טווח תנועה, חיזוק שרירים, הגברת היציבות של המפרק והחזרה הדרגתית לתפקוד מלא עם היד.

קיימות שיטות שונות ומגוונות לטיפול בכאב, כגון: קירור/חימום, גירוי חשמלי, דיקור מערבי, קניזיוטייפינג, טכניקות מנואליות שונות ועוד. כל מטפל מגיע עם ארגז כלים רחב. חשוב לציין שחלק מהגישות הללו מצריכות הכשרה ותעודת הסמכה.

מעבר להתייחסות לכאב עצמו, רוב רובו של הטיפול מוקדש לתרגול אקטיבי והדרכה לתרגול עצמי. תרגול אקטיבי כולל סדרה של תרגילים מבוקרים, מותאמים באופן אישי לכל אדם ואדם בהתאם למצב הכתף, האבחנה ורמת הכאב. התרגול מתמקד בחיזוק ואיזון הדרגתי של הכתף באמצעות תרגילים, עיסוי, מתיחות וחיזוק. במטרה לשפר את הכוח והשליטה של תנועות הכתף ושרירי הכתף. בניגוד להנחה שאם יש כאב צריך לתת לאיבר לנוח, אנחנו דוגלים בשמירה על תנועה והנעה בכל שלבי ההחלמה. תנועה אקטיבית מבוקרת מסייעת בשמירה על תפקוד וחיוניות המפרק, גם במצב של מגבלה ו/או כאב.

להתייעצות טלפונית ללא עלות או התחייבות עם מטפל מקצועי, מצוות Restart Therapy – שיקום פרטי בבית הלקוח, לקבלת מידע נוסף והמלצה על פיזיותרפיסט מיומן בתחום, התקשרו עכשיו לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן