מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה לרצפת אגן

פגיעה בשרירי האגן וברצפת האגן היא תופעה שכיחה לאחר פגיעה במערכת העצבים המרכזית כגון, אירוע מוחי, ניתוח בעמוד השדרה, ומחלות נוירולוגיות כמו טרשת נפוצה, פרקינסון ואלצהיימר.
לכן, Restart Therapy מעמידים לרשותכם צוות של פיזיותרפיסטים שיקומיים שעבר הכשרה מתאימה לצורך מתן טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן.

פיזיותרפיה לרצפת אגן - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

מבנה רצפת האגן וחשיבותה בתפקוד היומיומי

רצפת האגן מורכבת ממערך של שרירים, רקמות רכות ,כלי דם ועצבים הנמצאים בחלקו התחתון ביותר של האגן, כלומר באזור הסוגרים. הרקמות הללו יוצרות מעין ערסל המתחיל מפתחו הקדמי של האגן ועד לעצם הזנב, עליו נתמכים כל אברי האגן הכוללים את שלפוחית השתן, הרחם או הערמונית (נשים וגברים בהתאמה) והחלחולת (רקטום), צינורית השתן ופי הטבעת.

לשרירי רצפת האגן מספר תפקידים חשובים:
• כיווץ הסוגרים המאפשר לנו שליטה על הצרכים (שתן וצואה).
• שמירה על מנח האברים הפנימיים של האגן בזמן פעילות ובזמן מנוחה.
• הפעלת רפלקסים שגורמים להרפיית שריר השלפוחית והחלחולת בזמן התאפקות (חיוני לתפקוד מיני ולמהלך לידה).

תפקוד לקוי של שרירי רצפת האגן נוצר בדרך כלל בעקבות מתח שריר גבוה (טונוס מוגבר) שגורם לכיווץ יתר של הסוגרים או בעקבות מתח שריר נמוך או חולשת שרירים אשר אינם מאפשרים כיווץ תקין של הסוגרים. מצבים אלו גורמים לבעיות שונות כמו: עצירות ,קשיי התרוקנות, צניחות, דליפות צואה ושתן, דחיפות ותכיפות במתן שתן וכאבים.

תפקוד לקוי של שרירי רצפת האגן מוביל, בסופו של דבר, לפגיעה משמעותית ברמת הניידות והתפקוד היומיומי, באיכות החיים, והרצון להשתלב בחברה. מחקרים מעידים על כך שאנשים לאחר אירוע מוחי הסובלים מבעיות שליטה על הסוגרים מדווחים פי 2 על דיכאון, מאשר אנשים לאחר אירוע מוחי עם תפקוד תקין של הסוגרים.
לאור הפגיעה המשמעותית במצב הרוח, איכות החיים ומידת ההשתתפות בפעילויות יומיומיות ובסיטואציות חברתיות, אנחנו ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית ממליצים על טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן.

עובדה חשובה! שרירי רצפת האגן הינם שרירים רצוניים, כלומר, יש לנו שליטה עליהם, וניתן לחזק ולאמן אותם לצורך תפקוד יעיל יותר, בעזרת טיפולי פיזיותרפיה.

מה כוללת פיזיותרפיה לרצפת האגן?

פיזיותרפיה לרצפת האגן הינה חלק מטיפולי פיזיותרפיה שיקומית שמטרתה להחזיר למטופל את היכולת לשלוט בשרירי רצפת האגן ובכך להביא תפקוד תקין של אברי האגן.
הפגישה הראשונה מתמקדת בעיקר לצורך הערכת התפקוד של רצפת האגן שלך על ידי תשאול ובדיקה של המטפל, הסברה והדרכה של המטופל וקביעת תוכנית ומטרות טיפול.
בדיקה והערכה של תפקוד רצפת האגן כוללת בדיקה של היציבה, תנועתיות של הגב התחתון והרגליים ובדיקה ידנית של רצפת האגן. מומלץ לבצע את הבדיקה גם באמצעות מכשיר ביופידבק המאפשר הערכה יעילה יותר של כוח הכיווץ, יכולת ההרפיה והסיבולת של שרירי רצפת האגן.
בהתאם לממצאי הבדיקה,

הפיזיותרפיסטית מרכיבה תוכנית טיפול הדרגתית לחיזוק שרירי רצפת האגן ושיפור השליטה על הסוגרים, בתדירות המתאימה.
הצלחת הטיפול תלויה במידה רבה בשיתוף הפעולה שלך וביישום מלא של כל ההסברים, הטכניקות והתרגילים שהמטפל מלמד אותך במהלך הטיפולים.

פיזיותרפיה לרצפת האגן מתאימה גם לקשישים הסובלים מהבעיה. קשישים עלולים לסבול מבעיות בתפקוד רצפת אגן ואי שליטה על הסוגרים, ולקבל את זה כחלק טבעי בתהליך ההזדקנות. אבל, באמצעות פיזיותרפיה פרטית למבוגרים ותרגילים ניתן להשיג שליטה מלאה.
להתחלת טיפולי פיזיותרפיה בבית התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400

יעילות הטיפול של פיזיותרפיה לרצפת האגן כבר מוכחת!

מחקרים שבחנו את יעילותו של טיפולי פיזיותרפיה לרצפת האגן בקרב אנשים לאחר אירוע מוחי שדיווחו על מצבי אי שליטה בסוגרים מאז האירוע, נמצא כי תרגול שרירי רצפת האגן:
• משפר את הכוח והסיבולת של שרירי רצפת האגן.
• מפחית את התדירות בריחות השתן והצורך להתפנות ביממה.
• משפר את הניידות (מגביר יציבות של האגן).
• משפר את יכולת ההתאפקות.
• מסייע בגמילה מטיטול.
• משפר את איכות החיים.
• מסייע בחזרה לשגרה ותפקוד מלא.

תפקוד לקוי של רצפת האגן הוא אחת הסיבות העיקריות לירידה בהשתתפות בעיסוקים, וירידה במצב הרוח, אשר ביכולתה להביא לפגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי ובאיכות החיים. מצד שני, קיים טיפול ספציפי שביכולתו לשפר משמעותית את מצבך התפקודי והרגשי. אז למה לחכות?

Restart Therapy מומחים לשיקום פרטי בבית הלקוח אצלנו תוכלו למצוא מגוון של מטפלים פרטיים בתחומים שונים: שיקום נוירולוגי, שיקום גריאטרי, שיקום אורטופדי, פיזיותרפיה שיקומית, ריפוי בעיסוק למבוגרים, קלינאית תקשורת למבוגרים, ייעוץ תזונתי למבוגרים ועוד.
אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 לקבלת ייעוץ טלפוני בחינם ולקביעת טיפול פרטי בביתך או בקליניקה באזור מגוריך, או להשאיר את הפרטים שלך כאן באתר ואנו כבר נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן