מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

פיזיותרפיה וסטיבולרית

פיזיותרפיה וסטיבולרית VRT- Vestibular rehabilitation therapy זהו טיפול שיקומי שבא לטפל במקרים של סחרחורות או מה שנקרא ורטיגו (סחרחורת סיבובית).
מדובר באחד מטיפולי פיזיותרפיה שיקומית בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר מבחינת שיקום, הפחתה והעלמת תסמינים והחזרה לתפקוד מלא. אולם לשם השגת תוצאות מיטביות הטיפול צריך להתבצע אך ורק על ידי פיזיותרפיסט מיומן שעבר הכשרה מתאימה לכך. לכן, אצלנו ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח אנו מוודאים שהמטפל שלך יודע מה הוא עושה!

פיזיותרפיה וסטיבולרית - Restart Therapy שיקום נוירולוגי פרטי בבית הלקוח

סחרחורת ופיזיותרפיה וסטיבולרית

סחרחורת היא ביטוי של פגיעה במערכת הוסטיבולרית שהיא מערכת שיווי המשקל. ממוקמת ליד האוזן הפנימית בעצם הטמפורלית ומספקת מידע למוח בנוגע לתנועות הגוף והראש ומיקומו של הגוף במרחב. מחלות שונות עלולות לפגוע בחלקים שונים של מערכת שיווי המשקל ולהוביל לסחרחורות.

בכל מקרה של סחרחורת מומלץ לפנות לרופא, במיוחד במקרים הבאים:
1. אם אתה אדם מבוגר, מעל גיל 65.
2. אם יש לך מחלות רקע כמו יתר לחץ דם, סוכרת או מחלות לב.
3. אם הסחרחורות מלוות בבחילות והקאות.
4. אם בנוסף לסחרחורת יש בעיה נוספת כמו בעיה בדיבור, חולשה ביד או ברגל או ראייה כפולה.

רופא מיומן יודע לאבחן את הבעיה על ידי בדיקה קלינית ואנמנזה מדויקת (תשאול המטופל). הטיפול בסחרחורות הוא בהתאם לסיבה שגורמת להן.

הסיבות השכיחות ביותר לסחרחורות:
1. BPPV – מצב שבו הגבישים בתוך איבר שיווי המשקל משנים את מקומם עם שינוי התנוחה. במצב כזה האדם יחוש בהתקפי סחרחורת קצרים שחוזרים על עצמם ושנמשכים בין כמה שניות לכמה דקות בכל פעם שגופו משנה מנח, נניח במעבר משכיבה לישיבה. טיפולי פיזיותרפיה וסטיבולרית מועילה מאוד במצב זה על ידי שינוי המיקום של הגבישים באוזן כך שהם לא יגרמו לסחרחורת.
2. Vestibular Neuronitis – כתוצאה מדלקת של העצב הווסטיבולרי, האדם יחוש בסחרחורת קשה שמלווה בחוסר יציבות, קשיי הליכה, בחילות והקאות. הסחרחורת נמשכת לרוב כמה ימים עד מספר שבועות בעזרת טיפול תומך בלבד.
3. מחלת מנייר – בעקבות עליית הלחץ באוזן הפנימית, האדם יסבול מהתקפים חזקים של סחרחורת סיבובית (ורטיגו) שמלווים בירידה בשמיעה בנוסף לבחילות והקאות. ההתקפים נמשכים בדרך כלל ממספר שעות ועד 48 שעות, ולרוב השמיעה חוזרת אחרי שההתקף חולף.
4. אירוע מוחי, גידול מוחי או מחלות נוירולוגיות מסוימות כמו למשל טרשת נפוצה. אמנם במצבים אלו בדרך כלל האדם יחוש בתסמינים נוספים כמו קושי בדיבור או חולשה ביד או ברגל. מאחר והפגיעה היא קבועה בדרך כלל מתרחש תהליך של הסתגלות, והסחרחורת חולפת לאחר תקופה מסוימת.
5. תרופות שונות עלולות לגרום לתופעת לוואי של סחרחורת. בדרך כלל תופעת הלוואי חולפת ובמידה ולא מומלץ להיוועץ עם רופא.
6. פגיעה ישירה או עקיפה בראש או בצוואר (למשל כתוצאה מניתוח), אשר עלולים לגרום לפגיעה במערכת הוסטיבולרית.

מתי נשתמש בטיפולי פיזיותרפיה וסטיבולרית?

אם כבר זמן מה אתה סובל מסחרחורות (ורטיגו), מרגיש סחרחורת בכל פעם שהגוף משנה תנוחה, מרגיש חוסר יציבות בהליכה, מרגיש שהעולם זז בעוד שאתה נשאר במקום, עייפות, כאבי ראש או בחילות? מומלץ לפנות לפיזיותרפיסט פרטי מומחה של Restart Therapy.
אם בעקבות הסחרחורות והתסמינים השונים אתם נמנעים מפעילויות מסוימות ואתם מרגישים מוגבלים מבחינה תפקודית? מומלץ לפנות לפיזיותרפיסט מומחה של Restart Therapy.

מהם טיפולי פיזיותרפיה וסטיבולרית?

נציג של Restart Therapy מפנה אותך אל פיזיותרפיסט המתמחה בשיטה, אשר מגיע אליך הביתה ביום ובשעה שנוחים לך.
תחילה הפיזיותרפיסט מבצע הערכה מקיפה הכוללת, ראיון ותשאול של המטופל על ההיסטוריה הרפואית ועל הבעיות המפריעות לו כיום; תצפית והערכה של היציבה, שיווי המשקל, ההליכה, ואסטרטגיות פיצוי בהם משתמש המטופל להפחתת התסמינים; ובדיקת ראייה בדגש על תיאום עין-ראש, על ידי מדידה של תנועות הראש כאשר העיניים עוקבות אחר חפץ נע.

בהתאם לממצאי ההערכה, הפיזיותרפיסט בונה תוכנית טיפול המורכבת מסדרה של תרגילים מיוחדים המתמקדים בהסתגלות לרפלקסים של שיווי משקל. התרגול מבוסס על תנועות ראש תוך שמירה על מיקוד הראייה. לדוגמא, המטופל מתבקש להתבונן על יעד הנמצא לפניו ולהניע את ראשו מצד לצד, תוך שהוא שומר על היעד בפוקוס.

התרגול נעשה בהדרגה, מבחינת קצב עוצמה ומהירות תנועות הראש, משך התרגול, הביצוע שלו במגוון תנוחות (ישיבה, עמידה, שכיבה והליכה) ומורכבות התרגילים. זאת מאחר והתרגול עצמו עלול לגרום לבחילות או חוסר נעימות בגוף.
בהתחלה, רוב התרגילים יתבצעו בבית, אולם בהמשך, חלק מהתרגול יתבצע מחוץ לבית על מנת לאפשר למטופל להסתגל למגוון הגירויים הנמצאים בחוץ. הטיפול כולל הדרכה למטופל כיצד לבצע את התרגול בעצמו בזמנו הפנוי.

תוכנית הטיפול אורכת בדרך כלל בין חודש לחודשיים, וההצלחה שלה אדירה. אנשים שעברו את הטיפול הזה מדווחים על כך שבזכות הטיפול הם הצליחו לחזור לפעילות מחוץ לבית מבלי לחוש בתסמינים, ללכת לאחור, להסתובב במהירות, ולעלות ולרדת במדרגות ללא אובדן שיווי משקל.

Restart Therapy מומחים לשיקום פרטי בבית הלקוח אצלנו תוכלו למצוא מגוון של מטפלים פרטיים בתחומים שונים כגון: שיקום נוירולוגי, שיקום גריאטרי, שיקום אורטופדי, פיזיותרפיה שיקומית, ריפוי בעיסוק למבוגרים, קלינאית תקשורת למבוגרים , ייעוץ תזונתי למבוגרים ועוד. למידע ולפרטים התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן