מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

לימוד סינית מחזק את הזיכרון ומאט את הזדקנות המוח

לימוד שפה חדשה יכול להיות מועיל במספר דרכים, כולל שיפור הזיכרון והאטת הזדקנות המוח. מחקר חדש מצא שאנשים שדוברים שפה שנייה הם בעלי סיכון נמוך יותר לחלות במחלות דמנטיות, כולל אלצהיימר ודמנציה. סינית היא שפה מיוחדת בכך שהיא בעלת מבנה מורכב, מה שהופך אותה לאתגר מושלם עבור המוח שלנו.

לימוד סינית למוח בריא, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

כיצד לימוד שפה שנייה מסייע בשמירה על מוח בריא?

מחקרים הראו שאנשים דו-לשוניים נוטים לסבול פחות ממחלות מוח כמו אלצהיימר ודמנציה, מכיוון שללימוד שפה חדשה יש השפעה חיובית על אזורים שונים במוח, כולל אזורים האחראים לזיכרון, תפיסה וגמישות קוגניטיבית.

המחקר, שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת תל אביב, מצא שאנשים שדוברים שפה שנייה יש להם יותר מסת חומר אפור במוחם, במיוחד באזורים המעורבים בזיכרון, פתרון בעיות ותקשורת. החוקרים מצאו גם שאנשים שדוברים שפה שנייה הם מהירים יותר בהתמודדות עם משימות קוגניטיביות, ומתפקדים טוב יותר במבחני זיכרון. החוקרים מאמינים שהיתרונות של לימוד שפה שנייה נובעים מהעובדה שהיא מפעילה את המוח ומאתגרת אותו. כשאנו לומדים שפה חדשה, אנו נאלצים לחשוב בצורה אחרת, לזכור מילים חדשות ולרכוש כללים חדשים. כל זה עוזר לשמור על המוח פעיל וגמיש.

לימוד שפה חדשה יכול גם לעזור לשמור על המוח צעיר יותר. מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה מצא שאנשים שרכשו שפה חדשה בגיל מבוגר הראו פעילות מוחית דומה לאנשים צעירים יותר.

סינית? לא מה שחשבתם! כל אחד יכול ללמוד את השפה

השפה הסינית היא מורכבת להפליא אך הגיונית. סינית היא שפה כתובה בסימנים, מה שהופך אותה לשונה מאוד מרוב השפות המערביות. עם זאת, מבנה השפה הסינית הוא למעשה די הגיוני. כל סימן סיני מייצג מילה או רעיון, והסימנים מסודרים בצורה היררכית. זה הופך את השפה הסינית לקלה יותר ללימוד ממה שנדמה במבט ראשון. אם אתם מחפשים אתגר מנטלי, הזדמנות להכיר תרבות חדשה ולהרחיב את האפשרויות התעסוקתיות שלכם, לימוד סינית היא דרך מצוינת לעשות זאת.

מגוון היתרונות בלימוד השפה הסינית

פרט לכך שלימוד השפה הסינית מסייע בשיפור הזיכרון, האטת הזדקנות המוח ומניעת מחלות מוח ישנם שני יתרונות בולטים נוספים בלימוד השפה:

  1. בהמשך למה שכתוב בפסקה הקודמת, השפה הסינית מורכבת מסימנים. כתיבת השפה דומה יותר לציור מאשר לכתיבה. אם כן, תרגול כתיבת השפה משפר בין היתר את המוטוריקה העדינה, שגם היא לרוב נחלשת ככל שהגיל עולה.
  2. בנוסף ליתרונות הבריאותיים, לימוד סינית יכול גם לעזור לך להיות חברותי יותר. סינית היא השפה המדוברת ביותר בעולם, עם יותר ממיליארד דוברים. על ידי לימוד סינית, תוכל לתקשר עם אנשים מכל רחבי העולם ולפתח קשרים חדשים.
Restart Therapy - שואו יאנג ShouYang 寿养

תכירו את ד"ר תמר כהן, בעלת ניסיון רב שנים בהוראת השפה והתרבות הסינית ומעבירה הרצאות בנושאים הקשורים לסין ולשפה הסינית כבר מעל ל15 שנים. בעברה, ניהלה את תחום הוראת השפה הסינית, האיטלקית והגרמנית במשרד החינוך מעל ל15 שנים. בנוסף, הובילה את מסלול הכשרת המורים לסינית באוניברסיטת תל אביב ועדיין מרצה במכללות לחינוך בארץ ובעולם. תמר בעלת תואר ראשון בסינולוגיה, ותואר שני ושלישי בחינוך רב לשוני, בדגש על הוראת סינית כשפה נוספת, מה שמקנה לה הבנה תיאורטית, אקדמית ומעשית על הוראת השפה והתרבות הסינית.

Restart Therapy יחד עם ד"ר תמר כהן מציע ללקוחותיו שיעורים פרטניים וקבוצתיים ללימוד סינית במטרה לשמור על מוח בריא, להאט תהליכי הזדקנות ובמידת הצורך להאט תהליכים הקושרות למחלות מוח בגיל המבוגר.

למי זה מתאים?

  • בני הגיל השלישי, אשר מחפשים דרך ייחודית לשמור על מוח בריא ופעיל. כל מי שחלם ללמוד סינית וטרם הגשים וכל מי שחשב שזה בלתי אפשרי.
  • מבוגרים אשר מדווחים על ירידה קוגניטיבית ובעיות בזיכרון עקב גיל מתקדם או בעקבות אירוע רפואי/מחלה כלשהי כגון: אירוע מוחי, דמנציה, פרקינסון ועוד.

 

איך מתחילים?

  • משאירים פרטים בטופס בתחתית העמוד.
  • אנחנו חוזרים אליכם ומתאמים שיחת ייעוץ והתאמה עם ד"ר תמר כהן.
  • במידת הצורך אנו ממליצים על פגישת הערכה עם מרפאה בעיסוק, לצורך זיהוי הצרכים האישיים שלך והתאמת השיעורים עם תמר באופן אופטימלי. הפגישה כרוכה בתשלום.
  • מתחילים ללמוד סינית.
    המפגשים מתקיימים בזום או פנים מול פנים בבית הלומד.
אם הצלחנו לשכנע אתכם שלימוד השפה הסינית הוא ה-דבר בשבילכם, אם אתם מרגישים פחות חדים ואיטיים יותר בחשיבה שלכם ואתם מחפשים דרך מהנה ויעילה במיוחד לשמור על מוח בריא ולחדד יכולות קוגניטיביות, תשאירו את הפרטים שלכם כאן למטה וד"ר תמר תחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים ותשובות לשאלותיכם.  
דילוג לתוכן