מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

לונג קוביד טיפול

בסוף שנת 2019 הגיח לעולם נגיף הקורונה. עם הזמן הוא קיבל את שמו COVID-19 שפירושו: COrona VIrus Disease-2019. בשנתיים האחרונות נאסף מחקר רב ממחקרים בכל רחבי העולם בנוגע לנגיף וההשפעות שלו על גופנו. ה"לונג קוביד" LONG COVID הוא כינוי למצב שבו תסמיני מחלת הקוביד נמשכים שבועות או חודשים. חלק מראשוני החולים סובלים מהמצב הזה כבר קרוב לשנתיים.

לונג קוביד טיפול - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

מהם התסמינים של לונג קוביד?

עד כה זוהו מעל 50 סימפטומים שונים שעלולים להופיע בשבועות שאחרי ההחלמה מקורונה, כאשר מערכת הנשימה והמוח הן המערכות העיקריות שנפגעות. התלונה השכיחה ביותר היא תחושת עייפות שאינה מוקלת לאחר שינה או מנוחה, התחושה מלווה כ-60% מהלוקים בתסמונת. על פי הידע שהצטבר עד כה, ילדים קטנים (עד גיל 10 שנים) אינם נוטים לפתח תסמינים מתמשכים. לעומת זאת, התופעה מאובחנת יותר ויותר במתבגרים בני 11 עד 18 שנים, ושכיחותה עולה עם הגיל, כאשר בני הנוער מתארים תופעות זהות לתופעות שעליהן מדווחים מבוגרים.

התסמינים הנפוצים ביותר במבוגרים הם:

 • עייפות וחולשה קיצוניות, עד כדי קושי רב בביצוע מטלות יומיומיות.
 • כאבי שרירים וכאבי פרקים.
 • שיבושים ממושכים בחוש הריח.
 • קשיי נשימה וכאבים בחזה.
 • דפיקות לב ודופק מהיר.
 • פגיעה ניכרת בזיכרון ובריכוז.
 • כאבי ראש.
 • דיכאון וחרדה.
 • קשיי שינה.
 • שיבושים במחזור החודשי ותסמיני גיל המעבר.
 • תחושות נימול ו/או זרמים חשמליים.
 • טינטון (צפצופים באוזניים), ועוד.

כיצד מאבחנים לונג קוביד?

האבחנה נעשית על ידי רופא המשפחה. ראשית, חשוב לאבחן שאדם אכן סובל מלונג קוביד ולשלול סיבות אחרות לתסמינים השונים מהם האדם סובל. עם הצטברות הידע על התופעה נפתחו בקופות החולים השונות מרפאות ייעודיות לטיפול בתופעה, הנקראות "מרפאת מחלימים – פוסט קורונה". המרפאות הללו מציעות ייעוץ וליווי רפואי במקביל לטיפולים פרא-רפואיים הכוללים לרוב טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק.

ככל שהתופעה הולכת וגדלה בקרב ציבור המחלימים מקורונה, לצד המודעות ההולכת וגוברת לנושא ולטיפול המוצע, התורים במרפאות הללו מתארכים. אנחנו ב-Restart Therapy מתמחים בשיקום וטיפול במצבי לונג קוביד, ומציעים מגוון רחב של טיפולים פרא רפואיים באופן פרטי, ללא צורך בהמתנה, אצלכם בבית.   

האם קיים טיפול ללונג קוביד?

כן בהחלט. אמנם, בדומה למחלות כרוניות רבות, עדיין אין טיפול ספציפי למחלה, אך בהחלט יש לרפואה את הידע והכלים לטפל בתסמינים השונים שלה. הטיפול נעשה על ידי צוות רב מקצועי המובל בד"כ על ידי רופא המשפחה האישי של המטופל. הטיפול מותאם באופן אישי לכל מטופל על פי התסמינים מהם הוא סובל, הרי הם משתנים מאוד מאדם לאדם.

אנחנו בRestart Therapy- מציעים תוכנית שיקום וטיפולי בית משולבת עבור אנשים הסובלים מלונג קוביד. התוכנית כוללת:

פיזיותרפיה טיפולי הפיזיותרפיה השיקומית מטרתם לשפר את הכוח והתנועתיות שאבדה, בדגש גדול על סיבולת. אנשים רבים שהחלימו מקורונה מדווחים על עייפות ותשישות, קשיי נשימה וקושי לחזור לפעילויות קודמות, ורבים מהם נזקקים לפיזיותרפיה נשימתית. צוות הפיזיותרפיסטים של Restart Therapy עורכים פיזיותרפיסט פרטית בבית הלקוח יעזור לכם לחזור לכושר גופני וימליץ על פעילות גופנית מותאמת לשמירה על ההתקדמות.

ריפוי בעיסוק – בכל מצב בו האדם חש בירידה בתפקודי הזיכרון, הקשב והריכוז או התפקודים הניהוליים, מומלץ לפנות להערכה אצל מרפאה בעיסוק ולהתאמת טיפול לשיפור היכולות ושיפור התפקוד היומיומי בעזרת אסטרטגיות קוגניטיביות. הטיפול ניתן בידי מרפאות בעיסוק אשר מתמחות בשיקום וטיפול קוגניטיבי במבוגרים על רקע נוירולוגי.

קלינאית תקשורת קלינאית תקשורת למבוגרים מתמחה באבחון וטיפול בבעיות קול, טיפול בבעיות שפה, טיפול בבעיות דיבור וטיפול בבעיות בליעה. במקרה של החלמה ממצבי קורונה חמורים יותר, הכוללים גם אשפוז, הרדמה והנשמה, ייתכנו לאחר מכן קשיים בבליעה או הפרעות בקול.

דיאטנית קלינית ייעוץ תזונתי למבוגרים מותאם והתאמת תפריט יומי להשלמת כל הערכים התזונתיים הנדרשים וחזרה/שמירה על משקל גוף תקין לאחר החלמה מקורונה. במצבים בהם ישנו אובדן של חוש הריח והטעם, ניכרת השפעה גם על התיאבון ומה שאנו אוכלים. הייעוץ ניתן בפגישה פרונטלית או בZOOM, פגישה חד פעמית של שעה. בסיום הפגישה הדיאטנית הקלינית מפיקה דו"ח כתוב ובו כל ההמלצות והשינויים התזונתיים הנדרשים לצורך החלמה מהירה ואפקטיבית.

התוכנית מוצעת במקביל לתוכנית הטיפול של רופא המשפחה האישי שלך שעשוי לכלול בין היתר גם טיפול תרופתי להקלה בתסמינים. צוות המטפלים שלנו נמצא בקשר מתמיד עם הצוות הרפואי שמטפל בך, לקבלת והעברת מידע רפואי-שיקומי, במטרה להעניק לך את הטיפול הטוב ביותר.

איך אדע אם אני זקוק לטיפול?

אם חליתם בקורונה, ומאז ההחלמה אינכם מצליחים לחזור לעצמכם, ענו על השאלון הבא:

 • האם את/ה שוכח/ת מה אמרו לך לפני דקה או מה התכוונת לעשות?
 • האם את/ה מרגיש/ה עייפות קיצונית וקושי לתפקד בבית או בעבודה?
 • האם את/ה מתקשה לעשות דברים שלפני המחלה עשית בקלות?
 • האם את/ה מתנשף/ת בביצוע פעולות פיזיות שונות שלפני המחלה היית עושה ללא מאמץ?

 

במידה וענית "כן" על יותר משאלה אחת, אנו ממליצים לך לפנות לייעוץ והערכה על ידי אחד מהמטפלים שלנו.

אנחנו ב-Restart Therapy מבינים מה עובר עליכם, ויודעים איך לשפר את התפקוד ואת איכות החיים שלכם! אנחנו מעניקים ייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות או התחייבות בטלפון שמספרו 077-9966400. אנו נשמח להמליץ ולהפנות אתכם למטפלים המתאימים באזור מגוריכם. באפשרותכם גם להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה בטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן