מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפול בפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה הינה מחלה המופיעה בכ3% מהאוכלוסייה (פי 6 אצל נשים), ומתבטאת בשיבוש המערכת העצבית שאחראית על כאב במוח. אותו שיבוש גורם לכך שאנשים הסובלים מהמחלה יחוו כאב בעוצמות שונות בשרירים השונים בגופם ללא סיבה נראית לעין.

טיפול בפיברומיאלגיה - Restart Therapy שיקום בבית

אופייה המיוחד של מחלת הפיברומיאלגיה

התסמינים העיקריים של מחלת הפיברומיאלגיה הם כאבי שרירים באזורים שונים בגוף, רגישות יתר עד כאב בעת מישוש או לחץ בנקודות מסוימות בגוף, נוקשות בתנועה של הגוף בעיקר בבקרים, הפרעות בתחושה כמו נימול בידיים וברגליים, ותסמינים רבים נוספים, החל מבעיות שינה, הפרעות תפקוד הקוגניטיבי כמו חוסר ריכוז או איטיות במחשבה, בעיות במערכת העיכול ועוד.

אנשים המתמודדים עם מחלת הפיברומיאלגיה מדווחים על כך שהיא מתבטאת בעליות ומורדות, בימים טובים יותר המלווים בימים קשים יותר ובחוסר עקביות, אשר משפיעים על היכולת התפקודית ומפריעים להתנהלות יומיומית תקינה ורציפה.
מערך השיקום הנוירולוגי של Restart Therapy מכיר היטב את המחלה ואת הקושי הייחודי בהתמודדות עימה, בעקבות המודעות המופחתת והסטיגמה השלילית כלפיה וכלפי ההשלכות שלה על התפקוד היומיומי. אצלנו לא תשמעו משפטים כמו: "זה הכול בראש שלך" או "אין מה לעשות". צוות המטפלים שלנו יתייחס במלוא הרצינות והמקצועיות לכל סימפטום ותחושה שלך.

מחלת הפיברומיאלגיה נחשבת למחלה שקופה. התסמין העיקרי שלה הוא כאב, ואין כרגע שום בדיקה מוכחת שיכולה לאמת את קיומה. אבחון המחלה ניתן לרוב בעקבות התלונות של החולה והעדר ממצא פתולוגי אחר שיכול להסביר אותן. המחלה היא שקופה כי כך גם הכאב הוא בלתי נראה. מחלות נוספות כמו אנדומטריוזיס למשל נחשבות למחלות שקופות, אשר לרוב מערכות הרפואה והרווחה נוטות להתעלם ממנה, בעיקר כי אין להן דרך להתמודד ולטפל בה.

תוכנית הטיפול הייחודית של Restart Therapy

נכון להיום, טיפול בפיברומילאגיה ברפואה הקונבנציונאלית, היא על ידי משככי כאבים או תרופות פסיכיאטריות אשר במקרה הטוב נותנות מענה חלקי בלבד. לכן ההמלצה הרווחת היא שילוב של כל טיפול שמסייע בהפחתת הכאב והגברת התפקוד.
אצלנו ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, קיים צוות מטפלים ייעודי המתמחה בטיפול בפיברומיאלגיה. טיפול בפיברומיאלגיה כוללל התערבות טיפולית בכמה תחומים:

פיזיותרפיה שיקומית יכולה לעזור בחיזוק השרירים, בטיפול בדלקות ופציעות ברקמות והפחתה בכאב. הטיפול כולל שימוש בטכניקות עיסוי מבוססות מדע רפואי והדרכה והתאמה של תוכניות אימון ותרגול בבית תוך שמירה על תנועה מווסתת.

מחקרים מראים כי למרות התפיסה הרווחת להימנע מפעילות גופנית (עקב כאב), השתתפות בפעילות גופנית בעצימות נמוכה לאורך זמן מטיבה מאוד עם החולים במחלה, ואף מסייעת בהפחתת הכאבים. לכן, פילאטיס שיקומי או יוגה הן הפתרון לטווח הארוך.

טיפול קוגניטיבי, לרוב קצר מועד, וליווי על ידי מרפא/ה בעיסוק יתמקדו בהקניית אסטרטגיות מטה-קוגניטיביות, שינוי הרגלים ודפוסי מחשבה וטכניקות להרפיית הגוף והנפש, אשר יסייעו לכם לשמור על תפקוד מיטבי בבית ובעבודה גם בימים הפחות טובים של המחלה.

פיברומיאלגיה ותזונה

לתזונה יש השפעה רבה על המחלה והתסמינים שלה. חולי פיברומיאלגיה רבים הינם בעלי רגישות להיסטמין, אשר נמצא במזונות רבים, ועלול להשפיע בין היתר על מערכת הכאב בגוף ולגרום לרגישות גבוהה יותר לכאב. לכן, ייעוץ תזונתי של דיאטנית קלינית חיוני עבור חולי פיברומיאלגיה. תזונאית קלינית שתגיע אליך הביתה תבנה עבורך תפריט מאוזן הכולל תזונה נקייה ממזונות שעלולים להזיק ולהשפיע על מערכות הגוף השונות ולהחמיר את תסמיני המחלה.

אנחנו ב-Restart Therapy שיקום בבית, קלינאית תקשורת פרטית, פיזיותרפיה פרטית ושיקום פרטי לאחר אירוע מוחי, נבנה עבורך תוכנית שיקום, אשר תותאם באופן אישי על ידי צוות מטפלים מוסמך, המתמחה בשיקום נוירולוגי ומכיר היטב את הפתולוגיה של מחלת הפיברומיאלגיה. לשיחת ייעוץ חינם עם צוות המטפלים שלנו, הנכם מוזמנים להתקשר לטלפון שמספרו 077-9966400 או להשאיר את הפרטים שלכם באתר ואחד מהמטפלים שלנו יחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן