מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפול בכאבים כרוניים

אומרים שהכאב מזכיר לנו שאנחנו חיים, אבל איך לומדים לחיות עם הכאב? כאשר הכאב הופך להיות הבעיה העיקרית של החולה הוא מהווה מחלה בפני עצמה. אנחנו ב-Restart Therapy, שיקום פרטי בבית הלקוח, מאמינים שכאב כרוני הוא כאב מורכב ולכן יש לטפל בו בגישה הוליסטית רחבה.

טיפול בכאבים כרוניים - Restart Therapy שיקום פרטי בבית

מה מגדיר כאב כרוני?

בניגוד לכאב חד, אשר מופיע מספר שבועות סמוך לפציעה, כאב כרוני יימשך גם חודשים לאחר הפציעה.
בניגוד לכאב חד, שמקורו לרוב ברקמה המעורבת בפציעה, כאב כרוני מופיע גם כאשר הרקמה כבר החלימה, אך מאיזושהי סיבה המוח ממשיך לשדר כאב, בגלל רגישות יתר שנוצרה במערכת העצבים.

כאב אקוטי לרוב יחלוף בעזרת תרגילים לחיזוק השרירים הסמוכים לרקמה שנפגעה וחזרה הדרגתית לפעילות. טיפולי פיזיותרפיה שיקומית יכולים לסייע לתהליך הריפוי ולוודא החלמה וחזרה מלאה לתפקוד. צוות הפיזיותרפיסטים/ות שלנו מתמחה בשיטות שונות לטיפול ושיכוך כאב כגון, קניזיוטייפינג, דיקור מערבי בנקודות כאב (Trigger Points), טיפול מנואלי ועיסוי רפואי, מיינדפולנס (מודעות קשובה) ועוד.

טיפול בכאבים כרוניים בגישת Restart Therapy

כאב כרוני, מעצם היותו מתמשך, מהווה בעיה ופוגע בתחומי חיים רבים. כאב כרוני משפיע על איכות השינה שלנו, פוגם בתפקוד שלנו בבית ובעבודה, משפיע על המעורבות החברתית שלנו ועלול להוביל למצבים של חרדה ודיכאון.
לאור מורכבות התסמינים וההשפעה שלהם על חיי היומיום, אנחנו ב-Restart Therapy שיקום נוירולוגי ואוטופדי מאמינים כי יש לשלב בטיפול בכאבים כרוניים צוות מטפלים רב מקצועי הכולל: טיפולי פיזיותרפיה, טיפולי ריפוי בעיסוק למבוגרים, טיפול רגשי על ידי איש מקצוע ועוד.

כאב כרוני מיוצר על ידי המוח, לכן טיפול בכאבים כרוניים מורכב מתרגילים אשר מאמנים את המוח על ידי חשיפה הדרגתית לכל מה שגורם לכאב ומעצים אותו ובכך מפחיתים את הרגישות שנוצרה עבור אותו כאב.
מחקרים מראים שפעילות גופנית מלווה בהפרשת הורמונים וחומרים כימיים נוספים אשר מסייעים בהפחתת תחושת הכאב ומשפרים את מצב הרוח, לכן פעילות גופנית מותאמת מהווה חלק בלתי נפרד בתוכנית טיפול בכאבים כרוניים.

התאמת פעילות גופנית לאדם הסובל מכאב כרוני דורשת מעורבות של מטפל מוסמך בעל ניסיון בטיפול בכאבים כרוניים, מאחר שרוב המטופלים מפתחים פחד מתנועה (בחשש שיעורר את הכאב). אנשים עם תסמונת כאב יחששו מכל מגע באיבר הכואב ולעיתים גם באזורים הסמוכים לו ובדרך כלל יימנעו מפעילות גופנית והגברת עומס על האזור הכאוב. לעיתים הפחד מהכאב כל כך עצום שאותו אדם יחוש בכאב עצמו עוד לפני שהמטפל בכלל נגע בו. יצירת קשר טיפולי מבוסס על אימון וביטחון הבין המטפל למטופל חשובים מאוד בתהליך השיקום מכאב.

ליווי והדרכה של מטפל מוסמך יעזור לך לצאת ממעגל הכאב ולחזור לפעילות בצורה הדרגתית במינימום כאב.
חלק חשוב בתהליך השיקום מכאב הוא רכישת כלים להפחתת מתחים והרגעת מערכת העצבים. ישנם כלים רבים שמסייעים בכך, כגון נוירו-פידבק, דמיון מודרך, CBT חשיבה חיובית ועוד. אחנו ב-Restart Therapy – שיקום נוירולוגי פרטי, מאמינים שהרגשה טובה ומצב רוח טוב מפחיתים כאבים, לכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בנוגע לשיטות השונות.

לצורך התערבות ארגונומית הכוללת התאמת הסביבה הביתית וסביבת העבודה להפחתת הסיכון לפיתוח מחלות שריר שלד וכאבים כרוניים, על ידי מרפאה בעיסוק מוסמכת במתמחה בתחום ניתן לפנות למרפאה בעיסוק באופן פרטי בבית.

לתיאום פיזיותרפיה פרטית, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי וטיפול בכאב כרוני, ולהתייעצות עם איש מקצוע אתם מוזמנים לצור קשר עם Restart Therapy- פיזיותרפיה פרטית, שיקום נוירולוגי פרטי ושיקום בבית ושיקום פרטי לאחר אירוע מוחי בטלפון שמספרו 077-9966400 או להשאיר את הפרטים שלכם כאן באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן