מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפול בדמנציה

מהי דמנציה? האם כל פגיעה בזיכרון מעידה על דמנציה? מה ההבדל בין דמנציה לאלצהיימר? ומהו טיפול בדמנציה? ב-Restart Therapy- פיזיותרפיה פרטית, שיקום בבית ושיקום פרטי לאחר אירוע מוחי, לא תישארו מבולבלים.

נגן וידאו אודות סרטון טיפול בדמנציה, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

מצבים שעלולים לגרום לאובדן זיכרון

כולנו שוכחים דברים לפעמים. זהו אחד מתופעות הלוואי של החיים המודרניים. עומס, עייפות וסטרס הינם בעלי השפעה רבה על היכולת שלנו לתפקד ביעילות בחיי היומיום, ויכולים לגרום לירידה בתפקודי החשיבה והזיכרון שלנו. מצב כזה מאפיין כמעט כל תהליך של הזדקנות טבעית (Normal Aging). עם זאת, קיים הבדל בין שינויים "נורמליים" בזיכרון לבין אובדן זיכרון הקשור למחלות מוח שונות כגון דמנציה, אלצהיימר ו-MCI.

  • דמנציה – היא אוסף של תסמינים המצביעים על פגיעה בתפקודים מוחיים כגון, פגיעה בזיכרון לטווח קצר, קושי בזיהוי אובייקטים ופרצופים, יזימה מופחתת (קושי בהתחלת פעולה או בקשת עזרה), שיפוט לקוי (בעיקר שיפוט לבטיחות במצבים מסוכנים), חוסר התמצאות בזמן ובמקום, פגיעה בתפקוד היומיומי ושינויים בהתנהגות ובמצב הרוח.
  • מחלת אלצהיימר – היא בעצם אחד הגורמים לדמנציה. למעשה הוא הגורם הנפוץ ביותר לדמנציה ו-60% מבין הסובלים מדמנציה מאובחנים כחולים במחלת אלצהיימר.
    ישנם סוגים שונים של דמנציה, למשל דמנציה וסקולרית או דמנציה של גופיפי לוי (Lewy Body Dementia). סוג הדמנציה נקבע בהתאם לבדיקות הדמיה. והטיפול התרופתי נקבע על ידי נוירולוג או פסיכוגריאטר בהתאם לסוג הדמנציה ומצב המטופל.
  • MCI (Mild Cognitive Impairment) – זוהי אבחנה שמעידה על ירידה קוגניטיבית מינורית בקרב מבוגרים, אשר בניגוד לדמנציה, אינה פוגעת בתפקוד העצמאי בחיי היומיום, עם זאת אנשים עם MCI ידווחו על ירידה בזיכרון ותפקודי חשיבה נוספים, וכן יחוו קשיים בפעולות מסוימות, בעיקר פעולות מורכבות או שאינן מוכרות להם. המצב עלול להתקדם לדמנציה בגלל מחלת האלצהיימר או הפרעה אחרת הגורמת לדמנציה. לכן, אנחנו ב- Restart Thaerpy שיקום נוירולוגי, שיקום גיריאטרי ושיקום אורטופדי מאמינים שאבחון בזמן וטיפול יעיל, מסייעים לאנשים עם MCI לשמור על רמת תפקוד גבוהה לאורך שנים, ויכול למנוע את התקדמות המצב לכדי מגבלה של ממש בחיי היומיום והתפתחות של דמנציה.

מתי נכון לטפל בדמנציה?

הסימפטומים של דמנציה מחמירים עם הזמן, עם התקדמות המחלה החולה יתקשה יותר ויותר בביצוע פעילויות יומיומיות, ועם הזמן ייעשה תלוי לחלוטין באחרים.
אנחנו ב Restart Therapy מאמינים שטיפולי פיזיותרפיה שיקומית, שיקום קוגניטיבי, קלינאית תקשורת למבוגרים ודיאטנית קלינית חיוניים עבור אנשים עם דמנציה.
רוב האנשים מגיעים לטיפול בשלב מאוחר עם דמנציה מתקדמת, כאשר המוגבלות הפיזית היא משמעותית מבחינה תפקודית ורובם כבר נזקקים לעזרה של אדם נוסף בפעולות בסיסיות.
אנחנו ב Restart Therapy שיקום גריאטרי פרט בבית הלקוח, חושבים כי טיפול בדמנציה יעיל בהרבה דווקא בשלביה המוקדמים, סמוך ככל הניתן לאבחון המחלה, כאשר רוב התפקוד עדיין שמור, וחלון ההזדמנות שלנו המטפלים להשפיע על מהלך המחלה הוא משמעותי בהרבה.

טיפול בדמנציה - Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפול בדמנציה מתמקד במספר תחומים:

ריפוי בעיסוק למבוגרים על ידי מרפאה בעיסוק מוסמכת אשר בונה תוכנית טיפול להגברת עצמאות בפעולות בסיסיות, טיפול קוגניטיבי למבוגר עם דמנציה והתאמת פעילויות פנאי במטרה לשמור על תפקוד קוגניטיבי. תוכנית הטיפול נקבעת בשיתוף עם המטופל ובני משפחתו.
פיזיותרפיה שיקומית במטרה לשמור על יכולות פיזיות וגופניות תקינות, שמירה על בטיחות בזמן הליכה וניידות בבית, והתאמת תוכנית אימון מוגדרת לשיפור ושיפור הכושר הגופני.
במקרים שונים, של קושי בבליעה או בעיות בדיבור אצל מבוגרים עם דמנציה מומלץ גם על התערבות של קלינאית תקשורת למבוגרים המתמחה בתחום. ובמקרים של בעיות בריאות על רקע תזונה מומלץ על התערבות של תזונאית קלינית שתעניק ייעוץ תזונתי מותאם.

טיפול בדמנציה מתקדמת

בשלב של דמנציה מתקדמת רוב הנטל הוא על בני משפחה המתמודדים עם מצב קשה ומורכב. לכן במצב כזה, בנוסף לטיפול בחולה עצמו, צוות המטפלים של Restart Therapy יתמקד בהדרכה למטפלים ובני משפחה הן מבחינת התמודדות רגשית עם המצב והן מבחינת הטיפול עצמו בבן המשפחה החולה. צוות המטפלים של Restart Therapy מכיר בעובדה שאנשים בגיל השלישי מהווים חלק מאוכלוסייה עם מאפיינים ייחודיים המצריכים טיפול חם ומסור לא פחות ממקצועי. אנשים מבוגרים, בפרט אנשים עם דמנציה אשר סובלים מפגיעה קוגניטיבית, לרוב חווים בדידות, דיכאון או חרדה. מצבים אלו, פרט להיותם מסוכנים לבריאותם, בעלי השפעה רבה על יכולת ההתגייסות שלהם לתוכנית הטיפולית.

אנחנו ב-Restart Therapy קלינאית תקשורת פרטית, פיזיותרפיה פרטית, שיקום בבית, שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי, כאן בשבילם ובשבילכם בני משפחה יקרים. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לצורך התייעצות ומענה על שאלות בנושא בטלפון שמספרו 077-9966400 או להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

דילוג לתוכן