מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפול בבעיות זכרון

יכולות הזיכרון שלנו משתנות לאורך השנים יותר ממה שאנו חושבים. השינויים הללו מתרחשים כל הזמן, באופן זמני או מתמשך, במצבי חיים שונים. למשל, כאשר אנחנו לא ישנים מספיק, עייפים, או רעבים אפילו, מוטרדים ממשהו או שמצב הרוח שלנו ירוד, מיד אנו מרגישים את ההשפעה של זה על הזיכרון שלנו. עומס של דרישות ומטלות ביומיום גם כן משפיע על היכולת שלנו לזכור, וככל שאנחנו תחת עומס ככה יש סיכוי שנשכח משהו או שנפספס משהו חשוב. סיטואציה נוספת, "בריאה" וטבעית לחלוטין, היא בתקופת ההיריון. נשים טוענות לירידה בתפקודי החשיבה והזיכרון, מה שנהוג להגדיר כ"טפשת הריון". למעשה מדובר במצב אמיתי שמתרחש, וכולל בין היתר שינויים ביכולות הקוגניטיביות שלנו וביניהן הזיכרון. וכמובן, שגם בתהליך של הזדקנות טבעית אנחנו מרגישים את השינויים ביכולת הזיכרון שלנו. כל אחד מהמצבים הללו טבעיים וברי טיפול ושיפור.

טיפול בבעיות זיכרון - Restart Therapy המומחים בשיקום קוגניטיבי פרטי

אז מה למעשה עלול לגרום לבעיות בזיכרון?

בפסקה הקודמת תיארנו כמה גורמים עיקריים ביניהם הגיל, מצבי לחץ ומצבים רגשיים/מנטליים מסוימים. כל אלה טבעיים ומהווים חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו.
עם זאת, גם מחלות ואירועים טראומטיים עלולים לגרום לירידה בתפקודי הזיכרון והנה כמה דוגמאות:

מתי בעיה בזיכרון נחשבת לבעיה?

הכלל שלנו בRestart Therapy הוא: אם השינויים בזיכרון מפריעים לך אז כנראה שיש בעיה. למעשה אנחנו בעצמנו מגדירים את הבעיה כבעיה. אם מפריע לך שמעירים לך כל הזמן שאתה שוכח? אם אתה בעצמך מתוסכל מזה שאתה שוכח דברים ולא מצליח להגיב נכון ובזמן כמו בעבר? אם השינויים בזיכרון מפריעים לך להמשיך ולעסוק בפעילויות מסוימות שאתה אוהב? אלו סימנים שמצביעים על בעיה, וכדאי לדעת שיש לה גם פתרון!

כיצד ניתן לשפר את הזיכרון

רוב המאמרים והמידע באינטרנט מדברים על תזונה מותאמת ופעילות גופנית לשיפור הזיכרון ומניעה של בעיות בזיכרון בעתיד. אנחנו באים לדבר על טיפול מסוג אחר, כזה שנותן מענה פרקטי לבעיות בזיכרון ולשפעה הישירה שלהם על התפקוד היומיומי- טיפול בריפוי בעיסוק.

על "חדר כושר למוח" כבר בטח שמעתם. אימון ותרגול חשיבה מסייע בין היתר לשפר את יכולות הזיכרון שלנו. רופאים ימליצו לכם על פתרון תשבצים וסודוקו ומשחקי חשיבה. אנחנו ב-Restart Therapy מאמינים שהפתרון לבעיה מורכבת לא יכול להיות גנרי ופשוט כל כך. נדרשת חשיבה מקצועית לצורך התאמת סוג ואופי התרגול לכל אדם ואדם בהתאם לקשיים שהוא מדווח וליכולות הקיימות, לגיל, לתחומי עניין ולמצבו הבריאותי והתפקודי. בדיוק לצורך כך קיימות מרפאות בעיסוק למבוגרים עם תואר ראשון והכשרה ספציפית בתחום.

טיפול בריפוי בעיסוק לשיפור תפקודי הזיכרון והחשיבה

טיפול קוגניטיבי בריפוי בעיסוק מסייע בשיפור יכולות קוגניטיביות, הגדלת הרזרבות במצב של מחלה כרונית (למשל חיזוק הזיכרון), בהפחתת ההשפעה של הפגיעה הקוגניטיבית על התפקוד היומיומי ומשפר איכות חיים.
אנחנו ב Restart Therapy שיקום פרטי פרימיום בבית הלקוח, מאמינים בגישה השיקומית שמטרתה לשפר את התפקוד של המטופל. לכן, אנו מאמינים שגם הטיפול הקוגניטיבי חייב להתבצע בהקשר תפקודי. לכן, במסגרת הטיפול עצמו, המרפאה בעיסוק תתמקד בעיקר בתרגול של משימות ומטלות שבהן המטופל מתקשה, במטרה לאבחן, לסייע וללמד אותו כיצד לבצע אותן ביתר קלות וביעילות רבה יותר בהמשך, גם בכוחות עצמו ללא תיווך. זאת בניגוד, לתרגול קוגניטיבי באמצעות משחקי חשיבה או תשבצים, אשר אינו בהכרח מתחבר לחיים ולעיסוקים היומיומיים של המטופל. לקבלת מידע נוסף בנוגע לטיפול עצמו ניתן להתקשר אלינו למספר 077-9966400.

אצלנו בRestart Therapy תוכלו לקבל ייעוץ טלפוני ממרפאה בעיסוק פרטית מוסמכת שמתמחה בתחום הזיכרון, ותוכלו לתאם פגישה עם מרפאה בעיסוק פרטית שמגיעה עד אליכם הביתה, להדרכה או לצורך טיפול.

אם אתה או אדם הקרוב אליך סובל מבעיות בזיכרון ומעוניין לקבל ייעוץ וטיפול בתחום, הגעתם למקום הנכון. אנו נשמח לתת לכם את כל המידע הנדרש על מנת שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ויעילה לבעיה שלכם. התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם. צוות המרפאות בעיסוק שלנו מתמחה באבחון וטיפול קוגניטיבי, שיקום קוגניטיבי לאחר אירוע מוחי או פגיעת ראש וטיפולי ריפוי בעיסוק לגיל השלישי.
דילוג לתוכן