מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

התקף טרשת נפוצה

טרשת נפוצה זו מחלה אוטואימונית כרונית ומתקדמת. אוטואימונית, הכוונה שהמערכת החיסונית היא זו שגורמת לפגיעה במערכת העצבים. למעשה, מסיבה שאינה ידועה (כרוב המחלות האוטואימוניות), מערכת העצבים תוקפת את המעטפת של העצבים בגוף וכך למעשה פוגעת בהולכה שלהם. כרונית הכוונה שהיא מלווה את האדם החולה במחלה לאורך כל החיים. מחלה כרונית זו מחלה שבעזרת טיפול תרופתי ואורח חיים מותאם ניתן לנהל אותה כך שההשפעה שלה על איכות החיים והתפקוד היומיומי תהיה מינימאלית ככל האפשר. מתקדמת, הכוונה שהמחלה אינה סטטית, ועם הזמן יש יותר ויותר תסמינים שעלולים להפריע למהלך תקין של החיים. לכן גם חשוב מאוד לדעת כיצד ניתן לנהל את המחלה. כל זאת במאמר שלפניכם.

התקף טרשת נפוצה, Restart Therapy המומחים בשיקום פרטי בבית הלקוח

טרשת נפוצה - כמה פרטים חשובים על המחלה

שם המחלה יכול להטעות, שכן לא מדובר במחלה נפוצה כלל. ידוע על כ-2.8 מיליון מאובחנים בעולם וכ-7,000 מאובחנים במדינת ישראל. שמה של המחלה ניתן לה בשל הפגיעה שלה באזורים שונים במערכת העצבים המרכזית.

טרשת נפוצה יכולה להתבטא בכל גיל, אך מדובר במחלה שפוגעת לרוב במבוגרים צעירים והתסמינים מופיעים לרוב בגילאי 20 עד 40. המחלה שכיחה יותר בקרב נשים מאשר גברים.

פרט חשוב מאוד: טרשת נפוצה אינה מחלה סופנית ולא מתים ממנה. הידע ה קיים על המחלה כיום כולל, זמינות בדיקות המעקב, אבחון בשלב מוקדם ומגוון טיפולים למתמודדים עם טרשת נפוצה זמינים למטופלים ומסייעים להם לשמור על תפקוד ואיכות חיים לאורך כל החיים.

מהו התקף נפוצה התקף ומה עושים כשהוא מגיע?

מחלת טרשת נפוצה מאופיינת במספר סוגים, בכל סוג הקליניקה של המחלה הינה שונה. עם זאת, רוב האנשים שאובחנו עם טרשת נפוצה (כ-85%), סובלים מטרשת נפוצה התקפית-הפוגתית. סוג זה של טרשת נפוצה מתבטא בתקופות התקף, בהן יש התפרצות של הסימפטומים, ואחריהן תקופת הפוגה, בה יש רגיעה והיעלמות חלקית או מוחלטת של הסימפטומים, מה שעלול להותיר נזק בגוף ובתפקוד שלו, נזק שמצטבר עם השנים.

לא ניתן לנבא את תדירות וחומרת ההתקפים, הרי שהיא משתנה מחולה לחולה, וכל התקף יכול להיות שונה לחלוטין מקודמו. לכן בכל מצב שבו מופיע אחד או יותר מהסימנים הנוירולוגיים הבאים, מומלץ לפנות לרופא:

  • חולשה מוטורית בגפה אחת או יותר.
  • הפרעות תחושתיות המתבטאות בתחושת נימול או רדימות באזור כלשהו בגוף.
  • הפרעות בשיווי המשקל וקושי בהליכה.
  • הפרעה בשליטה על סוגרים.
  • הפרעות בראייה- ראייה כפולה או טשטוש ראייה שכיחים מאוד בטרשת נפוצה.  

ההתקף מתבטא ב-3 שלבים עיקריים: הופעת הסימפטומים, התייצבות הסימפטומים והתפוגגותם. הסימפטומים יכולים להיעלם לחלוטין או לפחות בהדרגה. תהליך ההחלמה יכול לקחת מספר שבועות. טיפולים משקמים מסייעים לתהליך ההחלמה ומטרתם להבטיח מיצוי מלא של הפוטנציאל השיקומי של הגוף מההתקף וחזרה מיטבית לשגרת החיים.

טיפולים שיקומיים מסייעים להחלמה מהתקף טרשת נפוצה

פיזיותרפיה שיקומית וריפוי בעיסוק למבוגרים יכולים לסייע בהחלמה מהתקף, בעזרת תרגול לחיזוק כללי, שיפור שיווי משקל ושיקום הליכה לאחר התקף, טיפולים קוגניטיביים לשיפור הזיכרון, טיפול להפחתת הפרעות בתחושה ושיפור התפקוד של הידיים, חזרה לנהיגה ולעבודה ועוד.

אצלנו ב-Restart Therapy ניתן למצוא פיזיותרפיסטים/ות ומרפאים/ות בעיסוק, כולם/ן בעלי התמחות וניסיון בשיקום נוירולוגי ובפרט ניסיון בליווי וטיפול באנשים המאובחנים בטרשת נפוצה. בנוסף, אנו ממליצים גם על ייעוץ תזונתי על ידי דיאטנית קלינית שמתמחה בשיקום, בעלת הידע המתאים לצורך התאמת תפריט יומי עבור אנשים שחיים עם טרשת נפוצה. אנו מתמחים בשיקום וטיפול בסביבה ביתית ופועלים בפריסה ארצית רחבה.

אם אתם או קרוב משפחה שלכם מאובחן בטרשת נפוצה וזקוקים לטיפול שיקומי בעקבות התקף או החמרה כלשהי במצב הרפואי, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, מזמינים אתכם לתאם פגישת ייעוץ והערכה ע"י מטפל מקצועי ומוסמך. התקשרו אלינו למספר 077-9966400 ונשמח להעניק לכם ייעוץ טלפוני ללא עלות או התחייבות. למידע נוסף אודות שיקום חולי טרשת נפוצה, פיזיותרפיה שיקומית, פילאטיס שיקומי והתאמת ציוד ואביזרי עזר ושיקום.
דילוג לתוכן