מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים

הפרעת קשב וריכוז שכיחה לא רק בילדים אלא גם בקרב מבוגרים. כ־70% מהילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז ידווחו על תסמינים של ההפרעה גם בתקופות מאוחרות יותר בחיים. מעבר לכך, מבוגרים רבים מאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז על אף שלא אובחנו כך בילדותם.

הפרעת קשב וריכוז בקרב בוגרים ומבוגרים צעירים עלולים לאתגר ולהשפיע על היכולת של האדם להתקדם בעבודה, להקים משפחה ונהל מערכות יחסים. כמו בילדים, גם בקרב מבוגרים טיפול בריפוי בעיסוק יכול לעזור לך להתמודד עם הקשיים ולנהל אותם בצורה טובה יותר, שלא תמנע ממך או תגביל אותך להגשים את רצונותיך בכל תחום שהוא.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים Restart Therapy שיקום פרטי לילדים

איך אני אדע אם אני סובל מהפרעה בקשב וריכוז?

הסימנים משתנים מאדם לאדם, והרשימה הבאה כוללת סינים ומצבים שיכולים לאפיין כל אדם , במהלך חייו. מה שמצביע על כך שייתכן ומדובר בהפרעת קשב וריכוז היא התדירות שלהם בחיי היומיום והעובדה שהם מגבילים ומפריעים להתנהלות יעילה ומסתגלת.

  • קושי להתרכז ולהישאר ממוקד בעת ביצוע משימות שגרתיות.
  • מוסחות גבוהה – דעתכם מוסחת בקלות יחסית, בעקבות רעשים וקולות לא רלוונטיים (מוסחות חיצונית) או בעקבות מחשבות או תחושות גופניות (מוסחות פנימית).
  • אסוציאטיביות – קפיצה מהירה מנושא לנושא.
  • קושי לשים לב או להתמקד, כגון בעת קריאה או האזנה לאחרים.
  • נטייה להתעלם מפרטים, שמובילה לטעויות או לחוסר יעילות.
  • קשיי התארגנות, קושי בתיעדוף משימות וניהול זמן.
  • אימפולסיביות – לפעול לפני שאתה חושב, או להגיב מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות.
  • קושי רגשי – סף תסכול נמוך, רגישות יתר לביקורות, חוסר ביטחון, חוסר סבלנות.
  • היפראקטיביות – משתעממים בקלות, עושים מיליון דברים בבת אחת ועוד.

מדוע כדאי לגשת לטיפול? או לפחות להתייעצות עם מרפאה בעיסוק

להפרעת קשב וריכוז שאינה מטופלת יש השפעות רחבות היקף ויכולה לגרום לבעיות בתחומי חיים רבים, בבית, בעבודה, בלימודים וביחסים עם אחרים. הפרעת קשב וריכוז עלולה להוביל למצב בריאותי ירוד (למשל, עקב הזנחת בדיקות חשובות והתעלמות מהוראות רפואיות), להתנהגויות מסוכנות כגון שימוש בסמים, למצב של מתח כרוני או חרדה ולפגיעה בהערכה העצמית.

הפרעת קשב וריכוז היא לא אינדיקציה לאינטליגנציה או יכולת. דברים מסוימים עלולים להיות קשים יותר עבורך, אבל זה לא אומר שאתה לא יכול למצוא את הנישה שלך ולהשיג הצלחה. המפתח הוא לברר מה הן נקודות החוזק שלך ולנצל אותם. טיפול פרטני בריפוי בעיסוק יעזור לך בדיוק כך .

מרפאה בעיסוק אשר מתמחה בטיפול במבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז, תסייע לך לשלוט בהתנהגויות אימפולסיביות, לנהל את הזמן שלך טוב יותר, לשפר את יכולת ההתארגנות שלך ואת הפרודוקטיביות שלך, לנהל את הלחצים והכעסים ולתקשר בצורה ברורה יותר.

טיפול חדשני בריפוי בעיסוק למבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז

אצלנו ב-Restart Therapy תוכלו למצוא מרפאות בעיסוק אשר מתמחות בטיפול במבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז באמצעות שיטת Cog-Fun. מדובר על תוכנית התערבות קוגניטיבית-תפקודית (או באנגלית: Cognitive functional intervention ובקיצור: Cog-Fun), אשר פותחה בארץ על ידי מרפאות בעיסוק. התוכנית פותחה בידי חוקרות וקלינאיות מנוסות, בבית הספר לריפוי בעיסוק, הפקולטה לרפואה של הדסה והאוניברסיטה העברית, במעבדה לשיקום נוירו-קוגניטיבי בראשות פרופסור עדינה מאיר, ונחקרת באופן עקבי כבר מעל לעשור, ועם ראיות מחקר רבות שתומכות ביעילותה.

טיפול במסגרת בשיטה מסייע לאדם ללמוד לנהל את עצמו ואת האתגרים איתם הוא מתמודד, על ידי רכישת ידע על הפרעת הקשב, פיתוח מודעות עצמית לגבי האופן שבו אני מתפקד במצבים שונים ומה עוזר לי, ורכישת כלים (משאבים ואסטרטגיות) שיסייעו לו בהשגת מטרות בחיים.

אימון קוגניטיבי ממוחשב באמצעות RehaCom - איך זה עובד?

סובלים מהפרעת קשב וריכוז? רוצים לשפר את איכות חייכם ולהשיג יותר מעצמכם? צוות Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח ישמחו לעזור לכם. להתייעצות טלפונית עם מרפאה בעיסוק או לקביעת פגישה עם מרפאה בעיסוק באזור מגוריכם התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן