מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

אביזרי עזר למניעת נפילות

הסיכוי לנפילה הולך וגובר בעקבות גיל מתקדם וכמובן בעקבות מחלות ומצבים רפואיים מסוימים.
קשישים נוטים ליפול בעקבות האטה בתנועות הגוף ומהירות התגובה. הסטטיסטיקה מצביעה על כך שכל אדם שלישי מעל גיל 65 נופל לפחות פעם אחת בשנה, ומעל גיל 80 מדובר כבר ב50% מהאוכלוסייה. מחלות כמו פרקינסון, טרשת נפוצה ואירוע מוחי יכולים להוביל לפגיעה במערכת השיווי משקל של הגוף ולחולשה גם בגילאים צעירים יותר.
בכל מצב שבו אדם נמצא בסיכון גובר לנפילות עולה הצורך להשתמש באביזר עזר לשיפור יכולת הניידות, הגברת הבטיחות והעצמאות בהליכה וכמובן הפחתת הסיכון לנפילות ומניעתן.  

אביזרי עזר למניעת נפילות, Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

אז מה זה בכלל אביזר עזר?

ההגדרה המקצועית היא "טכנולוגיה מסייעת" שהיא שם כולל לכל מכשור המסייע לאנשים עם מוגבלויות. אל תתנו לשם לבלבל אתכם, זה לא חייב לכלול בתוכו טכנולוגיה מסובכת. גם מקל הליכה ומשקפי ראייה נחשבים למעשה כטכנולוגיה מסייעת. המטרה העיקרית של אותה "טכנולוגיה מסייעת" היא לשפר את התפקוד של אנשים החיים עם מגבלה כלשהי.
קיים מגוון רחב של אביזרי עזר למניעת נפילות:

  • עזרי ניידות כגון: מקל הליכה, הליכונים ורולטורים, קלנועיות ועוד. מטרת העזרים להגביר בטחון ובטיחות בעת ההליכה.
  • מעקים, מאחזים ותמיכות כגון מעקה לצד המיטה למניעת נפילה, מאחז לצד המיטה ליציאה וקימה בטיחותית מהמיטה ומאחזים באמבטיה ובשירותים.
  • מוצרים למניעת החלקה, מומלצים מתחת לשטיחים בבית ולמניעת חלקה במקלחת.
  • האביזר הפשוט ביותר בבית למניעת נפילה הוא כיסא. רוב הנפילות מתרחשות בעת שאנו עומדים או הולכים, לכן מומלץ לבצע פעולות מסוימות בישיבה במקום בעמידה, כגון רחצה. במצב כזה ניתן להיעזר בכסא כתר פשוט או בעזרים מותאמים כמו כסא שירותים ומקלחת או שרפרף מקובע לקיר.

התאמת אביזרי עזר למניעת נפילות על ידי איש מקצוע בלבד

התאמה של אביזרי עזר וטכנולוגיה מסייעת עבור אנשים עם מוגבלות בדרך כלל נעשית בהמלצת איש מקצוע בתחום מקצועות הבריאות- אחות, פיזיותרפיסט, מרפאה בעיסוק או קלינאית תקשורת. כל מקצוע מתמחה בתחום שבו הוא עוסק.

אחות בד"כ תמליץ על ציוד סיעודי (לדוג' לצנתור), פתרונות לשכיבה ממושכת ומניעת פצעי לחץ, פיזיותרפיסט ימליץ ויתאים על עזרי הליכה והושבה נכונה, מרפאה בעיסוק תבצע התאמות לתפקוד יומיומי כגון עזרי אכילה, לבוש ורחצה, והתאמה של פעילויות פנאי כגון מחשב, וקלינאית תקשורת לרוב תבצע התאמה של מכשירי שמיעה או מערכת תקשורת תומכת חלופית.

לקבלת המלצה לאביזרי עזר למניעת נפילות וטיפים להגברת הבטיחות בבית מומלץ לפנות לפיזיותרפיסטים ומרפאות בעיסוק.

ככל שניסיון איש המקצוע בהתאמת אביזרי העזר רב יותר כך גובר הסיכוי שההתאמה תהיה אופטימאלית עבור הלקוח. זאת מאחר וכמות אביזרי העזר והטכנולוגיה המסייעת רבים ומגוונים מאוד. התחום גם מתעדכן מהר מאוד כל הזמן. כך גם גובר הסיכוי שהמטופל/הקשיש אכן ישתמש באביזר שהותאם עבורו, ואכן יהיה שבע רצון וייהנה משיפור באיכות החיים שלו.

ייעוץ פרטי למניעת נפילות בבית – שירות ייחודי מטעם Restart Therapy

אצלנו ב-Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח, תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני ללא עלות בטלפון, ובמידת הצורך תוכלו לקבל ייעוץ פרטי למניעת נפילות בבית ומחוצה לו, על ידי פיזיותרפיסט ו/או מרפאה בעיסוק שיגיעו עד אליכם, בכל אזור בארץ.
הייעוץ כולל פגישה חד פעמית עם איש מקצוע מתאים, בד"כ פיזיותרפיסט או מרפאה בעיסוק. במהלך הפגישה המטפל מבצע סיבוב בכל חדרי הבית, אוסף מידע אודות מי שגר בו, בפרט האדם אשר נוטה ליפול וזקוק להתאמת הבית למצבו התפקודי. בסוף הפגישה מועבר אליכם דו"ח סיכום הכולל את סיכום הפגישה והמלצות מפורטות לגבי השינויים הנדרשים בבית, כולל ציוד והאופן שבו ניתן להשיג אותו, על מנת להפוך את הבית לבטוח יותר במטרה למנוע את הנפילה הבאה.

לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות או התחייבות, בנוגע למניעת נפילות והתאמת אביזרי עזר, על ידי איש מקצוע התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966400. לקביעת פגישה עם מרפאה בעיסוק או פיזיותרפיסט אצלכם בבית לצורך התאמת הבית והגברת הבטיחות בו ניתן להשאיר את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם. Restart Therapy מתמחים בשיקום וטיפול בבית הלקוח, ומספקים טיפולים במגוון תחומים כגון: פיזיותרפיה שיקומית, ריפוי בעיסוק למבוגרים, קלינאית תקשורת לאבחון וטיפול בבעיות בליעה ודיבור, ייעוץ תזונתי למבוגרים ועוד.
דילוג לתוכן