מספר טלפון של Restart Therapy שיקום פרטי בבית הלקוח

שיקום נוירו-אונקולוגי

Restart Therapy המומחים בשיקום בבית, שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי, קלינאית תקשורת פרטית ופיזיותרפיה פרטית, הקימה מערך ייחודי של שיקום נוירו-אונקולוגי עבור אנשים שמערכת העצבים שלהם נפגעה כתוצאה ממחלת הסרטן. קיימות בארץ, מעט מאוד ייחודיות שמתמחות בשיקום אנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן ולכן אנו מתגאים בכך מאוד.

שיקום נוירואונקולוגי - Restart Therapy שיקום בבית

מדוע שיקום נוירו-אונקולוגי הוא ייחודי?

הייחודיות במערך שיקום נוירו-אונקולוגי, היא שצוות המטפלים המשתייך אליו מודע לכך שההתמודדות עם מחלת הסרטן, והריפוי ממנה, מלווה ברוב המקרים בתנודות רגשיות ומחשבות הנעות בין תקווה לבין פחד וחשש. צוות המטפלים של Restart Therapy המומחים בשיקום נוירולוגי ערוך ומנוסה להעניק תמיכה רגשית למטופל עצמו ולבני משפחתו השותפים לתהליך השיקום והריפוי מהמחלה.

פגיעה במערכת העצבים בעקבות תהליך סרטני עשויה לנבוע מהמחלה עצמה או מהטיפול בה, כך או כך, תפקודו של החולה ואיכות חייו נפגעים באופן משמעותי. לרוב, אדם המחלים מסרטן יזדקק לשיקום רב-מקצועי הוליסטי, שנועד לתת מענה בכל תחום ומרכיב תפקוד שנפגע בעקבות המחלה עצמה או כתוצאה מהטיפולים הכוללים כימותרפיים וההקרנות.

מטרת העל של שיקום נוירו-אונקולוגי היא לסייע לאדם לחזור לתפקוד והשתתפות מלאים בשלושה תחומים עיקריים: משפחתי, חברתי ותעסוקתי. Restart Therapy מעמידה לרשותכם צוות מטפלים רב מקצועי הכולל פיזיותרפיסט/ית, מרפא/ה בעיסוק ודיאטנית קלינית, אשר יסייעו לכם להשיג מטרה זו.

תסמינים שכיחים המלווים תהליך החלמה מסרטן ואופי הטיפול בהם

רוב האנשים המחלימים מסרטן ידווחו על ירידה בכוח שריר, חולשה בגוף, כאבי שרירים ותסמינים נוספים אשר יובילו לקושי בהרמת חפצים, קושי פיזי ונשימתי בזמן הליכה או פעילות גופנית והתעייפות מהירה במהלך כל פעילות ביחס לעבר. פיזיותרפיה שיקומית תתמקד בשחזור הכושר הגופני, כוח שרירים והסיבולת של אותו אדם.

תופעה שכיחה נוספת המאפיינת אנשים המתמודדות עם המחלה או אשר החלימו ממנה היא נוירופתיה. נוירופתיה מתארת נזק שנגרם לעצב ומשבש את פעולתו. מערכת העצבים שלנו מתחלקת למרכזית והיקפית. מערכת העצבים המרכזית כוללת את המוח וחוט השדרה. מרגע שהעצבים יוצאים מחוט השדרה הם נחשבים למערכת העצבים ההיקפית, אשר מעצבבת ומפעילה את כל האיברים השונים בגופנו. בהקשר של מחלת הסרטן, נוירופתיה נוצרת בעקבות הטיפול שנוטל אדם החולה בסרטן. ביטויה השכיחים של נוירופתיה הם הפרעות תחושה כמו נימול בידיים וברגליים וירידה תחושתית/חוסר תחושה ביד או ברגל. הטיפול בהפרעות תחושה הוא לרוב תרופתי, אך עקב יעילותו המופחתת, ובמצבים של ירידה בתחושה מומלץ גם על טיפול תחושתי כחלק מטיפולי ריפוי בעיסוק למבוגרים וטיפולי פיזיותרפיה שיקומית.

טיפול קוגניטיבי על ידי מרפא/ה בעיסוק יתמקד בשיקום היכולות הקוגניטיביות שניזוקו במהלך תהליך הריפוי מהמחלה. תלונות שכיחות הן קושי בריכוז, בעיות בזיכרון או קושי לבצע שתי פעולות במקביל (dual-task). בנוסף, תפקיד המרפא/ה בעיסוק הוא לסייע בחזרה לתפקוד עצמאי בתחום הטיפול העצמי (לבוש ורחצה), תפקוד בבית (בישול וניהול משק בית) או בעבודה, נהיגה ועוד.

תופעות לוואי המלוות תהליך ריפוי מסרטן כמו בחילות והקאות, שלשולים או עצירות המובילות לעיתים גם לירידה בתיאבון ובמשקל דורשות מעורבות של דיאטנית קלינית המתמחה בתחום. ייעוץ תזונתי של דיאטנית קלינית כולל בניית תפרטי מאוזן המכיל את כל הקלוריות ואת כל החלבונים שהגוף זקוק להם. מטרתו לשמור על משקל תקין, ולשקם רקמות שניזוקו במהלך הטיפולים. התערבות טיפולית של תזונאית קלינית עשוי לשפר משמעותית את איכות החיים של האדם המחלים מסרטן לאורך תהליך הריפוי והשיקום שלו.

מערך השיקום של Restart Therapy מעמיד לרשותכם צוות מטפלים המתמחה בשיקום נוירו-אונקולוגי, המיועד לאנשים אשר מתמודדים עם מחלת הסרטן ואלו אשר החלימו ממנה אך סובלים מכל אות נזקים גופניים ורגשיים שהמחלה הותירה אחריה. הנכם מוזמנים להתייעץ עמנו טלפונית או לתאם טיפול פרטני בביתכם עם מטפל מוסמך בטלפון שמספרו 077-9966400. דרך נוספת ליצור עמנו קשר היא להשאיר את הפרטים שלכם בתחתי הדף ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

דילוג לתוכן